Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KIRGISTAN

Kirgistan to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych krajów Azji Centralnej. Kraj, którego 94% powierzchni to góry, często nazywany jest Szwajcarią Azji. Już samo to określenie daje nam przedsmak krajobrazów jakie na nas czekają w Kirgizji. Doliny pełne kwiatów u stóp potężnych gór z ośnieżonymi szczytami i jedne z największych jezior na świecie to jedynie część atrakcji. Mimo zawiłych dziejów tego kawałka świata, okresu mocnych wpływów Rosji, silne są tu nadal dawne tradycje. Możemy więc odwiedzić ludy koczownicze, spotkać myśliwych, polujących z orłami, poznać technikę tkania filcowych dywanów czy przenocować w jurcie.
Wycieczka do Kirgistanu to głównie obcowanie z naturą. Na próżno szukać tutaj wielkich miast. A najlepszym sposobem na poznanie tego pięknego zakątka są spotkania z mieszkańcami.

Nocleg w jurcie
W Kirgistanie od pewnego czasu bardzo dobrze działa agroturystyka. Dzięki temu mamy możliwość zbliżyć się do mieszkańców i poznać ich życie od kuchni. Nie jest to może sposób bardzo wygodny, ale za to jak ciekawy. Noclegi w kwaterach prywatnych czy jurtach to rewelacyjna okazja aby zobaczyć jak wygląda codzienność nomadów. Będzie okazja nie tylko do spróbowania świeżych produktów mlecznych takich jak: ajran czy kajmak, ale też do wypicia pysznej zielonej herbaty.

Polowanie z orłem
Ten sposób polowania jest znany i kultywowany na tych terenach od tysiącleci. Nawet czasy radzieckie nie zdołały zabić ducha myśliwych w Kirgizach. Nie zostało ich już wielu, ale przekazują oni nadal tę trudną sztukę następnym pokoleniom. Wytresowanie orła jest niezmiernie trudne, ale podobno więź między myśliwym a orłem potrafi przetrwać kilkadziesiąt lat.

Jezioro Issyk-Kul.
Ten zbiornik wodny jest największym jeziorem w Kirgistanie i drugim pod względem wielkości jeziorem wysokogórskim na świecie. Położone jest na wysokości ponad 1600 m.n.p.m. Przez miejscowych uważane za święte z powodu swojego zasolenia i rzekomo leczniczych właściwości wody. Dzięki zasoleniu, jezioro nie zamarza. Otoczone przez ośnieżone szczyty Tien Szanu wygląda wręcz nierealnie, jak z pocztówki.

Wyprawa do Kirgistanu pozwala przenieść się niejako w zapomniany skrawek świata. Znajdziemy tu koczownicze ludy, przemierzymy zielone doliny, codziennie towarzyszyć nam będzie majestat wysokich gór pokrytych śniegiem. Odpoczniemy od zgiełku miast, zaznamy azjatyckiej gościnności i nauczymy się smakować każdy dzień bez pośpiechu. A co ważne, Polacy wjeżdżają do Kirgistanu bez wiz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
22 listopada 2016

Polowanie z orłem, tkanie filcowych dywanów – tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie

Dziś na naszym blogu piszemy o kirgiskich tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
dowiedz się więcej
16 lipca 2015

Opowieści z Kirgistanu, część 1. O odlotach i zawrotach.

Dziś o tym co można znaleźć w Kirgistanie i od czego w głowie się może zakręcić.
dowiedz się więcej
9 lipca 2015

Kirgiskie krajobrazy

Dziś na blogu zapraszamy do Kirgistanu. Zobacz niesamowite krajobrazy tego kraju i zachwyć się jego pięknem.
dowiedz się więcej
27 maja 2015

Jezioro Issyk–Kul, perełka Kirgistanu.

Dziś piszemy o drugim największym jeziorze alpejskim na świecie. Jezioro Issyk-Kul w Kirgistanie.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju