Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Tadżykistan i Kirgistan – od gór Pamiru po kirgiskie doliny

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz dwa malownicze kraje Azji Centralnej podczas jednej wyprawy
 • Będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy i barwne doliny
 • Pospacerujesz po maleńkich tadżyckich wioskach
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-9 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Wyżywienie w cenie

Ta wyprawa pozwoli Ci poznać dwa przepiękne kraje Azji Centralnej. Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty w malowniczym Kirgistanie zwanym nie przypadkowo Szwajcarią Azji Centralnej. Przejedziemy przez imponujące przełęcze, zobaczymy wysokogórskie jeziora, zapierające dech w piersiach wąwozy i zielone doliny. Pospacerujemy też po lokalnym bazarze pachnącym aromatycznymi przyprawami. Po Kirgistanie zagościmy w dość niewielkim, może nieco zapomnianym Tadżykistanie. Podróż przebiegać będzie wśród wysokich pasm górskich Pamiru, jezior, wąwozów i rzek. Odwiedzimy wioski zamieszkałe przez życzliwych ludzi, którzy nadal pielęgnują dawne tradycje, poznamy ich kulturę i zwyczaje. Dzięki tej podróży zobaczysz więc nie tylko najważniejsze miejsca tych dwóch krajów, ale i podejrzysz codzienność mieszkańców. To wszystko razem wzięte sprawi, że wrócisz z tej podróży z bagażem pełnym wrażeń i wspomnień, które na długo zagoszczą w Twojej pamięci!

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy do Biszkeku.

2

Dzień

BISZKEK – ALA ARCHA – BISZKEK

Przylot do Biszkeku. W zależności od godzin przylotu odpoczynek lub zwiedzanie stolicy i największego miasta Kirgistanu – Biszkeku. Zobaczymy między innymi stare miasto, Plac Zwycięstwa czy zabytkową Filharmonię. Pospacerujemy też po Parku Dębowym i Placu Centralnym Ala-Too. Następnie wyruszamy do Parku Narodowego Ala Archa leżącego w górach Tien Szan, gdzie będziemy mogli delektować się niesamowitymi, górskimi krajobrazami. Co ciekawe, w czasach sowieckich tylko wysoko postawieni urzędnicy mieli dostęp do tego miejsca. Odpoczynek w malowniczym otoczeniu. Powrót do Biszkeku. Na koniec dnia udamy się na tradycyjną obiadokolację – nie zabraknie oczywiście typowo lokalnych przysmaków. Nocleg w Biszkeku.

3

Dzień

BISZKEK – ISSYK KUL

Po śniadaniu opuszczamy Biszkek i ruszamy w stronę drugiego co do wielkości alpejskiego jeziora na świecie – jeziora Issyk Kul (położonego na wysokości ponad 1600 m.n.p.m). Nie przypadkowo zbiornik nazwano Perłą Azji Centralnej, gdyż widoki, które można podziwiać z jego okolicy zachwycają. Przez ponad 1500 lat mieszkańcy uważali jezioro za święte, co miało związek z właściwościami leczniczymi słonej wody. Po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć piękny minaret z XI w. – zwany wieżą Burana. Przystaniemy również przy znajdującym się na wolnym powietrzu skansenie Balbans. Nocleg w hotelu nieopodal jeziora.

4

Dzień

ISSYK KUL – WĄWÓZ GRIGORIEVSKOYE – KARAKOŁ

Celem naszej dzisiejszej podróży będzie miasto Karakoł. Zanim jednak do niego dotrzemy zobaczymy zabytkowe, wyryte najprawdopodobniej przez szamanów w kamieniach inskrypcje. Następnie udamy się też w stronę wąwozu Grigorievskoye, będącego częścią narodowego parku. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po odpoczynku ruszamy do Karakoł, po drodze zatrzymując się między innymi przy meczecie Dungan, zbudowanym w stylu chińskim. Ciekawostką jest, że przy budowie meczetu nie użyto ani jednego gwoździa. Zwiedzimy także drewnianą Cerkiew Prawosławną. Nocleg w pensjonacie w Karakoł.

5

Dzień

KARAKOŁ – JETI OGUZ – KOCZKOR

Po śniadaniu opuszczamy Karakoł i ruszymy w kierunku wąwozu Jeti Oguz, zwanego wąwozem Siedmiu Byków. Miejsce to słynie z czerwonych skał. Zobaczymy tam między innymi formację skalną „Złamane serce”. Jeśli będą chęci możemy zrobić lekki trekking (około 20 minut)  w górę, skąd podziwiać można zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Po przyjeździe do Koczkor spotkamy się z rodziną, która zaprezentuje nam techniki tkania filcowych dywanów – tego dnia poznamy więc lepiej nie tylko samych Kirgizów, ale ich kulturę i sztukę. Nocleg w kwaterze prywatnej w Koczkor.

6

Dzień

KOCZKOR – JEZIORO SON KUL

Tego dnia ruszamy w drogę, aby zobaczyć drugie największe jezioro w Kirgistanie – Son Kul. Jezioro położone jest u stóp monumentalnych gór na wysokości ponad 3000 m.n.p.m. Trasa będzie niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe czas wolny na rozkoszowanie się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Po obiadokolacji pełnej lokalnych przysmaków czeka na nas nocleg w tradycyjnych namiotach czyli w jurtach. Gwarantujemy, że będzie to niesamowite i jednocześnie niezapomniane doświadczenie. Nocleg w jurtach.

7

Dzień

JEZIORO SON KUL – BISZKEK

Po śniadaniu wracamy do Biszkeku – stolicy Kirgistanu. Przejedziemy między innymi słynną przełęczą Tue Ashu – trasa ta bywa nazywana jedną z piękniejszych szos Kirgistanu (dlatego po drodze zatrzymamy się kilka razy, by podziwiać imponujące pejzaże). Czas wolny po przyjeździe do miasta. Nocleg w Biszkeku.

8

Dzień

BISZKEK - OSZ

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Osz – drugiego pod względem liczby ludności miasta w Kirgistanie. Spacer po mieście. Następnie zobaczymy słynną górę Sułajman Too (wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Miejsce to otoczone jest czcią między innymi przez wielu wyznawców, a na jej zboczach i szczytach znajduje się wiele miejsc kultu. Po południu udamy się na miejscowy bazar, by poczuć to, co w każdym kraju jest najważniejsze – lokalny klimat. Będzie okazja, by spróbować lokalnych przysmaków i kupić pamiątki. Nocleg w Osz.

9

Dzień

OSZ – GULISTON – CHODŻENT

Po śniadaniu ruszamy w stronę granicy z Tadżykistanem (trasa przebiega wzdłuż masywnych gór i imponujących przełęczy). Po załatwieniu formalności udamy się do miasta Chodżent – drugiego co do wielkości miasta kraju, malowniczo położonego nad rzeką Syr Daria. Tego dnia zobaczymy między innymi miejscowy Pałac Kultury oraz zabytkowy meczet. Nocleg w Chodżent.

10

Dzień

CHODŻENT – JEZIORO ISKANDARKUL

Po śniadaniu podróż w stronę przepięknego polodowcowego jeziora Iskandarkul. Leży ono na wysokości około 2200 m n.p.m. w sercu Gór Fan i uważane jest przez wielu za najpiękniejsze miejsce całej Azji Centralnej. Co ciekawe, jego nazwa oznacza Jezioro Aleksandra (w domyśle Aleksandra Wielkiego), a z jego powstaniem związane jest wiele legend. Po dotarciu na miejsce spacer po okolicy, wycieczka pod jeden z najpiękniejszych wodospadów i odpoczynek z widokiem na przepiękne pejzaże. Nocleg w kwaterze prywatnej.

11

Dzień

JEZIORO ISKANDARKUL – DUSZANBE

Po śniadaniu przełęczą Anzob (prawie 3400 m.n.p.m) ruszamy w stronę stolicy Tadżykistanu – Duszanbe. Po przyjeździe zwiedzanie. Pospacerujemy między innymi po przepięknym parku Rudaki i zobaczymy niektóre z budynków rządowych – między innymi siedzibę prezydenta Tadżykistanu (czyli słynny Biały Dom) czy budynek parlamentu. Ujrzymy też zabytkową Bibliotekę Narodową i najwyższy na świecie maszt flagowy mierzący 165 metrów. Co ciekawe, zawieszona na nim flaga waży aż 350 kilogramów, dlatego tylko dość silny podmuch wiatru jest w stanie wprawić ją w ruch. Tego dnia odwiedzimy też Muzeum Instrumentów Muzycznych powstałe w 1990 roku (większość eksponatów pochodzi z kolekcji słynnego tadżyckiego artysty Gurminja Zavqibekova). Nocleg w Duszanbe.

12

Dzień

DUSZANBE – HISSOR – DUSZANBE

Dzisiaj udamy się do znajdującego się nieopodal Duszanbe miasta Hissor, gdzie znajduje się starożytna twierdza – jeden z najcenniejszych zabytków całego Tadżykistanu. W czasach swojej świetności miejsce to zachwycało i jednocześnie przerażało swoim ogromem. Po zwiedzaniu powrót do Duszanbe. Na koniec dnia (jeśli czas pozwoli) wizyta na lokalnym, klimatycznym bazarze, który słynie ze świeżych owoców i warzyw oraz aromatycznych, miejscowych przypraw (obok zapachu których nie sposób przejść obojętnie!). Nocleg w Duszanbe.

13

Dzień

DUSZANBE – NORAK – KALAI KHUM

Po śniadaniu wyruszymy do położonego przy granicy z Afganistanem niewielkiego miasteczka Kalai Khum. Po drodze zobaczymy słynny zbiornik wodny Norak nazywany Morzem Tadżyckim. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Tego dnia dotrzemy do słynnego Terytorium Pamirskiego, które zachwyca wyjątkowymi, górskimi krajobrazami. Nocleg w Kalai Khum.

14

Dzień

KALAI KHUM – KHOBURUBOT – DUSZANBE

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Duszanbe. Przejedziemy imponującą przełęczą Khoburubot (3252 m.n.p.m). Podziwiać będziemy przepiękne doliny, rwące rzeki i wąwozy. Oczywiście zatrzymamy się kilkukrotnie, by odpocząć w tym spokojnym otoczeniu. Przejedziemy też przez maleńkie, lokalne wioski, gdzie spotkamy lokalnych mieszkańców – otwartych, pracowitych i życzliwych Tadżyków, którzy bardzo często żyją zgodnie z tradycjami przekazywanymi przez lata. Na nocleg dojedziemy do Duszanbe. Nocleg w hotelu w Duszanbe.

15

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od lotów transfer na lotnisko i wylot z Duszanbe. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (3500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Biszkek, Duszanbe-Warszawa to ok. 2500 PLN – 2800 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności dot. wizy do Tadżykistanu.

Cena obejmuje

 • Przelot lokalny na trasie Biszkek – Osz
 • 13 noclegów zgodnie z programem: hotele 3*, 4*, jurta, pensjonaty, kwatery prywatne
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (klimatyzowany, wynajęty samochód/minivan/bus, samochód 4×4)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Biszkek, Duszanbe-Warszawa (ok. 2500 PLN – 2800 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wizy do Tadżykistanu (z pozwoleniem GBAO) – ok. 400 PLN
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. –1460 PLN (nie dot. noclegu w jurcie)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, 4*, pensjonatach, kwaterach prywatnych i jurcie. W hotelach i pensjonatach pokoje 2-osobowe z łazienkami. W kwaterach prywatnych pokoje 2-osobowe, łazienka jest wspólna. Jurty są 4-osobowe. Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. –1460 PLN (nie dot. noclegu w jurcie).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Tadżykistanu na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu). Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Jeżeli chodzi o wjazd do Kirgistanu to obowiązek wizowy dla Polaków został zniesiony (obywatele RP wjeżdżają tam na podstawie ważnego paszportu – min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).

Opis transportu

 • Wynajęty samochód/minivan/bus z klimatyzacją
 • Samochody 4×4
 • Przelot lokalny na trasie Biszkek – Osz (bagaż do 15 kg, powyżej 15 kg dodatkowo płatny)
Zobacz podobne wyjazdy