Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

FILIPINY

Wycieczki Filipiny

Filipiny to państwo w południowo-wschodniej Azji, które składa się z ponad siedmiu tysięcy wysp otoczonych wodami Oceanu Spokojnego. Jest to kraj, który ma do zaoferowania odwiedzającym tropikalne plaże, przepiękne rafy koralowe i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.
Na największej wyspie kraju – Luzon, znajduje się stolica – Manila. Głównymi atrakcjami tego miasta są: historyczna dzielnica Intramuros, kościół San Agustin, kolonialny pałac prezydencki Malacanang, a także park Rizal. Równie ciekawe jest miasto Cebu, w którym warto zobaczyć taoistyczną świątynię, bazylikę del Santo Niño oraz fort San Pedro.

Za najcenniejsze zabytki całego kraju uważane są kościoły barokowe w Manili, Miagao, Paoay i Santa Maria. Kościoły te znajdują się na liście UNESCO i stanowią ślad hiszpańskiej kolonizacji Filipin.

Zwiedzając Filipiny nie sposób pominąć parku narodowego Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, który kilka lat temu został wybrany jako jeden z nowych siedmiu cudów natury.

Warto także odwiedzić niewielką wyspę Boracay, pełną rajskich plaż oraz tarasy ryżowe w Banaue, które także znajdują się na liście UNESCO.

Jak widać, Filipiny to kraj pełen niesamowitych atrakcji, przyrody i gościnnych mieszkańców. Jeśli więc chcecie odwiedzić to fascynujące miejsce, to już dziś zapraszamy na wyprawę na Filipiny z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
6 kwietnia 2021

Filipiny – kilka słów o nietypowym wielkanocnym zwyczaju

Nietrudno zgadnąć, że zwyczaje i obrzędy wielkanocne na całym świecie są bardzo różne. Dla przykładu, w wielu chrześcijańskich krajach Afryki mieszkańcy organizują taneczne spotkania, Ormianie pieką tradycyjny chleb o nazwie cheorek, a Filipińczycy… organizują krwawy „spektakl”. I właśnie o tym ostatnim zwyczaju chcemy opowiedzieć Wam nieco więcej.
dowiedz się więcej
11 sierpnia 2020

Filipińskie wyspy i wysepki, czyli która wyspa kształtem przypomina łzę, a która słynie ze Wzgórz Czekoladowych?

Filipiny nazywane są Krainą Siedmiu Tysięcy Wysp. Nie sposób skupić się na wszystkich wysepkach, dlatego w tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć Wam te tereny, które naszym (całkowicie subiektywnym!) zdaniem powinny się znaleźć w planie każdej podróży w tę część świata!
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju