Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

PORTUGALIA

Portugalia to kraj leżący w południowej części Europy. Od północy i wschodu sąsiaduje z Hiszpanią, natomiast od zachodu i południa „oblana” jest wodami Oceanu Atlantyckiego. Jest to najdalej wysunięte na zachód europejskie państwo, w którego skład wchodzą też dwa archipelagi wysp – Madera oraz Azory. Pierwszy z archipelagów obejmuje 3 grupy wysp, natomiast na drugi składa się 9 wysp wulkanicznych (takich jak choćby między innymi São Miguel, Pico, Terceira czy Faial). Miejscami, które powinny znaleźć się na mapie podróży po Portugalii są z pewnością Lizbona (czyli stolica i największe portugalskie miasto) czy Porto (druga co do wielkości metropolia kraju, która słynie z wielu architektonicznych „perełek”). Portugalia jest też częstym celem wypraw pielgrzymkowych, gdyż to właśnie tutaj znajduje się miasto Fatima.
Portugalia kojarzy się z monumentalnymi zabytkami, kolorowymi budynkami czy wąskimi, klimatycznymi uliczkami. I rzeczywiście jest to coś, co w pierwszej chwili może przychodzić na myśl, kiedy słyszymy słowo „Portugalia”. Warto jednak pamiętać, że walory przyrodnicze tego kraju również zasługują na uwagę. A do tego pyszna portugalska kuchnia i mamy przepis na niezapomnianą podróż.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
25 listopada 2020

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać na Azory?

Azory to należący to Portugalii archipelag dziewięciu wysp leżący w środkowej części Oceanu Atlantyckiego. Największą wyspą jest São Miguel, a najmniejszą Corvo. Pozostałe wyspy to Pico, Terceira, Faial, Flores, São Jorge, Santa Maria i Graciosa. Jeśli czasem chcesz rzucić wszystko i gdzieś wyjechać to Azory mogą być tym, czego szukasz!
dowiedz się więcej
28 października 2020

Portugalia – w tych miejscach poczujesz lokalny klimat

Z czym kojarzy się Portugalia? Z pewnością z wyśmienitym portugalskim winem, pyszną kuchnia i niesamowicie klimatycznymi miastami. I to właśnie na tych ostatnich miejscach chcemy się skupić w tym wpisie, przedstawiając Wam całkowicie subiektywną listę miejsc „must see” w Portugalii.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju