Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Portugalia w pigułce

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz urocze portugalskie miasteczka
 • Zobaczysz jedne z najważniejszych zabytków
 • Spróbujesz portugalskich specjałów i dowiesz się więcej o miejscowym winie
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski tour leader

W trakcie tej wyprawy zwiedzimy Portugalię. Odwiedzimy niektóre z klimatycznych miasteczek (między innymi Bragę, Porto, Lizbonę czy Evorę), poznamy najważniejsze zabytki i wtopimy się w lokalny klimat. Będzie też okazja, by delektować się zapierającymi dech w piersiach widokami i dowiedzieć się więcej o portugalskim winie. Wyrusz z nami w tę niezapomnianą podróż, a obiecujemy, że wrócisz z niej z bagażem niesamowitych wspomnień.

Program

1

Dzień

WARSZAWA – PORTO

Wylot z Warszawy. Przylot do Porto – zabytkowego, klimatycznego miasto leżącego nad Oceanem Atlantyckim. Zwiedzanie. Porto słynie między innymi z katedry czy znajdującego się tutaj zabytkowego budynku Palácio da Bolsa, który wzniesiono w XIX wieku. Następnie udamy się w stronę jednej z winiarni, gdzie dowiemy się więcej o miejscowych winach. Degustacja. Przejazd do hotelu. Nocleg w Porto.

2

Dzień

PORTO – BRAGA – PORTO

Po śniadaniu kontynuujemy odkrywanie Portugalii. Na początek ruszamy do Bragi. Jest to jedno z najstarszych miast kraju i jednocześnie jedno z najstarszych chrześcijańskich miast całego świata. Leży ona na terenie historycznej krainy o nazwie Minho (co ciekawe, region ten określany bywa też mianem „Zielonej krainy” ze względu na bujną roślinność, którą można tutaj podziwiać). Tego dnia zatrzymamy się również w Guimarães – pierwszej stolicy Portugalii założonej przez pierwszego hrabiego tego kraju (wielu nazywa to miejsce kolebką Portugalii). Miejsce to słynie między innymi ze średniowiecznego Pałacu Książąt Braganza. Powrót do Porto. Nocleg w Porto.

3

Dzień

PORTO – AMARANTE – GUARDA – VISEU

Po śniadaniu ruszamy w stronę portugalskiej miejscowości o nazwie Amarante. Jej położenie jest zachwycające: leży ona między górskim masywem Serra do Marão, winnicami i doliną rzeki Tâmega. Na uwagę zasługuje też miejscowa architektura, dlatego spędzimy tu chwilę delektując się okolicą. Stamtąd udamy się do Guardy – położonej na wysokości 1056 m n.p.m. miejscowości zlokalizowanej w bliskim sąsiedztwie najwyższego pasma górskiego kontynentalnej części kraju – Serra da Estrela. Na koniec dojedziemy do Viseu, gdzie spędzimy noc. Nocleg w Viseu.

4

Dzień

VISEU – SANGALHOS – COIMBRA

Po śniadaniu spędzimy trochę czasu w Viseu (a przy okazji dowiemy się więcej o wodzu Wiriatusie i jego zasługach dla Portugalii). Następnie ruszamy w stronę Sangalhos, a dokładniej do znajdującego się w podziemiach muzeum (zlokalizowane jest ono w piwnicach winiarskich). Podziwiać tam można niesamowicie bogatą kolekcję pamiątek pochodzących z przeróżnych okresów z dziejów historii Portugalii. W skład kolekcji wchodzą zbiory z zakresu archeologii, etnografii, paleontologii czy mineralogii. Następnie udamy się w stronę Coimbra – trzeciego co do wielkości miasta Portugalii w którym mieści się najstarszy uniwersytet całego kraju. Nocleg w Coimbra.

5

Dzień

COIMBRA – FATIMA

Po śniadaniu zwiedzanie Coimbry. Pospacerujemy po tym klimatycznym mieście i zobaczymy zabytkowy uniwersytet. Dowiemy się też więcej o słynnym, znajdującym się tutaj klasztorze oraz o wzniesionej w 1162 roku Starej Katedrze. Następnie ruszamy do Fatimy, gdzie znajduje się ważne dla wyznawców katolicyzmu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Nocleg w Fatimie.

6

Dzień

FATIMA – CASTELO DE VIDE - EVORA

Po śniadaniu ruszamy w stronę Castelo de Vide, gdzie pospacerujemy między innymi po słynnej żydowskiej dzielnicy. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Evora, jednak na trasie zrobimy sobie kilka przystanków. Zatrzymamy się między innymi w Marvão – miejscowości znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Marvão leży na szczycie granitowego wzgórza w paśmie Serra de São Mamede i przez wielu uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc okolicy. Niesamowite widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Dowiemy się też więcej o Alter do Chão – miejscu, które słynie z hodowli koni. Na nocleg dojedziemy do Evory – miasteczka, którego historyczne centrum wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 1986 roku. Nocleg w Evora.

7

Dzień

EVORA – LIZBONA

Po śniadaniu zwiedzanie Evory, która słynie między innymi z zabytkowej katedry. Jeśli będzie możliwość odwiedzimy też miejscową fabrykę korka, by dowiedzieć się nieco o jego produkcji. Następnie ruszamy do Lizbony – klimatycznej stolicy Portugalii. Zwiedzanie. Pospacerujemy między innymi po dzielnicy Belém, gdzie znajdują się jedne z najważniejszych zabytków miasta. Są to między innymi zbudowany w I połowie XVI w. klasztor Hieronimitów („perełka” charakterystycznego dla Portugalii stylu manuelińskiego) czy znajdująca się nieopodal wieża Belém. Wieczorem chętni będą mogli obejrzeć słynny pokaz Fado. Będzie to nie tylko możliwość, by zagłębić się w tajniki lokalnej muzyki, ale i będziemy mogli spróbować miejscowych specjałów podczas kolacji (atrakcja jest dodatkowo płatna; CENA: ok. 70 EUR/1 os./przy grupie minimum 4 osób). Nocleg w Lizbonie.

8

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godziny przelotu: przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (1500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Porto, Lizbona-Warszawa to ok. 1000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 7 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 4*: pokoje 2-osobowe)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus
 • Opiekę polskiego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika (w j. angielskim)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Porto, Lizbona-Warszawa (ok. 1000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wyżywienia (oprócz śniadań) – ok. 25 EUR-30 EUR/1 os./posiłek
 • Biletów wstępu (koszt około 80 EUR/1 os.)
 • Pokazu Fado z kolacją – ok. 70 EUR/1 os. (przy grupie minimum 4 osób)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 960 PLN – 1060 PLN (w zależności od terminu)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, 4* (pokoje 2- osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).

OPIS TRANSPORTU

 • wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus
Zobacz podobne wyjazdy