Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Włochy – Apulia

Dlaczego warto?
 • Zachwycisz się widokami włoskiej Apulii
 • Zrelaksujesz się w przepięknym otoczeniu
 • Poznasz lokalnych mieszkańców i ich historie
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6-14 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny pilot

W trakcie tej podróży spędzimy czas w Apulii. To region położony w południowych Włoszech, który zachwyca swoim klimatem, atmosferą i pięknem krajobrazów. Jednego dnia czeka nas piknik na plaży, innego odwiedzimy tradycyjną lodziarnię, a kolejnego posłuchamy historii jednej z mieszkanek. Będzie też czas na smakowanie lokalnych specjałów i powolne delektowanie się okolicą. Chcesz z nami wyruszyć w tą niezapomnianą podróż?

Program

1

Dzień

KRAKÓW - BARI

Wylot z Krakowa (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 14.10). Przylot do Bari o godzinie 16.00. Bari to położona w południowych Włoszech prowincja. To też klimatyczne miasto, będące stolicą regionu Apulia. Przywitanie na lotnisku i transfer do miejsca, w którym spędzimy noc. Zakwaterowanie. Już pierwszego dnia będziemy mogli poczuć smak okolicy w której jesteśmy, gdyż na początek czeka nas powitalna degustacja lokalnych produktów. Wieczorem kontynuujemy smakowanie Włoch w trakcie pierwszej wspólnej kolacji w rytmie slow z muzyką na żywo. Nocleg.

2

Dzień

MATERA

Po śniadaniu przejazd do Matery – miasta wykutego w skale i wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie. Następnie czas wolny w mieście. Powrót. Wieczorem czeka nas włoski seans filmowy. Nocleg.

3

Dzień

RUVO DI PUGLIA

Śniadanie, po którym czeka nas wyjątkowa wycieczka. Dzisiaj udamy się do lodziarni na oryginalne warsztaty lodów. Oczywiście będzie czas na ich degustację. Następnie czas wolny na obiad w miejscowości Ruvo di Puglia. Powrót. Odpoczynek w przepięknym otoczeniu. Nocleg.

4

Dzień

OKOLICE BARI

O wschodzie słońca możliwość skorzystania z lekcji jogi (atrakcja ta jest dla chętnych – dodatkowa opłata to ok. 30 EUR/1 os. w zależności od ilości chętnych). Po śniadaniu wyprawa nad morze (rowerami/minivanem/busem) i degustacja 4 różnych apulijskich rodzajów wina na plaży z lokalnymi produktami w formie pikniku. Relaks z niesamowitym widokiem. Powrót. Nocleg.

5

Dzień

OKOLICE BARI

Śniadanie. Następnie w zależności od miejsca noclegu: całodniowy relaks w agroturystyce z możliwością skorzystania z basenu lub wspólny przejazd na plażę i relaks na plaży. Wieczorem czeka nas oryginalne doświadczenie „Erbe da bere” czyli warsztaty ziołowej miksologii i degustacja przyrządzonych „mikstur” (są one wysoko %, dlatego degustacja tylko dla osób 18+). Nocleg.

6

Dzień

ALBEROBELLO

Po wspólnym śniadaniu przejazd do Alberobello – miasteczka z magicznymi domkami trulli. Są one bardzo charakterystyczne – ich kształt jest okrągły, a dachy są wykonywane z kamienia. Zwiedzanie miasteczka. Czas wolny. Powrót. Relaks. Wspólna kolacja i lekcja języka włoskiego, w trakcie której dowiemy się też nieco o mowie ciała Włochów. Nocleg.

7

Dzień

BARI

Po śniadaniu zwiedzanie Bari. Pospacerujemy miejscowymi uliczkami, odwiedzimy babcię Nunzi (która znana jest z robienia lokalnego makaronu od 6 roku życia). Będzie okazja, by posmakować włoskiego street foodu z babcią Caramellą, dowiemy się też nieco o historii księżnej Bony i Mikołaja w Bari. Czas wolny, który można wykorzystać wedle uznania. Powrót. Wieczorem czeka nas niestety już ostatnia, pożegnalna kolacja. Nocleg.

8

Dzień

BARI - KRAKÓW

Po śniadaniu czas wolny. Następnie transfer na lotnisko w Bari, odprawa, pożegnanie. Wylot z Bari (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 16.30). Przylot do Krakowa (o godzinie 18.20).

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Podane w programie godziny przelotów mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie w każdej chwili z przyczyn od nas niezależnych.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (1000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Kraków-Bari-Kraków to ok. 300-600 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

CENA OBEJMUJE

 • 7 noclegów zgodnie z programem (typowo włoska, rodzinna agroturystyka z dużymi przestrzeniami/ zabytkowy hotel – pokoje 2 i 3-osobowe)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania oraz kolacje
 • 1 powitalną degustację
 • 1 piknik z winami
 • Street food w Bari
 • Atrakcje zgodnie z programem
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, komfortowy minivan/bus
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych (tam, gdzie to konieczne)
 • Wypożyczenie rowerów na cały dzień
 • Opłaty za wjazd na Materę
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • Biletu lotniczego na trasie Kraków-Bari-Kraków (linie lotnicze Wizzair) (koszt ok. 300-600 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie – obiady – min. 20 EUR/dzień/obiad
 • Atrakcji nieujętych w planie lub oznaczonych jako atrakcje dla chętnych/dodatkowo płatne (np. lekcja jogi o wschodzie/zachodzie słońca – ok. 30 EUR/1 os.)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1760 PLN
 • Kosztów ewentualnych testów na COVID-19
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

7 noclegów: typowo włoska, rodzinna agroturystyka z dużymi przestrzeniami/ zabytkowy hotel (pokoje 2 i 3-osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: Wjazd do Włoch na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży).

OPIS TRANSPORTU

 • Wynajęty, komfortowy minivan/bus
Zobacz podobne wyjazdy