Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KAZACHSTAN

Kazachstan to ogromny kraj w Środkowej Azji, na terenie którego znajdują się zarówno wysokie szczyty Ałtaju i Tien-szanu, jak i depresja nad Morzem Kaspijskim. W granicach Kazachstanu leżą także najbardziej znane jeziora azjatyckie: Jezioro Aralskie, Jezioro Bałchasz oraz Morze Kaspijskie.

Jedną z najcenniejszych atrakcji Kazachstanu jest znajdujący się na liście UNESCO rezerwat archeologiczny Tamgały, w którym zachowało się 5000 rysunków naskalnych z epoki brązu. Będąc w Kazachstanie warto zobaczyć mauzoleum Ahmeda Chodży Jesewi, pozostałości Jedwabnego Szlaku, a także Kanion Szaryński.

Stolicą kraju jest Astana, której głównymi atrakcjami są: wieża widokowa Bajterek, bulwar Nurzhol, Piramida Pokoju i Pojednania, także Chan Szatyr, czyli największe w Azji Środkowej centrum rozrywkowo-handlowe.

Równie ciekawym miejscem jest Ałmaty, gdzie warto zobaczyć: Sobór Wniebowstąpienia Pańskiego, wzgórze Kok Tobe wraz charakterystyczną wieżą telewizyjną.

Warto także odwiedzić miasto Taraz, w którym znajduje się mauzoleum Aulie-Ata oraz pozostałości średniowiecznego miasta. Zaś miłośnikom natury przypadnie do gustu park narodowy Altyn-Emel, chroniący rzadkie gatunki ptaków.

Kazachstan to wspaniały kraj, pełen niesamowitych atrakcji, więc jeśli chcecie go odwiedzić, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Kazachstanu z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju