Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

MEKSYK

Jeśli zdecydujemy się na wyprawę do Meksyku, musimy być przygotowani na atak. Atak na nasze zmysły! W Meksyku wszystko jest jakby bardziej intensywne i faktycznie można tu dostać zawrotu głowy od nadmiaru atrakcji. Znajdziemy tutaj prekolumbijskie miasta, piramidy, jaskinie, dżunglę, w której żyją niezliczone gatunki zwierząt, rajskie plaże z miałkim jak mąka piaskiem i lazurową wodą, życzliwych mieszkańców, pyszną, aromatyczną kuchnię, imprezy do białego rana, muzykę, mieniące się kolorami festiwale… Można by tak wymieniać w nieskończoność, więc skupimy się na najważniejszych atrakcjach, jakie czekają na nas podczas wyprawy do Meksyku.

Meksyk – stolica
Stolicą Meksyku jest miasto Meksyk, nazywane często Mexico City. Miasto – moloch, gdyż żyje tutaj ponad 22 mln mieszkańców. Owszem, na pierwszy rzut oka przeraża swym ogromem i ilością ludzi, ale już po chwili przyciąga, hipnotyzuje, kusi swoją kuchnią, muzyką na ulicach, pozostałościami po prekolumbijskich cywilizacjach. Znajdziemy tu także kolonialne budowle, ciekawe murale.

Cywilizacje Majów i Azteków
W Meksyku aż roi się od piramid, grobowców, świątyń, które świadczą o wielkości cywilizacji prekolumbijskich. Niektóre z nich widoczne z daleka, inne ukryte w dżungli, zachwycają swoją wielkością i majestatem. Zdecydowanie warto odwiedzić przynajmniej kilka z nich, jak położone niedaleko miasta Meksyk – Teotihucan, czy Palenque, które chowa się przed nami w bujnej tropikalnej roślinności.

Rajskie plaże
Meksyk jest także rajem dla plażowiczów. Czekają tu na nas kilometry rajskich plaż, na których możemy odpocząć po trudach zwiedzania. A dla tych, którzy nie lubią wylegiwać się na piasku, Meksyk oferuje inne atrakcje, sporty wodne, nurkowanie a nawet podwodne muzeum w Cancun, gdzie można podziwiać rzeźby przedstawiające ludzi w skali 1:1.

Kuchnia
Kuchnia meksykańska zachwyca nawet najbardziej wybredne podniebienia. Obecna jej forma to niejako połączenie kuchni Indian i konkwistadorów. Bazuje na kukurydzy i roślinach strączkowych a także papryce i pomidorach. Podczas podróży do Meksyku zdecydowanie należy próbować jak najwięcej potraw, a już na pewno takich jak tortillas, enchiladas, tacos. Oczywiście trzeba też skosztować słynnej tequili i pulque – czyli sfermentowanego soku z agawy.

Muzyka i taniec
Z Meksykiem kojarzona jest głównie muzyka grana na ulicach przez zespoły zwane mariachi. Lokalna muzyka to mix powstały z muzyki hiszpańskiej i muzyki obrzędowej, sporo w niej też  wpływów muzyki czarnych niewolników. Oprócz tańców obrzędowych, na lokalnych imprezach można zatańczyć wszelkie tańce karaibskie od salsy przez cumbię i merengue.

Wycieczka do Meksyku to coś więcej niż tylko wakacje w ciepłych krajach. To podróż w przeszłość, w fascynujący świat Majów, to spacer po dżungli, to niezapomniane doznania smakowe i muzyka, która atakuje z każdej uliczki.

Wycieczki do tego kraju