Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

MEKSYK

Jeśli zdecydujemy się na wyprawę do Meksyku, musimy być przygotowani na atak. Atak na nasze zmysły! W Meksyku wszystko jest jakby bardziej intensywne i faktycznie można tu dostać zawrotu głowy od nadmiaru atrakcji. Znajdziemy tutaj prekolumbijskie miasta, piramidy, jaskinie, dżunglę, w której żyją niezliczone gatunki zwierząt, rajskie plaże z miałkim jak mąka piaskiem i lazurową wodą, życzliwych mieszkańców, pyszną, aromatyczną kuchnię, imprezy do białego rana, muzykę, mieniące się kolorami festiwale… Można by tak wymieniać w nieskończoność, więc skupimy się na najważniejszych atrakcjach, jakie czekają na nas podczas wyprawy do Meksyku.

Meksyk – stolica
Stolicą Meksyku jest miasto Meksyk, nazywane często Mexico City. Miasto – moloch, gdyż żyje tutaj ponad 22 mln mieszkańców. Owszem, na pierwszy rzut oka przeraża swym ogromem i ilością ludzi, ale już po chwili przyciąga, hipnotyzuje, kusi swoją kuchnią, muzyką na ulicach, pozostałościami po prekolumbijskich cywilizacjach. Znajdziemy tu także kolonialne budowle, ciekawe murale.

Cywilizacje Majów i Azteków
W Meksyku aż roi się od piramid, grobowców, świątyń, które świadczą o wielkości cywilizacji prekolumbijskich. Niektóre z nich widoczne z daleka, inne ukryte w dżungli, zachwycają swoją wielkością i majestatem. Zdecydowanie warto odwiedzić przynajmniej kilka z nich, jak położone niedaleko miasta Meksyk – Teotihucan, czy Palenque, które chowa się przed nami w bujnej tropikalnej roślinności.

Rajskie plaże
Meksyk jest także rajem dla plażowiczów. Czekają tu na nas kilometry rajskich plaż, na których możemy odpocząć po trudach zwiedzania. A dla tych, którzy nie lubią wylegiwać się na piasku, Meksyk oferuje inne atrakcje, sporty wodne, nurkowanie a nawet podwodne muzeum w Cancun, gdzie można podziwiać rzeźby przedstawiające ludzi w skali 1:1.

Kuchnia
Kuchnia meksykańska zachwyca nawet najbardziej wybredne podniebienia. Obecna jej forma to niejako połączenie kuchni Indian i konkwistadorów. Bazuje na kukurydzy i roślinach strączkowych a także papryce i pomidorach. Podczas podróży do Meksyku zdecydowanie należy próbować jak najwięcej potraw, a już na pewno takich jak tortillas, enchiladas, tacos. Oczywiście trzeba też skosztować słynnej tequili i pulque – czyli sfermentowanego soku z agawy.

Muzyka i taniec
Z Meksykiem kojarzona jest głównie muzyka grana na ulicach przez zespoły zwane mariachi. Lokalna muzyka to mix powstały z muzyki hiszpańskiej i muzyki obrzędowej, sporo w niej też  wpływów muzyki czarnych niewolników. Oprócz tańców obrzędowych, na lokalnych imprezach można zatańczyć wszelkie tańce karaibskie od salsy przez cumbię i merengue.

Wycieczka do Meksyku to coś więcej niż tylko wakacje w ciepłych krajach. To podróż w przeszłość, w fascynujący świat Majów, to spacer po dżungli, to niezapomniane doznania smakowe i muzyka, która atakuje z każdej uliczki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
23 września 2020

Meksyk – Día de Muertos czyli Święto Zmarłych

Día de Muertos to nic innego jak Święto Zmarłych. Świętowanie tego dnia w Meksyku wygląda jednak całkowicie inaczej niż w Polsce, dlatego tym wpisem chcemy Wam przybliżyć meksykańskie zwyczaje i sposób celebrowania.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju