Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

HAITI

Wycieczki Haiti

Haiti to jedno z państw Ameryki Środkowej. Leży ono na wyspie o tej samej nazwie (wcześniej wyspa nazywała się Hispaniola) dzieląc jej terytorium z Republiką Dominikany. Do Haiti przynależy też kilka innych wysepek położonych na Morzu Karaibskim.

Jest to kraj bardzo różnorodny, wielobarwny i interesujący. Choć nie jest na podium najczęściej odwiedzanych krajów świata to zdecydowanie warto udać się tam w podróż. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na mieszkańców – ludzi uśmiechniętych, otwartych, ciekawych świata. To ludzie, którzy nie zawsze mają wiele, lecz pomocną dłoń wyciągną niemalże do każdego. I za to się ich uwielbia od pierwszego spotkania!

Mieszkańcy w większości wyznają katolicyzm. Drugą najczęściej wyznawaną religią jest protestantyzm, a część mieszkańców wyznaje także religię voodoo. Urzędowymi językami Haiti jest język haitański oraz francuski. Stolicą kraju jest Port-au-Prince ze słynną siedzibą prezydenta Republiki Haiti. Ważnym punktem na mapie tego państwa jest też miasto Cap Haitien. Innymi miejscami wartymi odwiedzenia są z pewnością Milot (ze słynnymi, znajdującymi się w jego okolicy i wpisanymi na listę światowego dziedzictwa zabytkami: pałacem Sans-Souci czy twierdzą Citadelle La Ferrière). Haiti zachwyci też wielbicieli jaskiń oraz koneserów dobrej kuchni, gdyż lokalna kuchnia zachwyca najbardziej wybrednych smakoszy.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju