Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

AFGANISTAN

Afganistan (a oficjalnie Islamska Republika Afganistanu) to jeden z krajów Azji Południowej. Graniczy między innymi z Uzbekistanem, Turkmenistanem czy Pakistanem. Urzędowymi językami jest dari i paszto, a dominującą religią islam. Stolicą kraju jest Kabul (jest to również największe miasto tego państwa), które w starożytności było już znane jako Ortospana czy Kabura. Ważnym miejscem na mapie Afganistanu jest też Mazar-i Szarif – największe miasto północnej części kraju (a także stolica prowincji Balch). Jego nazwa dosłownie oznacza „szlachetna świątynia” i miejsce to jest jednym z najważniejszych miast dla wyznawców islamu w Afganistanie.

Podczas podróży warto też zatrzymać się w mieście Bamian, które znane jest pozostałości wielowiekowego kultu buddyjskiego. Oprócz zwiedzania miast warto zobaczyć kolorowe jeziora Band-e Amir czy przepiękną Dolinę Pandższeru, której widoki zapierają dech w piersiach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
12 stycznia 2021

Afganistan - kilka słów o bezpieczeństwie i nie tylko

Afganistan to jeden z krajów Azji Południowej. Graniczy między innymi z Tadżykistanem czy Pakistanem, jego stolicą jest Kabul, a walutą afgani afgańskie. Jeszcze niedawno niewielu z nas myślałoby o podróży do tego kraju, dziś jednak jest to coraz bardziej możliwe i wykonalne. W związku z tym w tym wpisie skupimy się na jednej z bardzo ważnych kwestii, o którą pytacie przed zapisem na wyjazd: kwestii bezpieczeństwa.
dowiedz się więcej
16 czerwca 2020

Afganistan - to nie tylko Kabul

Afganistan (oficjalnie Islamska Republika Afganistanu) to jeden z krajów Azji Południowej. Stolicą Afganistanu jest Kabul i to właśnie w tym mieście rozpoczyna się większość podróży. Kabul to też zwykle pierwsze miejsce które przychodzi na myśl, gdy usłyszy się słowo „Afganistan”. Czy słusznie? Pewnie tak, ale Afganistan to też inne wyjątkowe miejsca. Jakie? ...
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju