Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Afganistan – nieznany kraj Azji

Dlaczego warto?
 • Poznasz Afganistan – nieznany kraj Azji
 • Zwiedzisz miasta takie jak Kabul, Bamian czy Mazar-i Szarif
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

W trakcie tej podróży odkryjemy Afganistan – jeden z krajów Azji Południowej. Naszą podróż rozpoczniemy od zwiedzania stolicy i największego miasta czyli Kabulu. W trakcie wyprawy odwiedzimy też Mazar-i Szarif (jedno z najważniejszych miast dla wyznawców islamu w Afganistanie) czy Bamian (które słynie z pozostałości po kulcie buddyjskim). Oprócz tego będzie też możliwość, by zobaczyć najpiękniejsze jeziora kraju – jeziora Band-e Amir czy udać się w stronę przepięknej Doliny Pandższir. Podróż więc będzie usłana emocjami, a każdy dzień będzie inny niż poprzedni.
Chcesz przeżyć wyprawę inną niż wszystkie poprzednie? Szukasz wyjazdu innego niż to, co oferuje rynek turystyczny? Afganistan to kraj dla Ciebie.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy.

2

Dzień

KABUL

Poranny przylot do Kabulu – stolicy i największego miasta w Afganistanie. Zwiedzanie w trakcie którego odwiedzimy między innymi miejscowe muzeum, gdzie dowiemy się nieco o kraju w którym jesteśmy. Zobaczymy też pałac oraz słynne ogrody Babura, zajmujące imponujący obszar ponad 11 hektarów (niegdyś służyły one jako miejsce wypoczynku dla władców z dynastii Mogołów). Będzie też czas na spacery po mieście, które pozwolą nam się wczuć w atmosferę i klimat Kabulu. Nocleg w Kabulu.

3

Dzień

KABUL – MAZAR-I SZARIF

Transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do do Mazar-i Szarif – największego miasta północnej części Afganistanu, którego nazwa oznacza „Grób Księcia”. To właśnie tutaj znajduje się imponujący Błękitny Meczet będący jedną z najważniejszych świątyń mieszkających w Afganistanie wyznawców islamu (oczywiście będzie okazja, by ujrzeć tą świątynię na własne oczy). Mazar-i Szarif znane jest też jako jedno z najważniejszych miast w którym produkuje się dywany. Nocleg w Mazar-i Szarif.

4

Dzień

MAZAR-I SZARIF – BALCH - MAZAR-I SZARIF

Po śniadaniu udamy się w stronę znajdującego się nieopodal Mazar-i Szarif miasta Balch. Leży ono na równinie Baktrii i założono je już najprawdopodobniej około VI wieku p.n.e. Uważa się, że to właśnie stąd pochodzi wielu wybitnych uczonych, lekarzy czy poetów (miasto odegrało bardzo ważną rolę w rozwoju języka i literatury perskiej). Zwiedzanie podczas którego zobaczymy najważniejsze miejsca, w tym zabytkową cytadelę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

5

Dzień

MAZAR-I SZARIF – SAMANGAN - MAZAR-I SZARIF

Po śniadaniu ruszamy odkrywać okolicę Samangan. Zobaczymy między innymi słynne stanowisko Takht-i-Rustam. Jego powstanie datuje się na IV oraz V wiek i usytuowane jest ono na wzgórzu, skąd można podziwiać okolicę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

6

Dzień

MAZAR-I SZARIF – KABUL – DOLINA PANDŻSZIR – KABUL

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi przelot powrotny do Kabulu. Po przylocie udamy się w stronę doliny Pandższir. Zobaczymy tam między innymi grobowiec Ahmada Szah Masuda – afgańskiego polityka i dowódcy wojskowego, który wykazał się niezwykłą walecznością i umiejętnościami podczas obrony doliny przed wojskami radzieckimi (dzięki jego postawie został nadany mu przydomek „Lwa Padższiru”). Na nocleg wrócimy do Kabulu.

7

Dzień

KABUL – BAMIAN

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do Bamian – miasta będącego jednym z najważniejszych centrów buddyzmu w całym Afganistanie (znajduje się tutaj wiele pozostałości związanych z kultem buddyjskim). Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono u w górach Hindukusz u podnóży masywu Baba. Po przylocie czas na odkrywanie okolicy, w trakcie którego zobaczymy między innymi zabytkowe jaskinie (które służyły ludziom jako mieszkania). Nocleg w Bamian.

8

Dzień

BAMIAN

Po śniadaniu udamy się na znajdujący się w centrum miasta bazar. Będzie to niesamowita okazja, by poczuć miejscową atmosferę i podejrzeć codzienność mieszkańców. Następnie udamy się w stronę Darya Ajdhahar (lub inaczej Doliny Smoka), gdzie będziemy mogli zobaczyć imponujących rozmiarów formację skalną (według legend jest ona pozostałością po czasach w których smok prześladował mieszkańców wioski do czasu aż Hazrat Ali – mąż Fatimy czyli córki proroka Mahometa – nie zabił go). Nocleg w Bamian.

9

Dzień

BAMIAN – BAND-E AMIR – BAMIAN

Dzisiaj czeka nas kolejny dzień pełen atrakcji. Po śniadaniu ruszamy w stronę niesamowitego obszaru jakim jest teren kilku jezior Band-e Amir (jest ich sześć i leżą one na terenie pierwszego parku narodowego w Afganistanie utworzonego w 2009 roku). Kolor ich wód jest wyjątkowy, gdyż mienią się one barwami od szafirowych do turkusowych. Według legend zbiorniki te zostały stworzone przez zięcia Mahometa, dlatego też wierzy się w ich lecznicze moce, co powoduje, że są one celem pielgrzymek. W zależności od chęci i sił: spacer lub odpoczynek wśród zapierających dech w piersiach widoków. Na nocleg wrócimy do Bamian.

10

Dzień

BAMIAN

Dzisiaj zobaczymy między innymi zabytkowe miasto-cytadelę Shahr-e Gholghola. Miejsce to nazywane bywa też „Miastem Krzyków” ze względu na mającą tam miejsce masakrę dokonaną przez mongolskiego zdobywcę Czyngis-Chana (XIII wiek). Trasa, którą przemierzymy jest niesamowita, dlatego z pewnością będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po dotarciu zwiedzanie i delektowanie się panoramą. Nocleg w Bamian.

11

Dzień

BAMIAN – KABUL

Poranny transfer na lotnisko. Przelot do Kabulu. Po przylocie czeka nas wycieczka do Pul-i-Sayad (miejsca leżącego w afgańskiej prowincji Kapisa). Na nocleg wrócimy do Kabulu. Czas wolny. Nocleg w Kabulu.

12

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotu czas wolny lub transfer na lotnisko. Wylot z Kabulu. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Ze względu na wewnętrzne regulacje kraju program zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (3000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa to ok. 4000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Przy składaniu dokumentów o pierwszą wizę do Afganistanu w życiu – należy zgłosić się do Ambasady osobiście.

Cena obejmuje

 • 4 przeloty lokalne (Kabul – Mazar-i Szarif; Mazar-i Szarif – Kabul; Kabul – Bamian; Bamian – Kabul)
 • 10 noclegów zgodnie z programem (hotele, pensjonaty)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty samochód/minivan/bus, samochody 4×4)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa (ok. 4000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wizy – ok. 800 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie (10-20 USD/1 os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1960 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Afganistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). W celu uzyskania wizy mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Przy składaniu dokumentów o pierwszą wizę do Afganistanu w życiu – należy zgłosić się do Ambasady osobiście.

POGODA
Afganistan to kraj w którym temperatura jest zależna od części kraju. Najniżej położone obszary są najcieplejsze, natomiast w górach zimą mogą występować duże mrozy. Cechą charakterystyczną są również duże dobowe wahania temperatur. Jeśli chodzi o opady to ogółem występuje ich tutaj niewiele. Generalnie do Afganistanu można podróżować przez cały rok (jednak warto pamiętać, że odwiedzenie niektórych części kraju jest lepsze w jednych miesiącach niż innych).

CZAS
+3,5 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce. +2,5 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są dari (afgański perski) i paszto. W niektórych regionach można porozumiewać się w języku angielskim, uzbeckim czy turkmeńskim. Mniejsze grupy w całym kraju mówią w ponad 70 innych językach i w niezliczonej ilości dialektach.

RELIGIA
W Afganistanie znacząco przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Afganistanu jest afghani afgańskie. Zalecamy ze sobą zabrać dolary i na miejscu wymieniać na lokalną walutę. Wymiany można dokonać w licznych kantorach.

INTERNET/WI-FI
W niektórych hotelach i pensjonatach zapewniony jest bezpłatny dostęp do Wi-FI. Poza nimi dostęp do wi-fi nie jest niestety powszechny. Można jednak zakupić lokalną kartę SIM i korzystać z internetu z tej karty.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrą opcją jest też zakup karty SIM lokalnego operatora. Proszę jednak pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W większości hoteli/pensjonatów gniazdka są takie jak w Polsce (zdarza się jednak czasami inaczej, więc mimo wszystko warto zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę).

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Afganistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ/CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
– Afganistan to państwo w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu codziennym, należy więc przestrzegać pewnych zasad co do ubioru. Należy zachować umiar – unikać roznegliżowania. Zalecane jest noszenie chusty i przykrywanie włosów oraz ciała przez kobiety – najważniejsze jest przykrywanie włosów i ramion, a także nóg (krótkie spodenki raczej nie będą mile widziane, dużo lepszym rozwiązaniem są długie spodnie lub długie spódnice). Panom również zaleca się noszenie długich spodni.
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– polar/bluza na chłodniejsze wieczory, kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie robioną biżuterię
– dywany
– ozdobne szkatułki
– wyroby skórzane czy drewniane
– szale, odzież, narzuty, obrusy

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus; samochody 4×4
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Mazar-i Szarif
 • Przelot lokalny na trasie Mazar-i Szarif – Kabul
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Bamian
 • Przelot lokalny na trasie Bamian – Kabul
Zobacz podobne wyjazdy