Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

Indie – święto kolorów Holi

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najwspanialsze zabytki Indii
 • Weźmiesz udział w święcie kolorów Holi
 • Poznasz mieszkańców Indii i spróbujesz ich orientalnej kuchni
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będziesz pod opieką polskojęzycznego tour leadera

To podróż inna, nietypowa, niespotykana. W jej trakcie poznasz jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów Azji, będziesz obcować ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury czy spróbujesz tego, co w hinduskiej kuchni najpyszniejsze. Podziwiać będziesz nie tylko zatrważające swym ogromem forty i pałace, grobowce czy świątynne kompleksy, ale weźmiesz też udział w słynnym święcie radości, wiosny i kolorów czyli święcie Holi (będzie to niezapomniane doświadczenie, które z pewnością jeszcze bardziej pozwoli Ci poznać hinduskie zwyczaje od przysłowiowej podszewki). W trakcie trwania tej wyprawy oprócz tego, że poznamy najważniejsze zabytki to zajrzymy też w głąb tych prawdziwych Indii – równie ciekawych i zdumiewających, co unikatowych i oryginalnych w swojej formie. Nie wahaj się – wyrusz z nami w tą usłaną emocjami podróż, a obiecujemy, że zapamiętasz ją na bardzo długo.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy.

2

Dzień

DELHI

Przylot do Delhi. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Zwiedzanie Delhi – imponującej, różnorodnej, wielobarwnej stolicy Indii malowniczo położonej nad rzeką Jamuna. Na początek zobaczymy Kutb Minar – minaret zbudowany w XIII w. z czerwonego piaskowca ozdobiony wyjątkowymi żłobieniami. Następnie pospacerujemy po parku Lodhi Garden i ujrzymy jedną ze świątyń. Dzisiaj zobaczymy też słynną Bramę Indii – znajdującą się w samym sercu stolicy budowlę, mierząca 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Przyjrzymy się też budowlom rządowym: między innymi Pałacowi Prezydenckiemu czy budynkowi Parlamentu. Nocleg w Delhi.

3

Dzień

DELHI

Po śniadaniu poznamy Stare Delhi, dzielnicę powstałą za czasów panowania Szach Dżachana (XVII w.), która do dziś zachowała swój orientalny klimat. Na początek przejedziemy obok Czerwonego Fortu (jego nazwa pochodzi od kolorów jego ścian, a cały kompleks wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Następnie ujrzymy meczet Jama Masjid, który nazywany jest Wielkim Meczetem i jest największą sakralną budowlą muzułmańską kraju. Następnie wtopimy się w gwar głównej handlowej ulicy starego Delhi Chandni Chowk na której można kupić niemalże wszystko (nie tylko indyjskie jedzenie czy pamiątki, ale także odzież, elektronikę i książki). Zatłoczenie tego miejsca nie powinno jednak odstraszać, ponieważ typowy indyjski klimat znajdziemy właśnie tam. Przejażdżka rikszami. Następnie zobaczymy Raj Ghat – miejsce kremacji słynnego przywódcy hinduskiego Mahatmy Gandhiego, uważanego poniekąd za twórcę niepodległości Indii. Był to człowiek, który chciał zjednoczyć całe Indie, pragnął zlikwidowania kastowości i spędzał jeden dzień w tygodniu na milczeniu. Ujrzymy również Grobowiec Humajuna z XVI w. – przykład indosaraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym parkowym otoczeniu. Jeśli czas pozwoli ujrzymy też kompleks świątynny Akshardham malowniczo położony nieopodal rzeki Jamuny (kompleks nie jest czynny w każdy dzień tygodnia). Nocleg w Delhi.

4

Dzień

DELHI - AGRA

Po śniadaniu opuszczamy Delhi i ruszamy w dalszą drogę. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Agra. Na początek zobaczymy mauzoleum Itmad-ud-Daula (przepiękny budynek zbudowany w całości z białego marmuru, który prawdopodobnie posłużył jako wzór dla słynnego „Pomnika Miłości” czyli mauzoleum Tadź Mahal). Następnie odwiedzimy potężny fort Agra. Nocleg w Agrze.

5

Dzień

AGRA - JAIPUR

Dziś wstaniemy nieco wcześniej. Na początek zobaczymy słynny Tadź Mahal – białą budowlę będącą najważniejszym symbolem Indii. Świątynia ta wybudowana została przez Szahdżahana w celu upamiętnienia jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, dlatego nazywana bywa „Pomnikiem Miłości”. Wspaniała architektura i otaczająca ją egzotyczna roślinność sprawiają, że wizyta w Tadź Mahal będzie czymś niezapomnianym nie tylko dla zakochanych. Powrót do hotelu. Śniadanie, po którym ruszamy na dalsze zwiedzanie. Zobaczymy między innymi wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Fatehpur Sikri. Jest to słynny zespół architektoniczny nazywany „miastem-widmo”. Określenie to nie jest przypadkowe, ponieważ w 1585 roku miejsce to niesamowicie opustoszało prawdopodobnie z powodu braku dostępu do wody pitnej. Kompleks Fatehpur Sikri obejmuje okazałe budynki: m.in. XVII- wieczny Meczet Piątkowy, Pałac Jodha Bai czy Pałac Panch Mahal i wiele, wiele innych. Po zwiedzaniu ruszamy w stronę Różowego Miasta Jaipur, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżastan. Przyjazd do Jaipur. Nocleg w Jaipur.

6

Dzień

CELEBROWANIE ŚWIĘTA HOLI

Czas na celebrowanie święta Holi czyli jednego z najbardziej hucznie obchodzonych hinduistycznych uroczystości. Holi nazywane jest najczęściej „świętem radości i wiosny”. Potoczenie określa się go też jako „święto kolorów”, gdyż obrzucanie się kolorowym proszkiem czy wylewanie na siebie farb w przeróżnych kolorach jest nieodłączną jego częścią. Mieszkańcy dzień ten obchodzą bardzo uroczyście, w jego trakcie (oczywiście oprócz radowania się) starają się oni wybaczać innym błędy z przeszłości czy zapominać o krzywdach, które miały kiedyś miejsce. My świętować będziemy z jedną z miejscowych rodzin. Na początek zostaniemy przywitani w bardzo lokalny sposób. Następnie rozpoczniemy świętowanie. Będzie czas na delektowanie się lokalnymi specjałami, a zabawie i celebrowaniu w rytmach miejscowej muzyki nie będzie końca. Nocleg w Jaipur.

7

Dzień

JAIPUR

Dziś zobaczymy pochodzący z XVI wieku kompleks budowli obronnych i pałacowych – Fort Amber (znany także jako Fort Amer). Zbudowany jest on z marmuru i czerwonego piaskowca. W drodze powrotnej zobaczymy niewiarygodnie czarujący Hawa Mahal – Pałac Wiatrów zbudowany z czerwonego piaskowca z niesamowitą, monumentalną, koronkową fasadą (przypominającą ul). Następnie obejrzymy pochodzący już z XVIII wieku Pałac Miejski – zespół ogrodów i budynków pałacowych z których władał Maharaja. Skrywa on w swoim wnętrzu niesamowite architektoniczne „skarby”: m.in. salę Audiencji Publicznych (Diwan-e-aam), salę Audiencji Prywatnych (Diwan-e-khas) czy stanowiący obecnie muzeum pałacowe Mubarak Mahal (tzw. Pałac Powitań). Na koniec (jeśli czas pozwoli) zobaczymy jeszcze Obserwatorium Królewskie Jantar Mantar – jedno z najlepiej zachowanych obserwatoriów astronomicznych, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium. Nocleg w Jaipur.

8

Dzień

JAIPUR – DELHI

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Delhi (260 km, ok. 6 h jazdy). Po przyjeździe czas wolny, który można wykorzystać na odpoczynek, ostatnie zakupy czy samodzielne odkrywanie miasta. Nocleg w Delhi.

9

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów: transfer na lotnisko i wylot z Delhi. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa to ok. 2000 PLN -2500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • E-VISA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

Cena obejmuje

 • 7 noclegów zgodnie z programem (hotele 4*)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Celebrowanie święta Holi z miejscową rodziną
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika (w j. angielskim)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa (ok. 2000 PLN – 2500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • E-visy – ok. 250 PLN
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 860 PLN
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz e-visy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.

RELIGIA 
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne, a prowizje zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi czy błonict. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła

Opis transportu

 • wynajęty samochód/minivan/bus z klimatyzacją zgodnie z programem
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy