Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Nepal i Bhutan

Dlaczego warto?
 • Odwiedzisz dwa niesamowite kraje podczas jednej podróży – Nepal i Bhutan
 • Ujrzysz najpiękniejsze buddyjskie świątynie
 • Zobaczysz na własne oczy imponujące górskie szczyty
 • Jednego dnia pospacerujesz po tajemniczej dżungli, a innego dowiesz się kim jest Żywa Bogini
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Azja to niesamowity kawałek świata, a ta wyprawa pozwoli Ci zwiedzić aż dwa nadzwyczajne azjatyckie kraje podczas jednej podróży. Nasza przygoda rozpocznie się w Nepalu – wspaniałym, egzotycznym państwie zagubionym pośród ogromnych gór. To żywe średniowiecze w starych, pełnych pięknych świątyń miastach i zapierające dech w piersiach widoki na gigantyczne himalajskie szczyty. To także przepastne doliny, dżungle pełne dzikich zwierząt oraz niezwykła mieszanka etniczna, gdzie często co wioskę mieszkają ludzie mówiący innymi językami. Z Nepalu ruszamy do Bhutanu, który zachwyci imponującymi przełęczami, klasztorami położonymi na zboczach gór i pyszną, lokalną kuchnią. A do tego natura, która każdego dnia będzie na wyciągnięcie naszej reki! Czyż to nie właśnie za to wszystko tak bardzo kochamy podróże?

Chcesz przeżyć wyprawę inną niż wszyscy? To jest podróż właśnie dla Ciebie! Dołącz do nas, a gwarantujemy, że wrócisz z tego wyjazdu z bagażem takich wspomnień, które towarzyszyć będą Ci już na zawsze.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy do Katmandu.

2

Dzień

KATMANDU

Przylot do Katmandu. Transfer z lotniska do hotelu. Odpoczynek po locie (zakwaterowanie od godziny 14.00). Nocleg w Katmandu.

3

Dzień

KATMANDU

Po śniadaniu zwiedzanie Katmandu – stolicy Nepalu. Miasto założone zostało już w 723 roku przez Guanakama Deva i zachwyca ilością zabytków, pięknych świątyń i pałaców królewskich. Tego dnia zobaczymy między innymi malowniczo położoną na wzniesieniu buddyjską stupę Swayambhunath (która powstała najprawdopodobniej już ponad 2500 lat temu). Nazywana ona bywa Świątynią Małp i jest jednym z najświętszych miejsc dla buddyjskich pielgrzymów. Nie bez powodu cały obiekt wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdyż zarówno sama stupa jak i znajdujące się wokół niej świątynie zachwycają. Czas na podziwianie zapierającej dech w piersiach okolicy. Następnie udamy się na na najsłynniejszy plac miasta, mieszczący się w samym jego sercu – Durbar Square. Liczba zgromadzonych na nim zabytków jest imponująca – to tutaj podziwiać można świątynię Narayan, Hanuman Dhoka, Trilokya Mohan czy świątynię Żywej Bogini (przy tej okazji z pewnością dowiemy się kim jest Kumari i dlaczego jest tak czczoną osobą w tym świecie). Co więcej, to właśnie na placu toczy się codzienność mieszkańców, będzie więc okazja by zobaczyć jak Nepalczycy spędzają czas, pracują czy handlują. Tego dnia udamy się też do znajdującego się nieopodal Katmandu miasta Patan. Jego architektura zachwyca, a aby się jej przyjrzeć z bliska pospacerujemy między innymi po placu Patan Durbar Square. Powrót do Katmandu. Nocleg w Katmandu.

4

Dzień

KATMANDU – CHITWAN

Po śniadaniu ruszamy w stronę dystryktu Chitwan, gdzie znajduje się przepiękny Park Narodowy o tej samej nazwie. Tego dnia udamy się między innymi do znajdującej się nieopodal etnicznej wioski – podejrzymy codzienność mieszkańców, którzy żyją zgodnie z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie tradycjami. Nocleg w malowniczo położonym hotelu w Chitwan.

5

Dzień

PARK NARODOWY CHITWAN

Ten dzień pozwoli nam się zbliżyć do natury tak blisko, jak tylko to możliwe – to gwarantujemy! Aby w pełni go wykorzystać dziś wstaniemy nieco wcześniej. Na początek czeka nas safari na słoniach (czas trwania ok. 2 godziny). Oczywiście będzie też okazja, by dowiedzieć się więcej o tych zwierzętach. Następnie wsiadamy w tradycyjne łódki, by popływać wzdłuż rzeki Rapti – podczas przeprawy czas na podziwianie otaczającej nas, niesamowicie bogatej fauny i flory. Po tym czeka nas kolejna atrakcja – spacer po dżungli. Nocleg w Chitwan.

6

Dzień

CHITWAN - POKHARA

Po śniadaniu ruszamy w stronę malowniczej Pokhary. Jest to trzecie co do wielkości miasto kraju zamieszkiwane w głównej mierze przez Gurungów (grupę etniczną wyznającą w większości buddyzm, która posiada bardzo bogate tradycje muzyczne). Pokhara to miejsce naturalnego piękna – jeziora, panoramiczne widoki na szczyty Himalajów i spokój tam panujący sprawiają, że chce się tam przebywać. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Pokharze.

7

Dzień

POKHARA

Dziś wstaniemy nieco wcześniej i udamy się do znajdującego się nieopodal Sarangkot, gdzie podziwiać będziemy zapierający dech w piersiach wschód słońca. Śniadanie w hotelu, po którym rozpoczniemy lekki trekking (dystans: około 5 km, czas trwania: 2,5-3 h). Cała trasa przebiega w otoczeniu przepięknych pejzaży i górskich widoków. Zobaczymy też lokalne wioski. Następnie zobaczymy pagodę Pokoju Światowego – buddyjską stupę z okolicy której podziwiać można wspaniały widok na masyw górski Annapurna. Na koniec dnia rejs po malowniczym jeziorze Phewa Lake. Nocleg w Pokharze.

8

Dzień

POKHARA – KATMANDU

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Katmandu (ok. 6 godzin jazdy, 200 km). Po przybyciu do Katmandu czas wolny na odpoczynek lub odkrywanie kolorowego, egzotycznego, lokalnego klimatu miasta. Nocleg w Katmandu.

9

Dzień

KATMANDU - PARO - THIMPHU

Dzisiaj rozpoczynamy naszą przygodę z Bhutanem. Po śniadaniu czeka nas przelot z Katmandu do znajdującego się już w Bhutanie historycznego miasta Paro. Nie zabraknie zapierających dech w piersiach widoków – będzie okazja, by podziwiać główne, masywne, himalajskie szczyty takie jak Everest, Kanchenjunga czy Makalu. Po przylocie do Paro ruszamy w stronę Thimphu – stolicy i największego miasta kraju. Już samo jego położenie zachwyca – leży ono na wysokości około 2000 m.n.p.m i otoczone jest górskimi wzniesieniami. Po przylocie odpoczynek lub czas wolny na odkrywanie miasta. Wieczorem (jeśli będą chęci i czas pozwoli) udamy się w stronę twierdzy Tashichho Dzong. Nocleg w Thimphu.

10

Dzień

THIMPHU

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy i największego miasta Bhutanu. Na początek zobaczymy ogromny posąg Budda Dordenma, którego wysokość wynosi ponad 50 metrów! Ujrzymy też tradycyjną Fabrykę Papieru oraz (jeśli czas pozwoli) odwiedzimy szkołę malarską (Zorig Chosum) w której uczniowie szkolą się malując, rysując, haftując czy rzeźbiąc (będzie okazja, by podejrzeć uczniów podczas szkolenia ich umiejętności, jednak tylko w tych miesiącach, kiedy szkoła jest otwarta, gdyż nie jest ona czynna przez wszystkie miesiące w roku). Zobaczymy też Bibliotekę Narodową, gdzie przechowywana jest znaczna część pisanego dziedzictwa kulturowego kraju oraz stupę wybudowaną w 1974 roku przez trzeciego króla Bhutanu. Wokół stupy gromadzą się wyznawcy, którzy modlą się czy składają dary. Jeśli będzie możliwość to tego dnia udamy się też do centrum tkackiego prowadzonego przez znanego w całym Bhutanie pana Kesanga. Stworzone przez niego wzory, kombinacje kolorów i materiałów inspirują i zachwycają (są tak oryginalne, że to właśnie ów człowiek często tworzy szaty dla rodziny królewskiej). Nocleg w Thimphu.

11

Dzień

THIMPHU – PUNAK'A

Po śniadaniu imponującą przełęczą Dochu La zawieszoną na wysokości ponad 3000 m.n.p.m ruszamy w stronę dawnej stolicy Bhutanu – Punak’a. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe spacer po mieście. Tego dnia zobaczymy między innymi buddyjską świątynię Chimi Lhakhang oraz jedną z najpiękniejszych fortec kraju – Punakha Dzong. Nazywana ona jest Pałacem Wielkiego Szczęścia, a w jej wnętrzu przechowywane są święte, buddyjskie relikwie. Po zwiedzaniu czas wolny. Nocleg w Punak’a.

12

Dzień

PUNAK'A – PARO

Po śniadaniu opuszczamy miasto i ruszamy w stronę Paro (część trasy przebiega przełęczą Dochu La, będzie to więc kolejna okazja, by podziwiać przepiękne pejzaże). Po przyjeździe do Paro zwiedzanie miasteczka. Zobaczymy między innymi buddyjską świątynię Kichu Lhakang będącą jednym z najstarszych miejsc świętych w kraju (dla wyznawców Buddy świątynia jest bardzo ważna, gdyż jej powstanie łączy się z wprowadzeniem buddyzmu w Bhutanie). Jeśli będzie możliwość odwiedzimy też Muzeum Narodowe, gdzie podziwiać można imponującą kolekcję bhutańskiej sztuki, starożytne artefakty, monety czy znaczki. Nocleg w Paro.

13

Dzień

KLASZTOR KILA GONPA

Po śniadaniu ruszamy w drogę do jednego z najstarszych żeńskich klasztorów kraju. Część trasy przebiegać będzie imponującą przełęczą Chelela wśród sosnowych i rododendronowych lasów. Jeśli pogoda będzie sprzyjać zatrzymamy się kilkukrotnie, by podziwiać zapierającą dech w piersiach górską scenerię. Następnie trekking do położonego na zboczu skały klasztoru Kila Gonpa, zamieszkałego przez mniszki (czas trwania trekkingu: ok 2-3 godziny). Na nocleg wrócimy do Paro. Tego dnia odwiedzimy jeszcze jeden z tradycyjnych domów, gdzie dowiemy się nieco na temat codzienności mieszkańców Bhutanu. Nocleg w Paro.

14

Dzień

PARO TAKSANG

Dzisiaj zobaczymy najsłynniejszy klasztor Bhutanu – buddyjską świątynię Paro Taksang (znaną również jako Gniazdo Tygrysa). Ta imponująca budowla uważana przez wielu niemalże za symbol całego kraju leży na zboczu góry w imponującym otoczeniu spektakularnych krajobrazów. Trekking do klasztoru (czas trwania trekkingu: ok. 4-5 godzin). Po dotarciu do świątyni czas na zwiedzanie i delektowanie się zapierającym dech w piersiach otoczeniem. Nocleg w Paro.

15

Dzień

PARO - KATMANDU

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Katmandu. Po przylocie czas wolny na odpoczynek lub ostatnie zakupy. Nocleg w Katmandu.

16

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Katmandu. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.
W zależności od warunków pogodowych niektóre atrakcje mogą ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (3000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa to ok. 3000 PLN -3500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZY – Wiza do Bhutanu wliczona jest w cenę wyjazdu. Wiza do Nepalu jest płatna na lotnisku w Katmandu.

Cena obejmuje

 • Przelot lokalny na trasie Katmandu-Paro-Katmandu (do kwoty 415 USD)
 • 14 noclegów: hotele 2*, 3* (pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: 2 razy dziennie w Nepalu (podczas pobytu w Chitwan 3 razy dziennie) oraz 3 razy dziennie w Bhutanie
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus, łódź
 • Wizę do Bhutanu
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa (ok. 3000 PLN -3500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wizy nepalskiej – ok. 30 USD (płatne na lotnisku w Katmandu)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1960 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 2*, 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

NEPAL: Wjazd do Nepalu na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz wizy płatnej na lotnisku (ok. 30 USD).

BHUTAN: Wjazd do Bhutanu na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz wizy (nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a wiza do Bhutanu wliczona jest w cenę wyjazdu).

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus
 • Przelot lokalny na trasie Katmandu-Paro-Katmandu
 • Łódź
Zobacz podobne wyjazdy