Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

INDIE – Złoty Trójkąt z Udajpur

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze zabytki Indii
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-14 osób)
 • Będziesz spać w 3* i 4* hotelach
 • Razem z Tobą będzie polski pilotlokalny przewodnik, który doskonale zna Indie

Poznajcie jedną z najstarszych kultur i tradycji świata! Indie to prawdopodobnie najbardziej zróżnicowany kraj w Azji. Zarówno, jeśli chodzi o kulturę, architekturę, jak i klimat. Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. W czasie wyjazdu będziemy obcowali ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury. Podróżując od zabytku do zabytku, podziwiając zatrważające swym ogromem forty i pałace, mijamy po drodze prawdziwe Indie, równie ciekawe i zdumiewające, co unikatowe w swej formie pozostałości budownictwa dawnych władców.

Nie czekaj, zapisz się już dziś i ruszaj z nami na podbój Indii.

Program

1

Dzień

Wylot z Polski do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych. Przylot wieczorem lub nocą do Delhi. Nocleg w Delhi.

2

Dzień

DELHI

Po śniadaniu przejdziemy się po Starym Delhi, dzielnicy powstałej za czasów panowania Szach Dżachana (XVII w.), która do dziś zachowała swój orientalny klimat. Tego dnia zobaczymy między innymi Raj Ghat – miejsce kremacji słynnego przywódcy hinduskiego Mahatmy Gandhiego, uważanego poniekąd za twórcę niepodległości Indii. Był to człowiek, który chciał zjednoczyć całe Indie, pragnął zlikwidowania kastowości i spędzał jeden dzień w tygodniu na milczeniu. Następnie będziemy mieć okazję zobaczyć wpisany na listę UNESCO Czerwony Fort (jego nazwa wzięła się od koloru ścian tej budowli). Współcześnie uznawany jest on za symbol uzyskania niepodległości. Przespacerujemy się też po głównej handlowej ulicy starego Delhi Chandni Chowk na której można kupić niemalże wszystko (nie tylko indyjskie jedzenie czy pamiątki, ale także odzież, elektronikę i książki). Zatłoczenie tego miejsca nie powinno jednak odstraszać, ponieważ typowy indyjski klimat znajdziemy właśnie tam. Nocleg w Delhi.

3

Dzień

DELHI - AGRA

Po śniadaniu wyruszamy do Agry. Po przybyciu na miejsce zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – białej budowli będącej najważniejszym symbolem Indii. Świątynia ta wybudowana została przez Szahdżahana w celu upamiętnienia jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, dlatego nazywana bywa „Pomnikiem Miłości”. Wspaniała architektura i otaczająca ją egzotyczna roślinność sprawiają, że wizyta w Tadź Mahal będzie czymś niezapomnianym nie tylko dla zakochanych. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort – dawną cesarską siedzibę. Nocleg w Agrze.

4

Dzień

AGRA

Tego dnia odwiedzimy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Fatehpur Sikri. Jest to słynny zespół architektoniczny nazywany „miastem-widmo”. Określenie to nie jest przypadkowe, ponieważ w 1585 roku miejsce to niesamowicie opustoszało prawdopodobnie z powodu braku dostępu do wody pitnej. Kompleks Fatehpur Sikri obejmuje okazałe budynki: m.in. XVII- wieczny Meczet Piątkowy, Pałac Jodha Bai czy Pałac Panch Mahal. Do tego obiektu wejść można przez słynną Bramę Zwycięstwa (nazywaną Buland Darwaza). Następnie odwiedzimy grobowiec jednego z perskich mirzy – mauzoleum Itmad-Ud-Daulah, które prawdopodobnie posłużyło jako wzór dla słynnego „Pomnika Miłości” czyli mauzoleum Tadź Mahal. Nocleg w Agrze.

5

Dzień

AGRA - JAIPUR

Po śniadaniu przejazd do Różowego Miasta Jaipur, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżastan. Na miejscu zobaczymy Obserwatorium Królewskie Jantar Mantar – jedno z najlepiej zachowanych obserwatoriów astronomicznych, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium.  Następnie obejrzymy pochodzący już z XVIII wieku Pałac Miejski – zespół ogrodów i budynków pałacowych z których władał Maharaja. Skrywa on w swoim wnętrzu niesamowite architektoniczne „skarby”: m.in. salę Audiencji Publicznych (Diwan-e-aam), salę Audiencji Prywatnych (Diwan-e-khas) czy stanowiący obecnie muzeum pałacowe Mubarak Mahal (tzw. Pałac Powitań). Na koniec zobaczymy niewiarygodnie czarujący Hawa MaralPałac Wiatrów zbudowany z czerwonego piaskowca z niesamowitą, monumentalną, koronkową fasadą (przypominającą ul). Nocleg w Jaipur.

6

Dzień

JAIPUR

Dziś zwiedzimy pochodzący z XVI wieku kompleks budowli obronnych i pałacowych – Fort Amber (znany także jako Fort Amer). Zbudowany jest on z marmuru i czerwonego piaskowca. Jego wnętrze wypełnione jest bujną roślinnością i niezwykłymi obrazami. Majestatyczne sale wypełnione są nie tylko malarskimi dziełami sztuki, ale i rzeźbami oraz lustrami, które przyciągają uwagę niejednego odwiedzającego. Zobaczymy też Jal Mahal – nadzwyczajny, częściowo zatopiony pałac znajdujący się pośrodku jeziora Man Sagar. Nocleg w Jaipur.

7

Dzień

JAIPUR – UDAJPUR

Podróż do Udajpur – urokliwego miasta w stanie Radżastan, uważanego za jedno z najbardziej nastrojowych miejsc Indii. Znane jest ono z dostojnych pałaców, klimatycznych i niesamowicie pachnących restauracji umieszczonych na dachach oraz z… Jamesa Bonda, bo to właśnie w Udajpur nakręcono jedną z części przygód agenta – „Ośmiorniczkę”. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu i czas wolny, będący wspaniałą okazją na lepsze poznanie niezwykłej atmosfery tego miasta. Nocleg w Udajpur.

8

Dzień

UDAJPUR

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie romantycznego miasta Udajpur, znanego jako Miasto Jezior (ponieważ położone jest pomiędzy trzema jeziorami). Zobaczymy między innymi imponujący Pałac Miejski, czyli niezwykłą architektoniczną „perełkę” Udajpuru. Następnie udamy się w pełny widoków rejs po jeziorze Pichola. Nocleg w Udajpur.

9

Dzień

UDAJPUR

Dziś czas na wycieczkę do Ranakpur, miejscowości słynącej z bogato zdobionych marmurowych świątyń dżinijskich pochodzących z XV wieku. Podziwiając poszczególne budynki całego kompleksu świątynnego warto przyjrzeć się wyjątkowym detalom architektonicznym (kolumnom, sklepieniom). Te oryginalne i  nietypowe szczegóły sprawiają, że miejsce to zachwyca i niejednokrotnie na długo zapada w pamięć.  Nocleg w Udajpur.

10

Dzień

UDAJPUR - DELHI

Po śniadaniu przyjrzymy się najpiękniejszym miejscom w Udajpur. Na początek będzie okazja, by zobaczyć słynną hinduistyczną świątynię Jagdish (nazwaną pierwotnie świątynią Jagannath Rai). Następnie przeniesiemy się na „łono natury” i ujrzymy wspaniałe ogrody Sahelion-ki-Bari, zbudowane prawdopodobnie dla dam królewskich. Już sam widok malowniczych zielonych trawników, marmurowych słoni czy bajkowych fontann sprawi, że poczujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Wieczorem nastąpi przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Delhi. Nocleg w Delhi.

11

Dzień

DELHI

Po śniadaniu pora na zwiedzanie nowej części miasta. Na początek przyjrzymy się budowlom rządowym, m.in. Pałacowi Prezydenckiemu. Następnie naszym oczom ukaże się słynna Brama Indii – znajdująca się w samym sercu stolicy budowla mierząca 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Zobaczymy również Grobowiec Humajuna z XVI w. – przykład indosaraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym parkowym otoczeniu oraz Kutb Minar – minaret  zbudowany w XIII w. z czerwonego piaskowca ozdobiony wyjątkowymi żłobieniami. Tego dnia będzie też okazja by zobaczyć jeden z najsłynniejszych skarbów światowej architektury – Świątynię Lotosu, która z zewnątrz przypomina ogromny, biały kwiat lotosu. Co ciekawe, w jej wnętrzu może modlić się każdy niezależnie od wyznawanej wiary, ponieważ nie ma w niej żadnych symboli religijnych. Nocleg w Delhi.

12

Dzień

Wylot do Polski przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa to ok. 2000 PLN -2500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • E-VISA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

Cena obejmuje

 • Lokalny przelot na trasie Udajpur-Delhi
 • 11 noclegów zgodnie z programem w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (klimatyzowany samochód/bus)
 • Bilety wstępu do wszystkich zabytków zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota i anglojęzycznego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa (ok. 2000 PLN – 2500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • E-visy – ok. 250 PLN
 • Opłat za fotografowanie w niektórych miejscach
 • Napiwków
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach 3* i 4*.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz e-visy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury, które bardzo utrudniają podróżowanie. Nasz wyjazd odbędzie się w okresie, kiedy temperatury są umiarkowane, tzn.
w okolicach 25-30 st. C.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.

RELIGIA
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco
w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne a prowizję zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi.
W północnych Indiach właściwie nie ma problemu malarii, zwłaszcza w porze zimowej, która jest jednocześnie porą suchą. Problemem może być inne flora bakteryjna, dlatego dobrze mieć z sobą leki żołądkowe lub nawet antybiotyk. W razie kłopotu bardzo łatwo dostać antybiotyk w aptece.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła

Opis transportu

 • Samochody/busy z klimatyzacją
Zobacz podobne wyjazdy