Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

PAPUA-NOWA GWINEA

Papua-Nowa Gwinea to drugie co do wielkości (po Australii) państwo Oceanii. Leży w Melanezji (czyli zachodniej części Oceanii), w większości na wyspie Nowa Gwinea. Pełna nazwa kraju to Niezależne Państwo Papui-Nowej Gwinei. Kraj graniczy z Indonezją. Głową państwa jest tutaj król/królowa (panujący tu ustrój polityczny to monarchia konstytucyjna), walutą jest kina, a dominującą religią protestantyzm. Papua-Nowa Gwinea jest państwem, które niepodległość od Australii uzyskało w 1975 roku.

Stolicą (i zarazem największym miastem) kraju jest położone nad Zatoką Papua miasto Port Moresby. Drugim co do wielkości miastem jest Lae, które również powinno znaleźć się w planie podróży do tego kraju. Na uwagę zasługują też miasta takie jak Madang (które w XIX wieku założone zostało przez Niemców) czy miasto Goroka.

Śmiało możemy stwierdzić, że Papua-Nowa Gwinea to kraj, w którym odnajdzie się każdy podróżnik. Na tych, którzy uwielbiają relaks w przepięknych okolicznościach czekają bajkowe plaże i czysta woda. Ci, którzy cenią sobie możliwość aktywnego spędzania mogą oddać się nurkowaniu czy snorkelingowi. A na tych, którzy chcą zagłębić się w świat plemiennych zwyczajów i zachowań mieszkańców czeka możliwość podejrzenia ich codzienności. Można spróbować tradycyjnych dań czy zobaczyć na własne oczy jak tworzy się miejscowe rękodzieło. To wszystko jest możliwe w trakcie podróży do tego niesamowicie zróżnicowanego i kolorowego kraju!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju