Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

OMAN

Z czym kojarzy Wam się Oman? To przepiękny kraj położony na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, nad Morzem Arabskim. Słynie z piaszczystych plaż, tajemniczej pustyni i zabytków wpisanych na listę UNESCO. Jeśli chcecie odkryć magię Orientu i zachwycić się zmysłowym zapachem drzew zwanych kadzidłowcami, koniecznie wybierzcie się do Sułtanatu Omanu. Warto poznać to mało znane turystom miejsce i przekonać się, ile prawdy jest w stwierdzeniu: ,,Piękno ma swój adres – to właśnie Oman”.

Kraj bezpieczny i otwarty na turystów
Sułtanat Omanu to jeden z najpiękniejszych i najbardziej otwartych na turystów zakątków świata. Odwiedzając go będziecie pod wrażeniem arabskiej gościnności i życzliwości oraz zachwycicie się prawdziwą mozaiką krajobrazów – znajdziemy tutaj pustynie, surowe łańcuchy gór, historyczne forty oraz krystalicznie czyste wody z całym bogactwem rafy koralowej, wiele gatunków ryb oraz delfinów, żółwi i wielorybów. Oman jest idealnym miejscem do uprawiania wielu sportów wodnych: nurkowania, żeglowania, kajakarstwa, czy narciarstwa wodnego. Jeśli marzycie o tropikalnych wakacjach w zadziwiająco intensywnej zieleni, wybierzcie się do Omanu. Będziecie urzeczeni malowniczymi wzgórzami z plantacjami egzotycznych bananowców, kokosu, granatu, brzoskwini, papai i orzechów włoskich.

Pachnący kadzidłem Maskat
Zwiedzanie Omanu można rozpocząć od wizyty w stolicy kraju, czyli podróży do Maskatu. O tym mieście często mówi się, że to Brama do Omanu, bo w tym miejscu znajduje się ważny port, międzynarodowe lotnisko oraz główna droga kraju, czyli Maskat – Salala. Chcielibyście wiedzieć, co warto zobaczyć w stolicy orientalnego Omanu? Jedną z najciekawszych atrakcji stolicy Krainy Kadzidła jest olbrzymia wieża widokowa na jednym ze wzgórz nad Zatoką Omańską. Wieża przybrała oryginalny kształt kadzielnicy i nawiązuje tym do największego bogactwa Omanu – kadzidłowców, czyli niewielkich drzew, z których pozyskuje się wonne substancje żywiczne. Mieszkańcy Omanu są wielkimi miłośnikami tych aromatycznych drzewek a orientalnym kadzidłem z lubością okadzają swoje domy, wyprane ubrania, a także swoich gości. Z pewnością Maskat przywita Was więc zapachami jak z baśni 1001 nocy!

Niezwykłe atrakcje z listy UNESCO
Wybierając się do Omanu, koniecznie zobaczcie położony na południu tego kraju region Zufar. To właśnie tam rosną niskie i rozłożyste kadzidłowce. W nadmorskiej Salali można odwiedzić historyczny port handlowy Al Balid, wybrać się do Muzeum Krainy Kadzidła lub obejrzeć imponujące ruiny Wielkiego Meczetu, wzniesionego około X w.n.e. Na wschód od Salali znajduje się słynne z wypraw podróżniczych miasto Al-Balid, a 35 km od Salali jeden z najważniejszych niegdyś portów, czyli Chaur Ruri. Pod patronatem UNESCO są także 2 oddalone o ok. 100-150 km na północ od Salali miejsca: rezerwat Wadi Dawka (ogrodzony obszar ok. 8 tys. km2., gdzie rosną kadzidłowce) oraz pozostałości oazy karawanowej Ubar (dawniej ważnego punktu na szlaku, którym transportowano kadzidło).

Jeśli chcecie poznać najbardziej zagadkowy kraj świata, gdzie nad wszystkim unosi się zmysłowa woń kadzidła, wybierzcie się z naszym biurem w fascynującą podróż do Omanu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
17 października 2017

Oman, dlaczego nie daje o sobie zapomnieć?

Jakby ktoś mi powiedział jeszcze kilka lat temu, że po pierwszej wizycie w Omanie będę za tym krajem regularnie tęsknić, pokiwałabym głową z niedowierzaniem...
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju