Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

ARGENTYNA

Wycieczki Argentyna

Mówimy: Argentyna! Myślisz: tango… No właśnie i co jeszcze? Argentyna ma wiele do zaoferowania. Zacznijmy od początku.

Argentyna zajmuje olbrzymią powierzchnię. Pod tym względem jest drugim w Ameryce Południowej a ósmym na świecie krajem. Jak się łatwo domyślić, skoro kraj jest tak duży, znajdziemy tu różnorodność zarówno pod względem klimatu jak i przyrody.I tak na północy, niedaleko granicy z Brazylią i Paragwajem, możemy podziwiać imponujące wodospady na rzece Iguazu, otoczone tropikalną roślinnością. Jadąc na południe teren robi się bardziej płaski, pojawia się trawa pampasowa i kilometrami ciągną się pastwiska, gdzie wypasa się bydło. W końcu argentyńskie steki są słynne na cały świat. Ale czemu tu się dziwić, skoro bydło pasie się tutaj niemal jak na wolności. Pampasy to także region zamieszkiwany przez owianych legendami gauczów czyli odpowiednik kowbojów z Ameryki Północnej. To tutaj najwygodniejszym środkiem transportu jest nadal koń a typowy gauczo praktycznie się z nim nie rozstaje. Co za tym idzie gauczowie są doskonałymi jeźdźcami. Zachodnią część kraju zajmują Andy z najwyższym szczytem Ameryki – Aconcaguą. Zjeżdżając dalej na południe, zobaczymy niesamowite krajobrazy Patagonii, gdzie oprócz jezior i lodowców możemy podziwiać pingwiny i wieloryby.

Podróż do Argentyny nie może się także obejść bez postawienia stopy na słynnej Ziemi Ognistej i odwiedzin w najbardziej wysuniętym na południe miasteczku na świecie – Ushuaia.

Ale i tak tym, co najbardziej kojarzy się z Argentyną jest Buenos Aires. Miasto, zamieszkane przez ponad 12 mln ludzi kusi swoją rozmaitością, życiem nocnym i po prostu argentyńskim, niesamowitym klimatem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
4 września 2015

Tango argentyńskie - skąd się wzięło?

Skąd się wzięło tango w Argentynie? Kiedy powstało? O tym dziś na blogu.
dowiedz się więcej

Warto wiedzieć

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Argentyny. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju