Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

HONDURAS

Wycieczki do Hondurasu

Honduras to przepiękny kraj położony w Ameryce Środkowej, pomiędzy Morzem Karaibskim, a Oceanem Spokojnym. Jest to państwo pełne egzotycznej natury, zabytków i kultury Majów i Azteków.

Wycieczka do Hondurasu często rozpoczyna się w Tegucigalpa – stolicy kraju. Nazwa miasta oznacza srebrną górę, co stanowi pamiątkę po czasach, gdy było ono ośrodkiem wydobycia srebra. W stolicy warto zobaczyć Cristo Del Picacho, czyli ogromny pomnik Jezusa spoglądającego na miasto. Ciekawym miejscem jest również Santa Lucia, miasto, które potrafi zauroczyć swoją architekturą kolonialną.

Na terytorium Hondurasu mieszkali niegdyś Majowie i Aztekowie. Po Państwie Majów zostały ruiny w mieście Copan, które było jednym z największych miast Majów. To w Copan znajdują się również Schody Hieroglifów, składające się z 63 stopni, na których zostało wyrytych 2500 symboli, prezentujących życie panujących tu władców.

Warto również odwiedzić wyspy znajdujące się w Zatoce Honduraskiej – wyspę Utila, Roatan czy też Guanaja. Są one idealnymi miejscami do nurkowania pośród jednych z najpiękniejszych na świecie raf koralowych i podwodnych jaskini czy też wypoczynku na piaszczystych plażach. Miłośnikom przyrody na pewno przypadną do gustu tutejsze parki narodowe Santa Barbara i Azul Meambar, które ochraniają rzadkie gatunki egzotycznych roślin i zwierząt.

Jeśli więc chcecie odwiedzić przepiękny kraj, to wybierzcie się z naszym biurem w fascynującą podróż do Hondurasu!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju