Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

BENIN

Wycieczki Benin

Benin to kraj leżący nad Zatoką Gwinejską w zachodniej części Afryki. Graniczy z czterema afrykańskimi krajami: Burkina Faso, Togo, Nigerią i Nigrem. Głową państwa jest tu prezydent, walutą frank CFA, a językiem urzędowym francuski (do sierpnia 1960 roku Benin był kolonią francuską). Język francuski nie jest jednak jedynym, którego tutaj się używa, bo państwo zamieszkiwane jest przez rozmaite grupy etniczne posługujące się tradycyjnymi językami. Jeśli chodzi o religię to najczęściej wyznawane są tutaj chrześcijaństwo, islam oraz tradycyjne religie plemienne – kraj jest dość zróżnicowany pod względem religijnym, gdyż żadna z grup wyznaniowych nie przeważa w jakiejś znacznej większości. Najważniejszymi miastami kraju są Porto-Novo (stolica), Abomey czy tajemnicze Ouidah. Dlaczego tajemnicze? Gdyż to właśnie w nim mieści się centrum kultu Voodoo (religia Voodoo uznana jest tutaj za jedną z oficjalnych religii, a w styczniu każdego roku obchodzi się w Ouidah Dzień Voodoo).

Benin to jednak nie tylko miasta pełne zabytków, które upamiętniają nieraz niełatwą historię tego kraju. Warto pamiętać, że świat roślinny i zwierzęcy również jest tutaj bardzo bogaty, a w celu jego ochrony tworzy się na terenie kraju wiele parków narodowych i rezerwatów. Podróż do Beninu pozwoli więc nie tylko przyjrzeć się miejscowym zabytkom, zatopić się w świat lokalnej fauny i flory, ale też poznać od podszewki unikalną, wielobarwną kulturę tej części świata.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
8 września 2020

Jak świętuje się Festiwal Voodoo w Beninie?

Czym jest Voodoo? W jakich krajach się je praktykuje? Jakie znaczenie ma dla osób, które je wyznają? Czy jest coś takiego jak Festiwal Voodoo i kiedy można wziąć w nim udział? Tego (i nie tylko) dowiecie się z tego wpisu!
dowiedz się więcej

Warto wiedzieć

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Obywatele RP wjeżdżają do Beninu na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) oraz wizy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju