Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

WENEZUELA

Z czym kojarzy się Wenezuela? Oprócz słynnych seriali – tasiemców? Uwierzcie, że kraj ten ma wiele od zaoferowania tym, którzy zdecydują się go odwiedzić.

Wenezuela leży na północy Ameryki Południowej i mieści w swoich granicach olbrzymią różnorodność. Zasadniczo dzielona jest na 3 części: Na północnym zachodzie rozciągają się ośnieżone szczyty pasma Andów, w sercu kraju znajdziemy krainę Los Llanos, czyli sawannę, która na wschodzie przechodzi w niesamowitą deltę rzeki Orinoko. Do tego na południu mamy niesamowite krajobrazy, które otwierają wrota do puszczy amazońskiej a na północy bajeczne plaże. Czyli jeśli wybierzesz się w podróż do Wenezueli, na pewno nie będziesz się nudzić.

Nazwa Venezuela
Słowo „Venezuela” oznacza „Mała Wenecja”. Taką nazwę nadał jej Amerigo Vespucci, gdy zobaczył domy na palach niedaleko jeziora Maracaibo. W tych rejonach spotkać też można przydomowe ogródki, które jakby wyrastają prosto z wody. A wszystko stworzone na płyciznach za pomocą mułu, piasku i łupin orzechów kokosowych. Widok niezwykły.

Niesamowite szczyty i legenda
Na terenie Wenezuelskich Andów wznosi się kilka imponujących szczytów, z których najwyższy to Bolivar (5002 m. n.p.m.) Z tymi górami wiąże się oczywiście legenda:
Dawno temu w jednej z andyjskich dolin mieszkała córka Słońca i Księżyca, księżniczka Caribay. Dziewczyna oprócz niezwykłej urody miała jeszcze jedną niesamowitą cechę – potrafiła naśladować głosy ptaków. Pewnego dnia zobaczyła na niebie 5 pięknych, białych orłów. Od razu zapragnęła zdobyć choćby jedno pióro z ich skrzydeł, gdyż cudownie lśniły w słońcu. Zaczęła więc biec za nimi i kiedy pokonała liczne doliny, dotarła do miejsca gdzie szczyty Andów dotykają nieba. Spostrzegła, że każdy orzeł usadowił się na jednym wierzchołku. Upatrzyła sobie jednego i zaczęła mozolnie wdrapywać się na szczyt. Kiedy wyciągnęła rękę aby dosięgnąć orła, ten nagle zamienił się w kamień. Podobnie stało się z jego czterema towarzyszami. I tak miały powstać najwyższe szczyty w Wenezueli.

Salto del Angel
Podczas wycieczki do Wenezueli możemy zobaczyć coś jeszcze. Coś co na zawsze zostanie w naszej pamięci – niesamowity wodospad Salto del Angel. To najwyższy wodospad na świecie o wysokości 979 m. Choć niektóre źródła przypisują mi nawet ponad 1000 m. Widok – niezapomniany a ogłuszający szum wody – nie do opisania.

Podróż do Wenezueli to oczywiście dużo więcej niż góry, wodospady czy niesamowita delta Orinoko. To serdeczni mieszkańcy, indiańskie społeczności, pyszna kuchnia, wspaniałe wyspy i piękne plaże. Wycieczka do Wenezueli pozwoli nam nie tylko aktywnie spędzić urlop, ale tez odpocząć i zasmakować prawdziwego relaksu.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju