Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

IRAK

Irak to jeden z krajów Azji Południowo-Zachodniej (położony jest w centralnej części Bliskiego Wschodu). Głową państwa jest prezydent, a najczęściej wyznawaną religią islam. Jeśli chodzi o położenie na mapie to Irak graniczy między innymi z Jordanią, Arabią Saudyjską czy z Iranem (w przypadku Iranu granica jest najdłuższa). Warto też wiedzieć, że językami urzędowymi są język arabski i kurdyjski, walutą jest dinar iracki, a stolicą Bagdad (położony nad rzeką Tygrys). Geografia kraju jest bardzo zróżnicowana, gdyż dzieli się on na obszar gór i podgórz, Mezopotamię oraz pustynie (te ostatnie zajmują ponad 40% powierzchni całego państwa). Uważa się, że to właśnie tutaj narodziła się pierwsza cywilizacja, dzięki czemu w wielu częściach kraju podziwiać można zabytkowe ruiny. Oprócz tego Irak słynie z wielu świątyń czy pomników oraz muzeów upamiętniających historię państwa.

Ze względu na swoją sytuację polityczną Irak nie jest krajem najczęściej odwiedzanym przez podróżujących – potencjał turystyczny tego państwa jest jednak niesamowicie wysoki, dlatego kraj otwiera się coraz bardziej na gości, oferując możliwości podróży w te najbezpieczniejszego obszary. Do takich miejsc na pewno należy leżący na północy kraju iracki Kurdystan – teren stanowiący autonomiczną jednostkę (z własnym prezydentem czy flagą) federalnie należący do Iraku. Region ten zamieszkiwany jest głównie przez Kurdów, którzy z otwartymi ramionami witają każdego, kto chce odwiedzić ich ojczyznę. Jeśli więc pragniesz wyruszyć w podróż inną niż te, które obecnie oferuje rynek turystyczny to wiedz, że wyprawa w tą część świata może być właśnie tym, czego szukasz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
25 maja 2020

Region Kurdystanu – gdzie jest, kto tam rządzi i jak się tam żyje?

Tym wpisem chcielibyśmy przybliżyć Wam czym jest Region Kurdystanu należący do Iraku, kto właściwie tam rządzi i dlaczego pobyt w tej części świata tak często wraca w naszych wspomnieniach.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju