Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

KOREA PÓŁNOCNA

Korea Północna to jedno z państw Azji Wschodniej. Oficjalna nazwa tego kraju to Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna (w skrócie KRLD). Językiem urzędowym jest tutaj język koreański, a walutą won północnokoreański. Stolicą (i jednocześnie największym miastem) Korei Północnej jest Pjongjang. Miasto to leży w zachodniej części kraju i wcześniej funkcjonowało pod nazwą Phenian. Pjongjang jest nie tylko głównym ośrodkiem gospodarczym całej Korei Północnej, ale także centrum naukowym i kulturalnym, dlatego to właśnie tutaj warto rozpocząć swoją podróż do tego niedostępnego. Głównymi zabytkami miasta są Łuk Triumfalny, Wieża Idei Dżucze czy Pomnik Ch’ŏllima. Miasto słynie też z murów obronnych i licznych świątyń. Innym ważnym miastem na mapie kraju jest Kaesŏng, które słynie z wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytków. Na uwagę zasługuj też miasto Sinŭiju.

Korea Północna znana jest nie tylko z wartych uwagi miast. Kraj ten zaskakuje też miejscami, w których każdy miłośnik zachwycających widoków z pewnością się odnajdzie. Takim punktem jest na pewno Góra Myohyang (jej nazwa oznacza „Tajemnicza Pachnąca Góra”), która uważana jest przez mieszkańców za miejsce święte.

Chcesz odwiedzić jeden z najbardziej niedostępnych krajów świata? Wyjedź z nami do Korei Północnej i przeżyj podróż, o jakiej marzysz.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju