Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

SRI LANKA

Sri Lanka to państwo w Azji Południowej, położone na wyspie Cejlon, które określane jest Perłą Oceanu Indyjskiego. Sri Lanka przyciąga bajecznymi rafami koralowymi i idealnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Beruwela, Hikkaduwa i Tangalla to miejscowości, w których można znaleźć najpiękniejsze plaże w całym kraju.

Miłośnikom wspinaczki przypadnie go gustu Szczyt Adama, czyli wzgórze będące miejscem religijnych pielgrzymek. Według legend to właśnie w tym miejscu Adam postawił swój pierwszy krok po wygnaniu z raju.

Sri Lanka to także kraj znany z wyśmienitej cejlońskiej herbaty, pól ryżowych oraz serdecznych mieszkańców. Sri Lanka jest także znana z niezwykłej tropikalnej natury. Można tutaj spotkać niezwykłe wodospady, palmy kokosowe, drzewa bananowe, a także dżungle zamieszkiwane przez słonie, małpy, czy też tukany.

Dużą atrakcją Sri Lanki są również cenne zabytki ukazujące kulturę Dalekiego Wschodu. Będąc na Sri Lance warto odwiedzić Kolombo, którego głównymi atrakcjami są: świątynia buddyjska Kelaniya Raja Maha Vihara, w której znajduje się znany posąg leżącego Buddy, hinduistyczna świątynia Sri Kailawasanathar Swami Devasthanam, będąca najstarszą w mieście, meczet Dżami-ul-Alfar oraz Muzeum Narodowe. Równie ciekawym miejscem jest miejscowość Kandy, w której mieści się Świątynia Zęba Buddy.

Jak widać, Sri Lanka to kraj pełen fascynujących atrakcji, dlatego już dziś zapraszamy na wyprawę na Sri Lankę z naszym biurem podróży!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
3 stycznia 2018

Sigirija – jeden z cudów Sri Lanki

Sri Lanka to kraj, który oprócz niesamowitych krajobrazów, pysznej kuchni, życzliwych mieszkańców ma do zaoferowania bogatą kulturę i niezwykłe zabytki. Jednym z nich jest wpisany na listę UNESCO kompleks SIGIRIJA.
dowiedz się więcej
22 czerwca 2017

Mineriya, czyli tam gdzie spotykają się dzikie słonie

Park Narodowy Mineriya to obszar prawie 9 tysięcy hektarów, który znajduje się w północno-wschodniej części Sri Lanki. W jego granicach żyje wiele dzikich zwierząt, ale to z dzikich słoni park jest najbardziej znany.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju