Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

NIKARAGUA

Nikaragua (a bardziej oficjalnie Republika Nikaragui) to jedno z państw Ameryki Centralnej. Nikaragua graniczy z dwoma państwami – Hondurasem (na północy) i Kostaryką (na południu). Od wschodu i zachodu Nikaraguę oblewają wody (od wschodu są to wody Morza Karaibskiego, a od zachodu wody Oceanu Spokojnego). Językiem urzędowym tego kraju jest język hiszpański, a obowiązującą walutą jest córdoba. Jeśli chodzi o wierzenia to najczęściej wyznaje się tutaj chrześcijaństwo (różne jego odłamy). Stolicą kraju jest Managua – miasto położone nad jeziorem o tej samej nazwie, które jest najliczniej zamieszkałym miastem kraju. Oprócz Managua warto zwiedzić też miasto León czy pełną kolonialnych zabytków Granadę czyli jedno z najstarszych miast kraju, które założone zostało w 1523 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Hernándeza de Córdoba.

Nikaragua leży w klimacie równikowym wilgotnym, a szata roślinna jest tu bardzo różnorodna (w zależności od części kraju Nikaraguę porastają lasy tropikalne, zarośla namorzynowe czy nawet sawanny). Świat zwierząt jest niezwykle bogaty: miejsce to upodobały sobie choćby pumy, świnie pekari, jaguary, żółwie, jaszczurki, papugi czy kolibry. Nikaragua słynie też ze znajdujących się tutaj wulkanów – Cerro Negro, Mombacho, Las Lajas i wiele, wiele innych.

Zabytkowe miasta i zapierająca dech w piersiach przyroda to nie wszystko z czego słynie Nikaragua. Kraj ten zachwyca też lokalną kuchnią. Większość dań przygotowuje się tutaj z ryżu, fasoli i mięsa, a sposób ich przygotowywania i doprawiania sprawia, że każdy smakosz będzie w siódmym niebie.

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju