Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

IRAN

Wycieczki Iran

Iran – wycieczka. Dlaczego większości z nas te dwa słowa do siebie nie pasują? Dlaczego nie postrzegamy Iranu jako możliwego kierunku na wakacje? Dlaczego większości z nas Iran kojarzy się z przeróżnymi rzeczami, ale nigdy z wyjazdem wakacyjnym? Odpowiedź jest prosta i smutna zarazem. Iran nie prowadzi polityki proturystycznej, nie inwestuje w reklamę zagraniczną aby ściągnąć do siebie turystów. Dodatkowo jeśli cokolwiek pojawi się w naszych mediach o tym kraju, to zwykle ma to związek z polityką lub restrykcyjnym przestrzeganiem zasad islamu w tym kraju.

A co jeśli Wam powiemy, że gdy tylko zdecydujecie się odwiedzić Iran Wasze zdanie na temat tego kraju diametralnie zmieni się na plus? Że podczas podróży oprócz niesamowitych, starożytnych zabytków, spotkacie się z tak wielką życzliwością i gościnnością, że trudno to opisać słowami?
Zgadza się, nie próbujemy tutaj nikogo oszukać. Iran to kraj, który zaskakuje pozytywnie każdego podróżnika.

Zwiedzanie
Na liście każdej wyprawy do Iranu znaleźć się powinny miasta: Isfahan – z niezliczonymi meczetami, minaretami, wspaniałym bazarem; Sziraz – dawna stolica Persji, czy Jazd –centrum religii zoroastrian. Nie można zapomnieć oczywiście o Persepolis, ruinach starożytnego miasta. Ale takich perełek Iran ma jeszcze wiele. Sama stolica Iranu – Teheran budzi w odwiedzających mieszane uczucia.

Ludzie
Pasjonaci podróży, którzy docierają do Iranu jednogłośnie twierdzą, że to, co najbardziej zrobiło na nich wrażenie w tym kraju to nie zabytki, starożytne miasta, meczety, choć oczywiście są wspaniałe, ale niesamowita wręcz gościnność i serdeczność mieszkańców Iranu. Życzliwość nie wymuszona a naturalna. Gościnność nie nachalna, ale taktowna i wzbudzająca zaufanie.

Bezpieczeństwo
Większość osób z naszego otoczenia na słowa : „jadę do Iranu” zaczyna kręcić głową z dezaprobatą i niedowierzaniem. Padają zarzuty, że przecież tam jest niebezpiecznie, że to kraj islamski, że sąsiedztwo też niestabilne. Nic bardziej mylnego. Owszem jest to kraj islamski z wszelkimi jego konsekwencjami, m.in., nakazy i zakazy odnośnie ubioru, jednak jest to kraj bezpieczny a turysta traktowany jest jak gość, o którego trzeba zadbać.

Etykieta i zwyczaje
Jadąc do Iranu należy pamiętać, że jest to kraj muzułmański. Trzeba się więc dostosować do panujących tutaj norm. Panie bezwzględnie muszą mieć przykryte włosy chustą. Do tego długą tunikę przykrywająca nogi. Panowie muszą zostawić w domu krótkie spodenki i zawsze nosić długie spodnie. Nam, obywatelom zachodniego świata wydawać by się mogło, że to nas ogranicza, jednak zapewniamy, że warto dostosować się do tych norm aby Iran odkrył przed nami to, co ma najlepszego. Oczywiście w całym kraju obowiązuje zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu.

Iran to kraj, który niesłusznie jest pomijany choćby w ofertach biur podróży, gdyż zdecydowanie zasługuje na uwagę. Ma nam do zaoferowania nie tylko wspaniałe zabytki starożytnej Persji, które onieśmielają nawet najbardziej wytrawnych podróżników. Iran to przede wszystkim ludzie, którzy oczarują nas swoją gościnnością. Odwiedzając Iran należy się przygotować na litry herbaty, które przyjdzie nam wypić z jego mieszkańcami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
22 marca 2017

Haft Sin – irańska tradycja

Co to jest Haft Sin i dlaczego robi się go na Święto Nouruz? Więcej na naszym blogu.
dowiedz się więcej
27 września 2016

Piękno Zatoki Perskiej – reportaż z wyprawy do Iranu

Zapraszamy na niezwykły reportaż z Iranu. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni!
dowiedz się więcej
16 maja 2016

Moda po persku – czyli jak się ubrać wyjeżdżając do Iranu

"Chusta, długi czarny płaszcz, zero makijażu i pod żadnym pozorem nawet skrawek włosa nie może ujrzeć światła dziennego…tak wiele z nas wyobraża sobie obowiązkowy dress code, jaki obowiązuje po rewolucji islamskiej w Iranie..." - o stroju w Iranie opowiada Dominika Klimowicz.
dowiedz się więcej
15 czerwca 2015

Iran – z wizytą u szacha perskiego cz.2

Zapraszamy na 2 część relacji z Iranu autorstwa Eli Zielińskiej.
dowiedz się więcej
11 czerwca 2015

Iran - z wizytą u szacha perskiego cz.1

Zapraszamy w podróż do dawnej Persji.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju