Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

SUDAN

Sudan to jedno z największych pod względem powierzchni państw Afryki, położone nad Morzem Czerwonym. Jest to kraj, do którego rzadko docierają turyści. A szkoda, gdyż jest to obszar, na którym można zobaczyć wiele interesujących miejsc.

W Sudanie szczególnie warto odwiedzić stolicę – Chartum, która leży w miejscu, w którym łączą się wody Nilu Białego oraz Nilu Błękitnego. Innym interesującym miejscem w Sudanie jest Park Narodowy Dindar, w którym występuje bogaty świat zwierzęcy typowy dla afrykańskiej sawanny, a to oznacza, że żyje tutaj mnóstwo lwów, słoni, czy też antylop.

Na terenie północnego Sudanu znajduje się olbrzymi obszar zajmowany przez Saharę, która jest największą pustynią świata. Miejscem, które koniecznie muszą odwiedzić wszyscy miłośnicy nurkowania jest Port Sudan.Przy wybrzeżu tej miejscowości znajdują się najlepsze do nurkowania rafy koralowe Morza Czerwonego.

Będąc w Sudanie warto także zobaczyć stanowisko archeologiczne w Meroe, na terenie którego pogrzebani są dawni władcy tego obszaru. Jeśli więc chcecie poznać ten zagadkowy kraj, to wybierzcie się z naszym biurem w fascynującą podróż do Sudanu!