Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

ISLANDIA

Wycieczki Islandia

Kilkanaście lat temu rzadko który turysta zapuszczał się w rejony wietrznej wyspy, jaką jest Islandia. Obecnie ten niewielki kraj staje się coraz bardziej popularny wśród kolejnych rzeszy turystów. Jeśli nie przeszkadzają Wam częste zmiany pogody i chcecie zobaczyć naprawdę niesamowite widoki, wybierzcie się na wycieczkę do Islandii. Nie ma drugiego takiego kraju na świecie. Każdy prawdziwy turysta zakocha się w tej wyjątkowej krainie ognia i lodu. Poznajcie uroki malowniczej Islandii!

Zachwycające wodospady, lodowce i gejzery
Z czym najczęściej kojarzy się Islandia? To kraj słynący przede wszystkim z pięknych wodospadów. Zwiedzając tę wyspę, warto zobaczyć najpotężniejszy wodospad Europy Dettifoss, wielopoziomowy Gullfoss, czy Seljalandfoss, który pozwala przejść wzdłuż skał poza lustro spadającej z wysokości ponad 60 metrów wody. Jeśli jesteście wielbicielami nieco spokojniejszych miejsc, koniecznie wybierzcie się do Þorsmork czyli ,,Lasów Thora”. To niesamowicie zielona, wciśnięta pomiędzy trzy lodowce (Eyjafjallajökull, Myrdalsjökull i Tindfjallajökull) dolina, jedno z ulubionych zakątków samych Islandczyków. Można wybrać się tam zarówno na krótki spacer, jak i na kilkudniowe wycieczki. Do największych atrakcji turystycznych Islandii zalicza się również kojarzone często z tą wyspą gejzery. Największy z nich Geisir – jest już od lat nieaktywny, ale znajdujący się w pobliżu Strokkur wyrzucający co niecałe 10 minut kilkunastometrowy słup gorącej wody, to naprawdę wielka atrakcja.

Z wizytą w przytulnym Rejkiawiku
Jeśli wybierzecie się na wycieczkę do Islandii, koniecznie spędźcie kilka dni w Rejkiawiku, czyli najbardziej wysuniętej na północ stolicy świata. Przy sprzyjających warunkach pogodowych można pospacerować po samym mieście i wjechać na wieżę Hal-lgrimskirkja, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Ochotnicy mogą też spróbować kąpieli na geotermalnej plaży. Kiedy aura nie sprzyja spacerom, można wybrać się do Muzeum Sag, Muzeum Narodowego, Muzeum Sztuki, albo Teatru Narodowego. Dla większości turystów Rejkiawik jest bazą wypadową do innych, równie atrakcyjnych zakątków południowo-zachodniej Islandii, m.in. Wielkiego Gejzeru (Stóri Geysir), wodospadu Guli, czy parku narodowego Skaftafell.

Podróż dookoła wyspy
Wybierając się w podróż samochodem, Islandię można zwiedzić w tydzień, jeśli ograniczymy się do największych atrakcji wyspy. Wszyscy kinomaniacy oraz wielbiciele wypoczynku w SPA, powinni wybrać się do oddalonej 40 km od Rejkiawiku tzw. Błękitnej Laguny. Są to nowoczesne, przykryte obłokami kąpieliska, gdzie bez względu na pogodę można wylegiwać się w naturalnie ogrzewanej wodzie. Wjeżdżając dalej w centrum natkniemy się na niezwykły widok – oto naszym oczom ukaże się olbrzymie pole lawy, które przeraża i zachwyca jednocześnie. To właśnie w tej okolicy powstały największe przeboje Hollywood takie, jak np. „Batman: Początek”, „Lara Croft: Tomb Raider”, czy przygody Jamesa Bonda.

W czasach średniowiecza Islandia zwana była końcem świata – Ultima Thule, wierzono też, że w kraterze wulkanu Hekla znajduje się brama do piekła. Czy warto wybrać się w podróż na tą słynącą z surowego klimatu wyspę? Islandia zachwyca i budzi respekt mnóstwem wulkanów, dymiącymi gejzerami i cudnymi wodospadami. Właśnie tam możemy wykąpać się w gorącej rzece, podziwiać wieloryby, maskonury i dziewicze piękno przyrody. Poznajcie Islandię – wyjątkowy kraj legendarnych wikingów!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju