Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

ARABIA SAUDYJSKA

Wycieczki Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska (oficjalnie Królestwo Arabii Saudyjskiej) to jedno z państw Azji Zachodniej. Kraj ten leży na Półwyspie Arabskim i graniczy między innymi z Jordanią, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi czy Omanem. Językiem urzędowym jest język arabski, jednostką monetarną rial saudyjski, a głową państwa król. Dominującą w tym państwie religią jest islam, a stolicą położony w środkowej części Riyadh (nazwa miasta pochodzi od arabskiego słowa i oznacza „miejsce ogrodów i drzew”). Swoją przygodę z Arabią Saudyjską warto rozpocząć właśnie od Riyadhu – już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży on na pustyni u wschodniego podnóża imponujących gór Jabal Tuwaiq. Innymi wartymi uwagi miastami kraju są między innymi leżące nad Morzem Czerwonym Jeddah czy Mecca (Mekka), która jest jednym z najważniejszych miast dla wszystkich muzułmanów (według wyznawców islamu to właśnie tutaj narodził się Mahomet, a każdy fizycznie zdolny muzułmanin ma obowiązek odwiedzić to miejsce chociaż raz w życiu).

Arabia Saudyjska do niedawna była jednym z bardziej niedostępnych krajów świata (podróżom nie sprzyjały choćby bardzo skomplikowane formalności wizowe). Obecnie ten położony na Bliskim Wschodzie kraj coraz bardziej otwiera się na odwiedzających, proponując podróże w różne części swojego państwa. Bardzo nas to cieszy, gdyż walory architektoniczne, przyrodnicze i kulturowe zdecydowanie zachęcają do odwiedzenia Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:
14 lipca 2020

Arabia Saudyjska – co warto wiedzieć przed podróżą?

Arabia Saudyjska to jeden z krajów Azji Zachodniej. Państwo to leży na Półwyspie Arabskim granicząc między innymi z Jordanią, Omanem, Katarem czy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Co warto wiedzieć przed podróżą? Jakie miejsca powinny się znaleźć w planie wyprawy? O tym (i nie tylko) przeczytacie właśnie w tym wpisie.
dowiedz się więcej

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju