Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

NAMIBIA

Namibia (a bardziej oficjalnie Republika Namibii) to państwo południowo-zachodniej Afryki. Kraj ten graniczy z Angolą (w tym przypadku granica jest najdłuższa), Botswaną, RPA oraz Zambią i leży nad Oceanem Atlantyckim (długość wybrzeża wynosi ponad 1500 km). Językiem urzędowym jest tu język angielski, głową państwa prezydent, a walutą dolar namibijski. Co ciekawe, nazwa kraju jest nazwą stosunkowo młodą, gdyż aż do ok. 1968 roku Namibia funkcjonowała pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia. Jeśli chodzi o wyznanie to dominuje tutaj chrześcijaństwo (głównie protestantyzm). W niektórych częściach kraju wielu mieszkańców wyznaje też tradycyjne religie plemienne.

Stolicą Namibii jest miasto Windhuk. Leży ono w środkowej części kraju. Warto zobaczyć między innymi znajdujący się tutaj Kościół Chrystusa. Leży on na malowniczym wzniesieniu, skąd można podziwiać panoramę okolicy. Windhuk słynie też ze Starej Fortecy, która jest jednym z najstarszych budynków miasta oraz z zabytkowej Katedry Najświętszej Marii Panny. Innymi ważnymi miastami kraju są Valvis Bay będący głównym portem morskim kraju czy Rundu. Zwiedzając Namibię warto zatrzymać się też w mieście Swakopmund. Jest to wypoczynkowa miejscowość w której podziwiać można bardzo dobrze zachowane przykłady niemieckiej architektury kolonialnej.

Namibia jest też dobrym kierunkiem dla podróżników lubiących obcować z naturą. W stolicy Namibii znajduje się Narodowy Ogród Botaniczny, który zajmuje rozległy obszar ponad 10 hektarów. W kraju tym warto odwiedzić też Park Narodowy Khaudum, który jest domem dla wielu rzadkich zwierząt. Na uwagę zasługuje też Park Narodowy Etosha, który jest jednym z największych parków narodowych całej Afryki. A do tego przepiękne pustynne tereny, które zachwycą tych, którzy wiele już widzieli!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Enil Marcin Kawa z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  Dowiedz się więcej o tym kraju