Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Indie – kompleksowo

Dlaczego warto?
  • Zwiedzisz Indie kompleksowo
  • Zobaczysz najwspanialsze zabytki
  • Poznasz mieszkańców Indii i spróbujesz ich orientalnej kuchni
  • Na koniec odpoczniesz na rajskich plażach Goa
  • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
  • Cały czas będziesz pod opieką polskojęzycznego tour leadera

To podróż inna, nietypowa, niespotykana. W jej trakcie kompleksowo poznasz jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów Azji, będziesz obcować ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury i spróbujesz tego, co w hinduskiej kuchni najpyszniejsze. Każdy dzień będzie inny od kolejnego: jednego dnia na własne oczy zobaczysz zabytki z których słyną Indie, a innego udasz się w mniej znane rejony tego kraju zachwycając się otaczającymi Cię krajobrazami. Jeśli tego byłoby mało to po usłanej emocjami podróży objazdowej odpoczniesz na rajskich plażach Goa. I właśnie za to wszystko razem wzięte kochamy podróżowanie!
Pozwól zabrać się w głąb prawdziwych Indii – równie ciekawych i zdumiewających, co unikatowych i oryginalnych w swojej formie. Obiecujemy, że będzie to jedna z tych podróży, którą zapamiętasz na bardzo długo!

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy.

2

Dzień

KALKUTA

Przylot do Kalkuty. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Czas wolny na odpoczynek lub na odkrywanie Kalkuty na własną rękę. Jest to miasto stosunkowo młode, gdyż powstało pod koniec XVII wieku (przy udziale Brytyjczyków). Obecnie jest ono uznawane za centrum rozwoju ekonomicznego i biznesowego Indii. Co więcej, Kalkuta jest miejscem niesamowicie barwnym i wielokulturowym, dzięki czemu prawdziwy hinduski klimat możemy poczuć już pierwszego dnia po przylocie. Nocleg w Kalkucie.

3

Dzień

KALKUTA

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Kalkuty. Na początek zobaczymy słynną budowlę nazywaną pomnikiem Wiktorii (powstała ona w celu upamiętnienia 25-lecia panowania królowej Wiktorii nad Indiami). Budowę tego imponującego gmachu z marmuru rozpoczęto po śmierci królowej, a zakończono w 1921 roku. Następnie pospacerujemy po jednym z zabytkowych placów miasta, a także zobaczymy niezwykle bogato zdobioną świątynię Jain wybudowaną przez Raya Badridasa Bahadura w 1867 roku. Tego dnia ujrzymy również świątynię poświęconą bogini Kali. Nocleg w Kalkucie.

4

Dzień

KALKUTA – PATNA – BODHGAYA

Po śniadaniu ruszamy na lotnisko, skąd nastąpi przelot do Patny. Po przylocie udamy się w stronę Bodhgaya – miejscowości w północno-wschodnich Indiach w której według buddyjskiej tradycji Siddhartha Gautama dostąpił przebudzenia i stał się Buddą. Z racji tego wydarzenia miejsce to jest jednym z najbardziej znaczących miejsc pielgrzymkowych dla wyznawców buddyzmu. Po przybyciu zobaczymy oczywiście wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątynię Mahabodhi. Tuż przy niej znajduje się święte Drzewo Bodhi nazywane Drzewem Oświecenia, gdyż zgodnie z wierzeniami to właśnie pod tym figowcem Budda osiągnął stan oświecenia. Nocleg w Bodhgaya.

5

Dzień

BODHGAYA

Zwiedzanie Bodhgaya w trakcie którego zobaczymy między innymi ruiny uniwersytetu i buddyjskiego zespołu klasztornego Nalanda. Miejsce to powstało już w V wieku, przez co uchodzi za jedną z najstarszych placówek edukacyjnych na świecie. W czasach swojej świetności miejsce to zamieszkiwali zarówno uczniowie, jak i nauczający ich nauczyciele (liczby mówiące o tym ile osób mogła pomieścić uczelnia są rozbieżne, jednak ilości są imponujące). Tego dnia zobaczymy też buddyjską stupę Sujata położoną nieopodal Bodhgaya. Nocleg w Bodhgaya.

6

Dzień

BODHGAYA – WARANASI

Po śniadaniu ruszamy do Waransi, czyli jednego z ważniejszych i najświętszych miast Indii, do którego co roku pielgrzymują tysiące wiernych. Znane jest ono jako miejsce rytualnych, oczyszczających z negatywnej karmy kąpieli w świętej rzece Ganges (kąpiel ta następuje po zejściu po tzw. ghatach, czyli kamiennych schodach ciągnących się wzdłuż rzeki). Przyjazd do Waranasi. Zakwaterowanie. Wieczorem (jeśli się uda) będziemy świadkami słynnej hinduskiej ceremonii – aarti, podczas której wsiądziemy w łodzie i podejrzymy jak mieszkańcy i pielgrzymi ofiarują modlitwy Matce Ganges. Nocleg w Waranasi.

7

Dzień

WARANASI

Wczesnym rankiem (jeśli pogoda pozwoli) odbędziemy rejs po Gangesie, rzece uważanej za ucieleśnienie bogini Gangi. Rzeka ta odgrywa szczególną rolę w życiu Hindusów, którzy nie tylko odbywają w niej rytualne kąpiele, ale także odprawiają przeróżne rytuały czcząc np. Słońce. Podróżując po wodach Gangesu oprócz tłumów modlących się wiernych przy odrobinie szczęścia zobaczymy dzieci i miejscowe kobiety, które często robią pranie w wodach tej rzeki, a następnie rozwieszają je nad głowami, tworząc tym samym niesamowity kolorowy krajobraz. Przed powrotem do hotelu zobaczymy jeszcze jedną z najsłynniejszych świątyń hinduistycznych poświęconych Śiwie, a mianowicie świątynię Kashi Vishwanath. Śniadanie, po którym ruszamy do Sarnath – miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Sarnath (lub w dłuższej wersji Saranganath) oznacza „Władcę Jeleni”, co związane jest z popularną buddyjską legendą. Nocleg w Waranasi.

8

Dzień

WARANASI – KHADŹURAHO

Po śniadaniu przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Khadźuraho. Khadźuraho leży nad rzeką Khudar i nazywane jest potocznie Miastem Palm Daktylowych. Znane jest ono przede wszystkim ze wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kompleksu świątyń hinduistycznych wzniesionych prawdopodobnie między IX, a XII wiekiem. Dzielą się one na Zachodnią Grupę Świątyń, Wschodnią Grupę Świątyń oraz Południową Grupę Świątyń. Wiele ze znajdujących się tam rzeźb ma charakter erotyczny, co wiąże się z wierzeniami Ćandelów za sprawą których kompleks ten powstał. Nocleg w Khadźuraho.

9

Dzień

KHADŹURAHO – JHANSI - AGRA

Po śniadaniu wyruszamy do malowniczego i uroczego miasteczka Orććha (Orccha). Klimat, zabytki, spokój i brak rzeszy turystów sprawiają, że będąc tam można poczuć, jakby czas zatrzymał się na chwilę w miejscu. Złapiemy tam nieco oddechu i zobaczymy najważniejsze miejsca, między innymi: cytadelę-pałac Jahangir Mahal powstałą w XVII wieku, imponująco zdobioną świątynię Ram Raja, poświęconą Bogini Laxmi świątynię Laxmi Narain i wiele, wiele innych. Następnie udamy się na stację w Dźhansi (Jhansi), skąd pociągiem ruszamy do położonej nad rzeką Jamuną Agry. Miasto to słynie z wielu wyjątkowych zabytków, między innymi z Tadź Mahal, Czerwonego Fortu czy Itmad-Ud-Daulah (grobowca perskiego mirzy). Kupić tam można także jedne z piękniejszych pamiątek, biżuterię czy wyroby z jedwabiu. Nocleg w Agrze.

10

Dzień

AGRA

Dzisiaj zobaczymy słynny Tadź Mahal – białą budowlę będącą najważniejszym symbolem Indii. Świątynia ta wybudowana została przez Szahdżahana w celu upamiętnienia jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, dlatego nazywana bywa „Pomnikiem Miłości”. Wspaniała architektura i otaczająca ją egzotyczna roślinność sprawiają, że wizyta ta będzie czymś niezapomnianym nie tylko dla zakochanych. Następnie zobaczymy słynny Agra Fort (nazywany też Czerwonym Fortem) oraz mauzoleum Itmad-ud-Daula (przepiękny budynek zbudowany w całości z białego marmuru, który prawdopodobnie posłużył jako wzór dla widzianego wcześniej „Pomnika Miłości” czyli Tadź Mahal). Nocleg w Agrze.

11

Dzień

AGRA – JAIPUR

Po śniadaniu ruszamy w drogę do Jaipur. Na trasie zobaczymy między innymi wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Fatehpur Sikri. Jest to słynny zespół architektoniczny nazywany „miastem-widmo”. Określenie to nie jest przypadkowe, ponieważ w 1585 roku miejsce to niesamowicie opustoszało prawdopodobnie z powodu braku dostępu do wody pitnej. Kompleks Fatehpur Sikri obejmuje okazałe budynki: między innymi XVII- wieczny Meczet Piątkowy, Pałac Jodha Bai czy Pałac Panch Mahal i wiele, wiele innych. Na nocleg dotrzemy do Różowego Miasta Jaipur, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżastan. Nocleg w Jaipur.

12

Dzień

JAIPUR

Dziś ujrzymy pochodzący z XVI wieku kompleks budowli obronnych i pałacowych – Fort Amber (znany także jako Fort Amer). Zbudowany jest on z marmuru i czerwonego piaskowca. W drodze powrotnej zobaczymy niewiarygodnie czarujący Hawa Mahal – Pałac Wiatrów zbudowany (podobnie jak widziany wcześniej fort) z czerwonego piaskowca z niesamowitą, monumentalną, koronkową, przypominającą ul fasadą. Następnie obejrzymy pochodzący już z XVIII wieku Pałac Miejski – zespół ogrodów i budynków pałacowych z których władał Maharaja. Skrywa on w swoim wnętrzu niesamowite architektoniczne „skarby”: między innymi salę Audiencji Publicznych (Diwan-e-aam), salę Audiencji Prywatnych (Diwan-e-khas) czy stanowiący obecnie muzeum pałacowe Mubarak Mahal (tzw. Pałac Powitań). Na koniec (jeśli czas pozwoli) zobaczymy jeszcze Obserwatorium Królewskie Jantar Mantar – jedno z najlepiej zachowanych obserwatoriów astronomicznych, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium. Nocleg w Jaipur.

13

Dzień

JAIPUR – DELHI

Po śniadaniu ruszamy w drogę do Delhi – imponującej, różnorodnej, wielobarwnej stolicy Indii malowniczo położonej nad rzeką Jamuna (czas przejazdu: ok. 6 godzin). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Delhi.

14

Dzień

DELHI

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Delhi. Na początek ujrzymy meczet Jama Masjid, który nazywany jest Wielkim Meczetem i jest największą sakralną budowlą muzułmańską kraju. Następnie wtopimy się w gwar głównej handlowej ulicy starego Delhi Chandni Chowk na której można kupić niemalże wszystko (nie tylko indyjskie jedzenie czy pamiątki, ale także odzież, elektronikę i książki). Zatłoczenie tego miejsca nie powinno jednak odstraszać, ponieważ typowy indyjski klimat znajdziemy właśnie tam. Następnie przejedziemy obok słynnego Czerwonego Fortu (jego nazwa pochodzi od kolorów jego ścian, a cały kompleks wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Tego dnia ujrzymy też Raj Ghat – miejsce kremacji słynnego przywódcy hinduskiego Mahatmy Gandhiego, uważanego poniekąd za twórcę niepodległości Indii. Był to człowiek, który chciał zjednoczyć całe Indie, pragnął zlikwidowania kastowości i spędzał jeden dzień w tygodniu na milczeniu. Następnie ujrzymy Kutb Minar – minaret zbudowany w XIII w. z czerwonego piaskowca ozdobiony wyjątkowymi żłobieniami oraz Grobowiec Humajuna z XVI w. – przykład indosaraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym parkowym otoczeniu. Na koniec przejedziemy też obok słynnej Bramy Indii – znajdującej się w samym sercu stolicy budowli, mierzącej 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Przyjrzymy się również budowlom rządowym: między innymi Pałacowi Prezydenckiemu czy budynkowi Parlamentu. Nocleg w Delhi.

15

Dzień

DELHI – AMRITSAR

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Delhi. Przelot z Delhi do znajdującego się w prowincji Penżab Amritsar. Transfer z lotniska do hotelu. Po chwili odpoczynku udamy się do miejsca z którego zobaczymy niezwykle kolorową ceremonię na granicy pomiędzy Indiami, a Pakistanem. Powrót do hotelu. Nocleg w Amritsar.

16

Dzień

AMRITSAR

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Amritsar. Na początek zobaczymy najsłynniejszy zabytek tego miejsca – Złotą Świątynię. Jest to najważniejszy obiekt kultu Sikhów, gdyż to właśnie tutaj przechowywany jest oryginał świętej księgi wyznawców Sikhizmu. Następnie zobaczymy pomnik z 1951 roku oraz świątynię Durgiana (jej nazwa wywodzi się od imienia Bogini Durgi). Nocleg w Amristar.

17

Dzień

AMRITSAR – MUMBAJ

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, skąd nastąpi wylot do Mumbaju. Przylot do Mumbaju – miasta znanego jako „stolica kinematografii indyjskiej” (kina Bollywood). Odpoczynek po locie. Czas wolny. Nocleg w Mumbaju.

18

Dzień

MUMBAJ

Po śniadaniu rozpoczynamy odkrywanie tętniącego życiem Mumbaju (znanego również jako Bombaj). W trakcie zwiedzania zobaczymy między innymi Bramę Indii (została ona zbudowana w XX wieku w celu upamiętnienia wizyty króla Jerzego V i królowej Marii). Ujrzymy też wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkowy dworzec czy tętniący życiem główny plac z imponującą fontanną Flory. Pospacerujemy też po przepięknych ogrodach (malowniczo usytuowanych na wzgórzu) oraz po lokalnym bazarze. Zobaczymy też jedną z najważniejszych świątyń miasta. Nocleg w Mumbaju.

19

Dzień

MUMBAJ – GOA

Po śniadaniu czas wolny. Następnie transfer na lotnisko i wylot na Goa, które słynie z dziewiczej przyrody i przepięknych, rajskich plaż. Po przylocie odpoczynek. Nocleg na Goa.

20

Dzień

GOA

Czas wolny na relaks i odkrywanie zakamarków Goa. Nocleg na Goa.

21

Dzień

GOA

Czas wolny na relaks i odkrywanie zakamarków Goa. Nocleg na Goa.

22

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów: transfer na lotnisko i wylot z Goa.

23

Dzień

Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

  • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (3500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
  • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kalkuta, Goa-Warszawa to ok. 3000 PLN -3300 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
  • E-VISA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

Cena obejmuje

  • 5 przelotów lokalnych na trasach: Kalkuta-Patna, Waranasi-Khadźuraho, Delhi-Amritsar, Amritsar-Mumbaj, Mumbaj-Goa
  • 20 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*)
  • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
  • Bilety wstępu zgodnie z programem
  • Transport zgodnie z programem (wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus; pociąg na trasie Jhansi-Agra)
  • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
  • Opiekę lokalnych przewodników (w j. angielskim)
  • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

  • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kalkuta, Goa-Warszawa (ok. 3000 PLN – 3300 PLN)
  • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
  • E-visy – ok. 250 PLN
  • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2660 PLN
  • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz e-visy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.

RELIGIA 
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne, a prowizje zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi czy błonict. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła

Opis transportu

  • Wynajęty samochód/minivan/bus z klimatyzacją zgodnie z programem
  • 5 przelotów lokalnych na trasach: Kalkuta-Patna, Waranasi-Khadźuraho, Delhi-Amritsar, Amritsar-Mumbaj, Mumbaj-Goa
  • Transfer pociągiem na trasie Jhansi-Agra
Zobacz podobne wyjazdy