Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

Meksyk, śladami Majów i Azteków

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Meksyku
 • Ujrzysz fascynujące piramidy, niesamowite wodospady i kolonialne miasta
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3* i 4*
 • W Playa del Carmen wypoczniesz w opcji All Inclusive
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego przewodnika

Meksyk to niesamowity kraj, który oprócz wspaniałych zabytków, świadczących o potędze Majów czy Azteków urzeka krajobrazami i uśmiechem mieszkańców. My w trakcie tej wyprawy doświadczymy tak dużo, jak tylko to możliwe. Oprócz zabytkowych piramid i świątyń czy urokliwych, kolonialnych miasteczek zobaczymy też imponujące wodospady, odpoczniemy na rajskich plażach i z pewnością spróbujemy przepysznej, lokalnej kuchni. Będzie też okazja, by podejrzeć codzienność mieszkańców i wtopić się w miejscowy klimat. Czyż nie za to wszystko razem wzięte kocha się podróże?
Zapraszamy na niesamowitą wyprawę do Meksyku. Zobaczymy nie tylko najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca, ale także miejsca niedostępne dla zwykłych turystów. Poznamy po prostu prawdziwy Meksyk, co sprawi, że wyjazd ten pozostanie w pamięci na bardzo długo.

Program

1

Dzień

WARSZAWA – MEXICO CITY

Wylot z Warszawy. Przylot do Mexico City – stolicy Meksyku. Miasto założone zostało już XIV wieku przez Azteków, a obecnie stanowi jeden z głównych ośrodków kulturalnych i biznesowych całego kraju. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Mexico City.

2

Dzień

MEXICO CITY

Rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Meksyku. Na początek udamy się do Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie dowiemy się więcej o historii miejsca w którym jesteśmy. Muzeum słynie z bardzo bogatych zbiorów i kolekcji, dlatego wizyta ta z pewnością będzie nie lada gratką dla każdego wielbiciela historii i sztuki. Następnie czeka nas zwiedzanie historycznej części miasta. Zobaczymy między innymi Zócalo czyli główny plac w mieście będący jednym z największych placów na całym świecie. Ujrzymy również jedną z największych i najstarszych katedr w Ameryce (Katedrę Metropolitalną), a także zabytkowy Pałac Narodowy, który słynie z imponujących murali przedstawiających historię kraju. Są one w większości autorstwa Diego Rivery – meksykańskiego malarza, grafika i działacza politycznego, męża Fridy Kahlo. Nocleg w Mexico City.

3

Dzień

MEXICO CITY – PUEBLA - OAXACA

Po śniadaniu ruszamy w stronę Puebla – znajdującego się w centralnej części Meksyku miasta, nazywanego „Miastem Aniołów”. Nazwa oczywiście nie jest przypadkowa, gdyż zgodnie z wierzeniami podczas zakładania miasta (1531 rok) aniołowie zstąpili z nieba, by wyznaczyć kształt tego miejsca. Po przyjeździe pospacerujemy po historycznym, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO centrum miasta i zobaczymy najważniejsze zabytki (między innymi charakterystyczną, barokową katedrę). Jeśli czas pozwoli udamy się także na jeden z placów handlowych, gdzie można kupić regionalne produkty z których słynie ten obszar: wyroby skórzane, tekstylia czy przepiękną, tradycyjną ceramikę. Stamtąd ruszamy do malowniczo położonego miasta Oaxaca. Nocleg w Oaxaca.

4

Dzień

OAXACA - TEHUANTEPEC

Po śniadaniu ruszamy w stronę największego stanowiska archeologicznego miasta – Monte Albán. Jest to niezwykle malowniczo położone dawne centrum kulturalne Mezoameryki (przez długi czas zamieszkiwane przez rdzenny lud nazywany Zapotekami). Zwiedzanie, po którym ruszamy w dalszą drogę. Tego dnia zobaczymy też znajdujące się w miejscowości Santa María del Tule drzewo cyprysowe. Jest to jedno z największych i najszerszych drzew tego gatunku. Uznawane jest też za jedno z najstarszych, gdyż ma ponad 2000 lat! Na nocleg dotrzemy do Tehuantepec.

5

Dzień

TEHUANTEPEC – KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Dziś wstajemy nieco wcześniej i ruszamy w stronę imponującego Kanionu Sumidero. Czeka nas tam przejażdżka publiczną łodzią motorową podczas której przy odrobinie szczęścia zobaczymy zamieszkujące ten teren zwierzęta. Oczywiście nie zabraknie też czasu na spokojne delektowanie się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Są one niesamowite, gdyż ściany kanionu w niektórych miejscach sięgają 1200 metrów wysokości (będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć). Następnie ruszamy w stronę San Cristobal De Las Casas – położonego na wysokości około 2100 m.n.p.m miasta założonego przez Diego de Mazariegas. Nocleg w San Cristobal De Las Casas.

6

Dzień

SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA – ZINACANTAN - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Dzisiaj udamy się do San Juan Chamula – uroczego miasteczka zamieszkiwanego przez Indian z plemienia Tzotzil. Indiański folklor harmonijnie miesza się tu z wpływem katolicyzmu i tradycji prekolumbijskich, dlatego możliwość wtopienia się w rytm tego miejsca będzie bardzo ciekawym doświadczeniem. Następnie ruszamy do San Lorenzo Zinacantan, co dosłownie oznacza „krainę nietoperzy”. Będzie czas na podejrzenie codzienności mieszkańców, których stroje są wielobarwne i niesamowicie charakterystyczne. Na nocleg wrócimy do San Cristobal De Las Casas.

7

Dzień

SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - PALENQUE

Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Palenque. Po drodze przystaniemy w okolicy przepięknych wodospadów Agua Azul (na całość składa się ponad 500 pojedynczych, niewielkich wodospadów, a my zobaczymy niektóre z nich). Co ciekawe, odcień wody jest bardzo głęboki i charakterystycznie błękitny ze względu na dużą ilość zawartych w wodzie minerałów. Po przyjeździe czeka nas chwila odpoczynku, gdyż ta bajkowa sceneria z pewnością pozwoli na niezapomniany relaks. Na nocleg dojedziemy do Palenque, które słynie ze stanowiska archeologicznego położonego w miejscu dawnego miasta Majów. Nocleg w Palenque.

8

Dzień

PALENQUE - CAMPECHE

Po śniadaniu przejedziemy do jednego z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych całego Meksyku. Zwiedzanie miasta Majów w trakcie którego zobaczymy niesamowite piramidy, hieroglify i najsłynniejszą Świątynię Inskrypcji. Następnie ruszamy do leżącego na Półwyspie Jukatan Campeche. Nocleg w Campeche.

9

Dzień

CAMPECHE – UXMAL – MERIDA

Po śniadaniu przejedziemy do fascynującego punktu archeologicznego Uxmal (stanowisko to znacząco różni się stylem architektonicznym od widzianego dzień wcześniej Palenque, dlatego będziemy mieli okazję by porównać ze sobą różne style budownictwa). Następnie przejedziemy do malowniczego, kolonialnego miasteczka Merida. Jest to stolica stanu Jukatan nazywa też „Białym Miastem” ze względu na kolor znajdujących się tam budynków. Panujący tam klimat i atmosfera zachwycają każdego. Nocleg w Merida.

10

Dzień

MERIDA – CHICHEN ITZA - PLAYA DEL CARMEN

Po śniadaniu przejedziemy do Chichen Itza, prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów. Jego założenie nastąpiło najprawdopodobniej pomiędzy IV, a VI wiekiem, natomiast największy i najbardziej znaczący rozwój przypada na X-XI wiek. Z czasem niestety miasto straciło na znaczeniu, a w XV wieku całkowicie opustoszało. Rozpoczęte w 1924 roku wykopaliska pozwoliły jednak odkryć na nowo imponujące budowle i przykłady prekolumbijskiej sztuki, dzięki czemu to zabytkowe stanowisko archeologiczne w 1988 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania zobaczymy najważniejsze budowle, a następnie ruszamy do położonego na wybrzeżu Morza Karaibskiego Playa del Carmen. Po przyjeździe i zakwaterowaniu czas na zasłużony odpoczynek na rajskich plażach. Nocleg w Playa del Carmen.

11

Dzień

PLAYA DEL CARMEN

Czas wolny. Relaks na jednej z najpiękniejszych plaż w Meksyku (all-inclusive; brak przewodnika oraz transportu). Playa del Carmen to miejsce, w którym z pewnością uda nam się odprężyć z dala od tłumów turystów zamieszkujących ogromne resorty. Rajskie widoki, spokojna okolica i odpoczynek – taki właśnie będzie ten dzień! Nocleg w Playa del Carmen.

12

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko w Cancun (zakwaterowanie w hotelu do godziny 12.00). Wylot z Cancun.

13

Dzień

Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Mexico City i Cancun-Warszawa to ok. 3000 PLN – 3500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 11 noclegów zgodnie z programem (hotele 3* i 4*, w Playa del Carmen hotel All Inclusive)
 • Wyżywienie: śniadania; w Playa del Carmen All Inclusive
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • Przejażdżka łodzią motorową (transfer łączony)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Mexico City i Cancun-Warszawa (ok. 3000 PLN – 3500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie – ok. 15 USD-20 USD/posiłek
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1560 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* (w Playa del Carmen hotel all inclusive). Pokoje 2-osobowe.

Galeria
Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

POGODA
Ze względu na duże zróżnicowanie geograficzne kraju, pogoda w zależności od regionu jest trochę inna. Przez większą część roku klimat jest sprzyjający podróżowaniu.

CZAS
W zależności od regionu. W Mexico City -7 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce; -8 w stosunku do czasu letniego w Polsce.

JĘZYK
Jeśli chodzi o język urzędowy w Meksyku to na poziomie federalnym nie ma języka urzędowego. W praktyce jednak językiem takim jest język hiszpański (który dominuje w sferze publicznej czy zawodowej). W użyciu są jeszcze 63 języki indiańskie (jednak w większości Meksykanie posługujący się językami indiańskimi znają również język hiszpański).

RELIGIA
W Meksyku najwięcej jest katolików (ponad 80%).

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne są do cen w Polsce (budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce). Oczywiście miejsca bardzo turystyczne będą miały wyższe ceny niż miejsca mniej uczęszczane.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Meksyku jest PESO meksykańskie (MXN).
Najlepiej zabrać ze sobą DOLARY, które bez problemu wymienimy na lokalną walutę w banku lub kantorze już na miejscu. W większości miejsc jest także opcja płatności kartą. W miejscach turystycznych nie ma problemu z dostępem do bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji (w miejscach turystycznych) zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Ceny połączeń są dość wysokie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup lokalnej karty SIM. Przewodnik na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka według standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia uniwersalnych przejściówek. Można je kupić przez internet (koszt około 2-5 zł).

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia, jednak jak przed każdą podróżą warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi (używając kremu z filtrem UV). Oczywiście należy też zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Warto zaopatrzyć się również w repelenty na komary.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani – proszę pamiętać, aby unikać roznegliżowania
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– repelent przeciwko komarom (najlepiej z DEET)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– wyroby rzemieślnicze (np. wyroby skórzane, wyroby ceramiczne)
– rękodzieło (nawiązujące do czasów prekolumbijskich)
– kolorową biżuterię/ozdoby
– obrusy, chusty
– alkohol (np. tequila), kawa, czekolada
– lokalne przyprawy, sosy do potraw

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • łódź motorowa (transfer łączony)

Specyfikacja wyjazdu

Meksyk, śladami Majów i Azteków – to wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Meksyku. Program został skonstruowany w taki sposób, by przy jednoczesnym zwiedzaniu wielu miejsc, znalazł się czas na niespieszne cieszenie się wakacjami i smakowanie Meksyku.

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy