Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Kirgistan – Pamir Tien Szan

Odkryj Serce Azji Centralnej: Magiczny Kirgistan!

Zapraszamy Cię na niezapomnianą przygodę w krainę, gdzie niebo łączy się z górami – do Kirgistanu, perły Azji Centralnej. Nasza wyprawa, Kirgistan Wyjazd Pamir Tien Szan, zabierze Cię w serce zjawiskowych krajobrazów, nieodkrytych tajemnic i niezrównanej gościnności. Kirgistan, ten zakątek świata, jest skarbem dla każdego poszukiwacza przygód, miłośnika dziewiczej przyrody i entuzjasty górskich ekspedycji.

Podążając szlakiem, przemierzymy legendarne tereny, gdzie każdy dzień obfituje w nowe, zapierające dech w piersiach widoki. Odkryj z nami Jezioro Issyk Kul, dumną perłę Kirgistanu, znane jako drugie co do wielkości jezioro górskie świata. Pozwól sobie zachwycić na widok Jeziora Kel Suu, którego turkusowe wody i strome zbocza tworzą obraz niczym z bajki. A to dopiero początek naszej listy cudów natury!

Nasza ekspedycja prowadzi również przez historyczne szlaki Jedwabnego Szlaku, dotykając tajemniczych karawanserajów jak Tash-Rabat, i zaprasza na trekkingi przez dziewicze rezerwaty, takie jak Sary Chelek czy malowniczy rejon Arslanbob z największymi na świecie lasami orzechowymi.

Ale Kirgistan to nie tylko przyroda. To także miasta pulsujące życiem i kulturą. Odkryj z nami Osz, Naryn i stolicę Biszkek, gdzie lokalne targi i zabytki pozwalają zanurzyć się w bogatej historii i codziennym życiu Kirgizów.

Przyłącz się do nas i daj się porwać na wyprawę życia do Kirgistanu. Z nami przekroczysz granice znanego świata, wkroczysz na ścieżki, które jeszcze czekają na swoje odkrycie, i doświadczysz przygód, o których inni mogą tylko marzyć.

Kirgistan czeka. Czy jesteś gotów na przygodę?

Program

11

Dzień

Arslanbob - Trekking

Wysokość nad poziomem morza 1700 m – 2200 m / Nocleg w Guest House

Dzień dzisiejszy spędzimy w Arslanbob, miejscu znanym z zachwycających reliktywnych lasów orzechowo-owocowych, które stanowią największe takie lasy na świecie. Nazwa Arslanbob w języku kirgiskim znaczy „Król lasów”. Miejscowość ta słynie z malowniczych skalistych kanionów, w których górskie rzeki formują piękne wodospady. Arslanbob jest głównie zamieszkany przez Uzbecką społeczność. Zorganizujemy trekking po okolicy Arslanbob, podczas którego udamy się na jeden z pobliskich szczytów. Nasza wędrówka obejmie również wodospady położone na wysokości około 2200 m n.p.m. (Mały i Duży Wodospad), z których rozpościerają się spektakularne widoki na góry. Nocleg zaplanowany jest w Arslanbob.

13

Dzień

Osz / Tulpar Kol - Pik Lenina

Trasa podróży około 290 km / Nawierzchnia około 80% asfalt / około 20% nawierzchnia szutrowa – OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 963 m – 3500 m / Nocleg w tradycyjnych jurtach

W godzinach porannych udamy się do Tulpar Kol, skąd rozpoczniemy naszą pieszą wędrówkę w kierunku lodowca nieopodal Pik Lenina. Do tego przedsięwzięcia nie potrzeba specjalistycznego wyposażenia ani nadzwyczajnej formy fizycznej. Podczas wyprawy będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki i oddychać krystalicznie czystym górskim powietrzem. Spotkamy także miejscowych nomadów, co z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia. Noc spędzimy w obozowisku, gdzie zakwaterowanie zapewnione jest w tradycyjnych jurtach kirgiskich, położonych w Tulpar Kol.

14

Dzień

Tulpar Kol / Osz

Trasa podróży około 290 km / Nawierzchnia około 20% asfalt / około 80% nawierzchnia szutrowa – OFF ROAD / Wysokość nad poziomem morza 3500 m – 963 m / Nocleg w Guest House
Rozpoczniemy dzień od kontynuacji naszej wizyty w Tulpar Kol. Po jej zakończeniu rozpoczniemy podróż powrotną do Osz, pokonując dystans około 290 km. W trakcie drogi planujemy zatrzymać się w najbardziej malowniczych miejscach, aby móc zrobić zdjęcia oraz odpocząć. Po przybyciu do Osz, uczestnicy wyprawy będą mieli czas wolny, który mogą wykorzystać na odpoczynek lub na zwiedzanie okolicy. Zapewniamy nocleg w Osz.

16

Dzień

Biszkek / Warszawa

Rano transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie z lokalnym pilotem przewodnikiem w Kirgistanie. Wylot do Warszawy.

 

Dodatkowe informacje

Należy pamiętać, że przedstawiony program ma charakter orientacyjny. Może dojść do zmiany kolejności realizowanych atrakcji ze względu na kwestie logistyczne, lokalne warunki, pogodę czy zmiany w sytuacji politycznej.

Terminy/ceny
Termin CENA

26.07.2024-10.08.2024
ostatnie miejsca

1950 USD + bilety lotnicze ok. 3300 PLN

Wyślij zapytanie

15.08.2024-30.08.2024

1950 USD + bilety lotnicze ok. 3300 PLN

Wyślij zapytanie

Cena obejmuje

 • Bilety lotnicze Warszawa – Biszkek – Osz – Biszkek – Warszawa ok. 3300 PLN *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w obiektach klasy turystycznej – hostel, obiekty Guest House lub tradycyjne jurty zgodnie z programem
 • Śniadania
 • Transfery i transport wynajętym samochodem wraz z kierowcą na trasie zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Usługi lokalnych przewodników angielskojęzycznych
 • Permity na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Bilety wstępu do miejsc na trasie, tam gdzie są wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
 • Kosztów wyżywienia (około 15 USD na dobę / osoba)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Galeria
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy