Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Mongolia

Odkrywaj Nieznane: Zaproszenie do Serca Mongolii

Zapraszamy Cię na niezapomnianą przygodę do Mongolii – Twoją okazję, by przemierzyć nieskończone stepy i pustynie, zanurzyć się w olśniewających krajobrazach serca Azji Centralnej. Odkryj z nami Karakorum, legendarną stolicę imperium, które rozciągało swoje wpływy pod wodzą samego Czyngis Chana. Podziwiaj majestatyczny, 40-metrowy pomnik tego wielkiego wodza w Tsonjin Boldog, wzywający do wspomnień o dawnych czasach chwały.

Przygotuj się na wyprawę do serca Pustyni Gobi, gdzie odkryjesz tajemnice Jedwabnego Szlaku, a Białe Klify Tsagaan Suvraga zaskoczą Cię paletą barw, niczym zrujnowane miasto pełne sekretów. Poczuj magię Śpiewających Wydm Khongoryn Els o świcie, gdzie szepty duchów armii Czyngis Chana przeniosą Cię w całkiem inny wymiar.

Odkryj miejsce, które sto lat temu ujawniło skamieniałe tajemnice dinozaurów, zwiedzając Płonące Klify. Odwiedź Dolinę Orchon, kołyskę koczowniczej cywilizacji, dziś uznawaną przez UNESCO za dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze ludzkości. Spędź noc w tradycyjnej jurcie pod rozgwieżdżonym niebem Mongolii, doświadczając kultury i gościnności tego niezwykłego kraju.

Z nami odkryjesz Park Narodowy Chustajn Nurtu, gdzie przyglądać się będziesz odbudowie populacji konia Przewalskiego, gatunku na skraju wymarcia. Odkryj też mistycyzm Jeziora Ugii, otoczonego górskimi stepami, które miejscowi uważają za święte.

Podróż z nami to także głębokie zanurzenie w duchowość i religie Mongolii, z dominującym buddyzmem tybetańskim. Zobaczysz Klasztor Gandan w Ułan Bator, bastion duchowości, który przetrwał próby czasu, oraz zrujnowane świątynie, które opowiadają historię prób wykorzenienia buddyzmu z serca Mongolii.

Wycieczka z nami to więcej niż podróż – to ekspedycja do miejsc, gdzie historia, kultura i przyroda splatają się w niezapomnianą przygodę. Czekamy na Ciebie, by razem odkrywać sekrety Mongolii. Zarezerwuj swoje miejsce już teraz i stań się częścią tej niezwykłej historii!

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy do Ułan Bator.

13

Dzień

Wylot z Ułan Bator do Warszawy

Po śniadaniu transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym pilotem przewodnikiem. Wylot z Ułan Bator do Warszawy. Przylot do Warszawy. Zakończenie podróży.

Dodatkowe informacje

Należy pamiętać, że przedstawiony program ma charakter orientacyjny. Może dojść do zmiany kolejności realizowanych atrakcji ze względu na kwestie logistyczne, lokalne warunki, pogodę czy zmiany w sytuacji politycznej.

Terminy/ceny
Termin Cena (grupa min. 8 osób)

17.08.2024-29.08.2024
ostatnie miejsca

CENA: 2900EUR + bilety lotnicze ok. 4500 PLN

Wyślij zapytanie

12.07.2025-24.07.2025

CENA: 2900EUR + bilety lotnicze ok. 4500 PLN

Wyślij zapytanie

Cena obejmuje

 • Bilety lotnicze Warszawa – Ułan Bator – Warszawa ok. 4500 PLN  *Koszt do rozliczenia wg ceny zakupu
 • Noclegi w hotelach 4*, 3* (lokalna standaryzacja), hotelach klasy turystycznej, lodge w pokojach dwuosobowych oraz tradycyjnych komfortowych jurtach i Guest House – zgodnie z opisem w programie
 • Trzy posiłki dziennie (śniadanie, lunch i kolacja)
 • Transfery i transport na całej trasie podróży zgodnie z programem
 • Wodę do picia (butelka 1,5 l / dziennie)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego angielskojęzycznego przewodnika
 • Biletu wstępu do miejsc zwiedzanych na trasie
 • Permity, pozwolenia na wjazdy do miejsc, gdzie są one wymagane
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Koszty wizy on-line (ok. USD)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Galeria
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy