Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

Ekwador i Galapagos – podróż na zaczarowane wyspy

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Ekwadorze: niesamowite jeziora, amazońską dżungle i indiańskie wioski
 • Spędzisz kilka dni na Wyspach Galapagos
 • Poznasz sympatycznych mieszkańców
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-15 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny pilot

Ekwador to niesamowity kraj, który na stosunkowo niewielkiej powierzchni ma praktycznie wszystko, od ośnieżonych wulkanicznych szczytów, przez tropikalną dżunglę i indiańskie wioski aż po rajskie plaże. Wystarczy dodać do tego serdeczność mieszkańców i mamy przepis na udane wakacje.
Ale Ekwador ma coś jeszcze! Wyspy Galapagos! A my podczas naszej wyprawy spędzimy tam kilka dni, bo to minimum jakie potrzeba na zobaczenie wszystkich niesamowitych zwierząt i roślin, jakie upodobały sobie ten kawałek świata.

Zapraszamy na wyjątkową wyprawę do Ekwadoru i na Wyspy Galapagos.

Program

1

Dzień

Wylot z Polski do Quito. Przylot do Quito. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg w Quito.

2

Dzień

QUITO

Rozpoczynamy naszą przygodę z Ekwadorem od jego stolicy – Quito. Zwiedzimy historyczne centrum miasta, pełne kolonialnej architektury, które zostało wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy między innymi centralny punkt miasta czyli Plac Niepodległości, nieopodal znajdującą się katedrę oraz Pałac Prezydencki będący oficjalną siedzibą prezydenta Republiki Ekwadoru. Następnie ujrzymy słynny kościół La Compañia oraz kościół i klasztor San Francisco pochodzący z XVI wieku. Na koniec dnia pospacerujemy po jednej z najstarszych ulic Quito oraz będziemy mieli okazję podziwiać malownicze okolice wzgórza Panecillo. Nocleg w Quito.

3

Dzień

QUITO – OTAVALO

Dziś wyruszymy do Otavalo – malutkiej miejscowości położonej 100 km na północ od Quito, która zamieszkiwana jest przez rdzennych mieszkańców Ekwadoru – Indian Otavalo. To właśnie do Otavalo zjeżdża cała okolica na słynny targ. Po drodze zatrzymamy się przy jeziorze wulkanicznym Cuicocha, które powstało ponad 3000 lat temu. Jest to jezioro z którego niczym garby wystają wulkaniczne pagórki tworząc niesamowity efekt. Po południu dotrzemy do Otavalo. Nocleg w Otavalo.

4

Dzień

OTAVALO - PAPALLACTA

Po śniadaniu wybierzemy się na targ rzemieślników na placu Plaza Poncho, na którym można zakupić wyroby rękodzielnicze Indian Otavalo. Uprzedzamy, że można tam dostać zawrotu głowy od bogactwa produktów. Znaleźć tam można między innymi niesamowicie oryginalne obrazy, kapelusze, ubrania czy obrusy. Po południu przejedziemy do Papallacta. Jest to słynąca ze źródeł termalnych wioska w Andach, z której można zobaczyć pokryty śniegiem szczyt pobliskiego wulkanu Antisana. Nocleg w Papallacta.

5

Dzień

PAPALLACTA – AMAZONIA

Po śniadaniu przejedziemy w stronę miasta Tena, z którego udamy się w głąb dżungli amazońskiej. Dziś będzie czas na delektowanie się widokami. Nocleg w Tena.

6

Dzień

AMAZONIA

Tego dnia udamy się na pieszą wędrówkę po dżungli, w trakcie której będziemy podziwiać tropikalną florę i faunę. Po około godzinie spaceru dotrzemy do zachwycającego wodospadu La Cascada de Latas, gdzie będzie okazja do odświeżającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Po południu odwiedzimy rdzenną społeczność mieszkającą przy rzece Napo, gdzie zobaczymy tradycyjną pracownię garncarską, polowanie przy użyciu tradycyjnej broni – dmuchawki, a także spróbujemy tradycyjnego napoju z manioku. Wieczorem będzie chwila na odpoczynek, lokalnego drinka w barze lub relaks przy ognisku. Nocleg w Tena.

7

Dzień

AMAZONIA – BANOS

Tego dnia ruszymy w stronę Banos, mając po drodze okazję do zobaczenia wielu spektakularnych  wodospadów, np. Manto de la Novia, czy też Pailon Del Diablo – tego najbardziej spektakularnego. Wieczorem czas wolny i możliwość relaksu w SPA (dodatkowo płatne). Nocleg w Banos.

8

Dzień

BANOS

Czas wolny w Banos lub udział w wycieczce fakultatywnej. Wycieczki fakultatywne do wyboru:

 • jazda konno (ok. 60-70 USD)
 • rafting (50 USD)
 • wycieczka rowerowa (35 USD)

Nocleg w Banos.

9

Dzień

BANOS – PN COTOPAXI – QUITO

Po śniadaniu wyjedziemy w stronę parku narodowego Cotopaxi. Cotopaxi jest jednym z najwyższych na świecie wulkanów i jest wciąż czynny. Leży w Andach i jest drugim najwyższym szczytem Ekwadoru (5897 m.n.p.m.). Sam park narodowy jest schronieniem dla różnorodnej górskiej flory i fauny, w tym kondora czy wilka. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem będzie okazja do podziwiania niesamowitego krajobrazu i dostojnego, ośnieżonego Cotopaxi. Wieczorem wrócimy do Quito. Nocleg w Quito.

10

Dzień

QUITO – WYSPY GALAPAGOS

Wcześnie rano przejazd na lotnisko, a następnie przelot z Quito na wyspę Baltra, położoną w archipelagu Wysp Galapagos. Lot trwa 2-3 godziny. Po wylądowaniu spotkamy się z przewodnikiem, który zabierze nas do bliźniaków Gemelos, czyli dwóch kraterów. Następnie ruszymy w dalszą drogę, aby zobaczyć żółwie giganty w ich naturalnym środowisku, po czym przespacerujemy się przez tunel lawy. Następnie wizyta w centrum Darwina, które zostało założone w 1959 roku i gdzie prowadzone są liczne badania w celu zachowania wyjątkowości Galapagos. Nocleg w Santa Cruz.

11

Dzień

WYSPY GALAPAGOS

Dziś będzie czas na poznawanie mniejszych wysp archipelagu. Do wyboru jedna z propozycji: (należy mieć na względzie, że wybór jednej z tych opcji jest też uzależniony od panującej pogody):

 • Wyspa Bartolome, na której zobaczymy Skałę Pinnacle. Po krótkiej wspinaczce czeka na nas niesamowita panorama i różne formacje lawy. Dla chętnych będzie także możliwość pływania z pingwinami równikowymi, które można spotkać wyłącznie na Wyspach Galapagos.
 • Wyspa Santa Fe, na której mieszkają legwany, które są gatunkiem endemicznym tego archipelagu. Stwory te osiągają długość nawet do 1,5 metra, a kaktusy, które są ich przysmakiem mają wysokość nawet do 10 m.! Wokół Santa Fe żyje też sporo płaszczek i żółwi.
 • Wyspa Plaza Sur, na której oprócz wspaniałych klifów możemy zobaczyć jedną z największych kolonii lwów morskich oraz kolorowych iguan.
 • Wyspa Seymour, gdzie oprócz lwów morskich możemy podziwiać ptaki. Miłośnicy ptaków na pewno się nie zawiodą.

Nocleg w Santa Cruz.

12

Dzień

WYSPY GALAPAGOS (ISABELA)

Po śniadaniu przepłyniemy jachtem na największą wyspę archipelagu – Isabela, która została nazwana na cześć hiszpańskiej królowej. Na wyspie zobaczymy lasy namorzynowe, pingwiny, kormorany, legwany morskie, żółwie słoniowe i wiele innych gatunków. Nocleg na wyspie Isabela.

13

Dzień

WYSPY GALAPAGOS (ISABELA)

Dzisiaj wyruszymy na pieszą wędrówkę (12 km, ok 3 godz.) na szczyt wulkanu Sierra Negra.  Wspinaczka jest długa, ale łatwa, więc każdy podoła.  Dotrzemy także na wulkan Chico, z którego można podziwiać panoramę całej okolicy. A widok jest iście księżycowy. Po powrocie będziemy mieć czas na odpoczynek na plaży Puerto Villamil lub wyjazd do  Concha Perla, gdzie możemy wziąć udział w snorkelingu (za dodatkową opłatą). Nocleg na wyspie Isabela.

14

Dzień

Tego dnia łodzią przepłyniemy do Puerto Ayora. Następnie transport na lotnisko w Baltra, skąd wylecimy do Quito. Wylot z Quito do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Quito-Warszawa to ok. 3500 PLN – 4500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 13 noclegów w pokojach dwuosobowych zgodnie z programem
 • Wyżywienie zgodnie z programem (13 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje)
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany bus, przeprawy publicznymi łodziami
 • Przelot na Wyspy Galapagos
 • Bilety wstępu
 • Opłatę wjazdową na Galapagos i kartę tranzytową Ingala
 • Opiekę lokalnego przewodnika podczas całego wyjazdu
 • Opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego wyjazdu
 • Opiekę przewodnika w parku narodowym Cotopaxi
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Quito-Warszawa (ok. 3500 PLN – 4500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie
 • Aktywności fakultatywnych
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, pokoje 2- osobowe.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wizy, aby wjechać do Ekwadoru. Wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją
 • Przeprawy publicznymi łodziami

Specyfikacja wyjazdu

Nasza niesamowita wyprawa zakłada zobaczenie najpiękniejszych miejsc w Ekwadorze: od indiańskich wiosek, po szczyty górskie, wspaniałe jeziora i amazońską dżunglę. Poza tym spędzimy 4 dni na Wyspach Galapagos, gdzie będzie okazja do zobaczenia zwierząt tam żyjących. Cały czas towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik, bo któż lepiej pokaże nam ten kraj. I oczywiście będzie też pilot w języku polskim.

Zobacz podobne wyjazdy