Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Kolumbia – w krainie El Dorado

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Kolumbii, te znane i te poza szlakiem
 • Zwiedzisz region z najlepszą kawą na świecie
 • Odwiedzisz rajskie wysepki otoczone turkusowymi wodami
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Kolumbia to niezwykły kraj, pełen klimatycznych kolonialnych miasteczek, pysznego jedzenia i uśmiechniętych mieszkańców. Kolumbia to również idealne miejsce dla miłośników kawy, niezwykłej przyrody i wielbicieli nurkowania.
Zapraszamy w niesamowitą podróż, w trakcie której poznamy Kolumbię od podszewki. Pokażemy Wam nie tylko najważniejsze miasta, ale też zatańczymy salsę wspólnie z miejscowymi, skosztujemy lokalnego jedzenia… a to wszystko to jedynie początek niezapomnianej przygody… Daj się oczarować i jedź z nami na wspólne odkrywanie Kolumbii!

Program

1

Dzień

Wylot z Polski. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Bogocie.

2

Dzień

BOGOTA

Tego dnia poznamy stolicę Kolumbii – Bogotę. Już samo położenie miasta zachwyca, gdyż leży ono w północnych Andach (na wysokości około 2640 m n.p.m). Zwiedzanie. Pospacerujemy po historycznej dzielnicy La Candelaria, gdzie znajdują się zabytkowe kościoły, budowle rządowe czy charakterystyczne, kolonialne budynki. Ujrzymy też główny plac miasta czyli Plaza Bolivar, na którym odbywają się najważniejsze uroczystości Bogoty. Następnie odwiedzimy Muzeum Botero pełne dzieł sztuki kolumbijskich artystów. Udamy się również do Muzeum Złota posiadającego największą i najbogatszą na świecie kolekcję sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich. Na koniec wjedziemy kolejką linową na Wzgórze Monserrate, skąd podziwiać będziemy nadzwyczajną panoramę miasta. Możliwość wzięcia udziału w aktywnościach fakultatywnych (za dodatkową opłatą). Nocleg w Bogocie.

3

Dzień

BOGOTA – GUATAVITA – BOGOTA

Po śniadaniu opuszczamy Bogotę i udamy się w okolice malowniczego jeziora wysokogórskiego Guatavita. Trekking wśród zapierających dech w piersiach widoków. Wokół jeziora krąży wiele legend (między innymi legenda El Dorado), a jego pochodzenie nie jest znane (wielu jednak twierdzi, że jego powstanie związane jest z uderzeniem meteorytu). Dla tubylczych plemion Czibcza jest to miejsce święte, gdzie od wieków odbywały się przeróżne religijne ceremonie. Na nocleg wrócimy do Bogoty.

4

Dzień

BOGOTA – ARMENIA

Śniadanie. Następnie transfer na lotnisko, skąd nastąpi przelot samolotem lokalnych linii lotniczych do Armenii, pięknego miasta leżącego w samym sercu regionu znanego z najlepszej kolumbijskiej kawy. Nocleg w Armenii.

5

Dzień

ARMENIA - COCORA - SALENTO

Po śniadaniu ruszamy w stronę Valle de Cocora – doliny, będącej częścią Parku Narodowego Los Nevados w Andach. Okolica ta słynie z imponujących palm woskowych, które osiągają wysokość nawet powyżej 70 metrów i uważane są za narodowe drzewa Kolumbii. Lekki trekking. Stamtąd ruszymy do Salento, malowniczego miasteczka z ciekawą architekturą. Pospacerujemy po klimatycznych uliczkach z wiejskimi domkami, wtopimy się w lokalny klimat i zaczerpniemy powietrza przed dalszą podróżą. Być może uda nam się zobaczyć tam kolibry, które niezwykle upodobały sobie to miejsce (w całej Kolumbii żyje ich ponad 150 gatunków, a ogrody w Salento są chyba jednym z ich ulubionych miejsc). Salento to też rzecz jasna kawa i amerykańskie jeppy Willys, które raz po raz przemykają uliczkami miasteczka. Nocleg w Armenii.

6

Dzień

ARMENIA – MEDELLIN

Tego dnia odwiedzimy plantację kawy, na której z bliska przyjrzymy się kawie i dowiemy się o niej wszystkiego. Poznamy cały proces od sadzonek aż do powstania aromatycznego napoju. Następnie udamy się na lotnisko, skąd nastąpi lokalny przelot do Medellin – drugiego pod względem wielkości miasta w Kolumbii. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg w Medellin.

7

Dzień

MEDELLIN

Medellin jeszcze 20 lat temu było jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Jednak na początku XXI wieku w mieście zaczęły zachodzić ogromne zmiany i obecnie jest to jedno z najnowocześniejszych miast świata nazywane miastem „wiecznej wiosny”. Czas wolny (dla chętnych wycieczka fakultatywna w okolice Guatape). Nocleg w Medellin.

Wycieczka fakultatywna:

 • Zwiedzanie Guatapé – niewielkiej, malowniczej miejscowości nad jeziorem (koszt ok. 115 USD/1 os. w zależności od ilości chętnych; aby wycieczka się odbyła minimalna liczba chętnych to 4 osoby)

8

Dzień

MEDELLIN - SANTA MARTA

Śniadanie. Zwiedzanie Medellin – drugiego co do wielkości kolumbijskiego miasta. Znajduje się tam między innymi słynny plac Botero z najsłynniejszymi rzeźbami jednego z najstarszych kolumbijskich artystów – Fernando Botero. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i wylot do Santa Marta – najstarszego z kolumbijskich miast, założonego już w 1525 roku. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Santa Marta.

9

Dzień

SANTA MARTA – PARK TAYRONA – SANTA MARTA

Całodniowa wycieczka do Parku Tayrona – niesamowite widoki gwarantowane. Miejsce to nazywane bywa „rajem na ziemi” i zdecydowanie można się w nim zakochać! Park porośnięty jest palmami kokosowymi i bananowcami, gdzieniegdzie dostrzec można małpy, a gdzieś indziej kameleony czy iguany odpoczywające pośród drzew gęstej dżungli. A do tego czysta plaża, oblewana turkusowymi, spokojnymi wodami. Po zwiedzaniu odpoczynek na plaży Cabo San Juan (a dla chętnych orzeźwiająca kąpiel w wodach Morza Karaibskiego). Powrót do Santa Marta. Nocleg w Santa Marta.

10

Dzień

SANTA MARTA - CARTAGENA

Po śniadaniu transfer z Santa Marta do Cartageny, która od 1984 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cartagena jest miastem w północnej części kraju, położonym nad Morzem Karaibskim, nie bez powodu zwana Perłą Karaibów. Nocleg w Cartagenie. 

11

Dzień

CARTAGENA

Tego dnia poznamy bliżej Cartagenę. Zobaczymy między innymi fort San Felipe de Barajas zbudowany przez Hiszpanów w czasach kolonialnych i pospacerujemy po dzielnicy Getsemani. Cartagena słynie też z Pałacu Inkwizycji, zabytkowej wieży zegarowej oraz klasztoru San Pedro Claver założonego przez Jezuitów w XVII wieku. Następnie wycieczka kajakami przez las namorzynowy nieopodal wioski rybackiej La Boquilla. Zachwycimy się widokami i podejrzymy codzienność mieszkańców, którzy najczęściej trudnią się rybołówstwem. Nocleg w Cartagenie.

12

Dzień

WYSPY ROSARIO

Tego dnia udamy się do parku narodowego Wysp Rosario, czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Transfer łodzią. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste morze. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny. Nocleg.

13

Dzień

CARTAGENA

Powrót do Cartageny. Czas wolny w Cartagenie, będzie okazja do wtopienia się tłum i poczucie rytmu miasta. Wieczorem wybierzemy się na warsztaty, gdzie czeka nas kilka godzin tańczenia salsy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Po lekcji udamy się w miasto, by wypróbować swoich sił na parkiecie. Nocleg w Cartagenie.

14

Dzień

POŻEGNANIE

Czas wracać! Po śniadaniu czas wolny. Następnie w zależności od godzin przelotu transfer na lotnisko i wylot z Cartageny.

15

Dzień

Powrót do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (3000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa to ok. 3500 PLN – 4000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 3 lokalne przeloty: Bogota-Armenia; Armenia-Medellin; Medellin-Santa Marta
 • 13 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*)
 • Wyżywienie zgodnie z programem – śniadania, 2 obiady (dzień 4 i 5)
 • Transport zgodnie z programem – wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus; transfer łodzią
 • Bilety wstępu
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu  lotnicze na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa (ok. 3500 PLN – 4000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 20-30 USD/dzień)
 • Dla chętnych atrakcji fakultatywnych (dzień 2 i dzień 7)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2660 PLN – 3360 PLN (w zależności od terminu)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wizy, aby wjechać do Kolumbii. Wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Kolumbii.

POGODA
Kolumbia to kraj leżący blisko równika, co sprawia ze przez większość roku jest tam ciepło, a roczne wahania temperatur są niewielkie. Kraj ten zajmuje bardzo rozległy obszar, stąd nie leży w rejonie występowania jednej strefy klimatycznej, a temperatura zmienia się wraz z wysokością nad poziomem morza i szerokością geograficzną.

CZAS
– 7 godzin w czasie letnim, – 6 godzin w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. W niektórych miejscach można porozumiewać się także w języku angielskim.

RELIGIA
W Kolumbii dominującą religią jest chrześcijaństwo. Najwięcej jest katolików.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest peso kolumbijskie. Najlepiej mieć ze sobą DOLARY, które wymienić można na miejscu, między innymi w kantorach. Na miejscu są także bankomaty, z których można wypłacać pieniądze.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W większości hoteli gniazdka według standardu amerykańskiego, przydać się może więc przejściówka.

JEDZENIE
Kuchnia kolumbijska łączy w sobie wpływy kuchni indiańskiej, afrykańskiej i hiszpańskiej. Dania i ich smak zależny jest regionu. Najczęściej jada się tam świeże owoce morza, ryby i owoce tropikalne (najsłynniejsze z nich to smoczy owoc, zapota, rambutan, guanabana, akka sellerowa). W potrawach nie może zabraknąć też kolorowych warzyw i roślin strączkowych. Jeśli chodzi o mięso to na stołach królują wołowina, wieprzowina czy kurczak. Popularną słodkością jest deser ze smażonymi bananami.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Kolumbii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto zaszczepić się przeciwko żółtej febrze (szczepienie takie zabezpiecza na okres 10 lat, jako biuro podróży rekomendujemy, aby się zaszczepić).  Warto odnowić sobie też szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym (Paniom mogą przydać się chusty zakrywające ramiona, Panom natomiast dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– repelenty na komary
– antybakteryjny żel do rąk
– oprócz lżejszych ubrań z oddychających materiałów warto zabrać sweter/polar na chłodniejsze wieczory, a także lekką kurtkę przeciwdeszczową

CO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ:
– biżuterię w stylu indiańskim
– elementy nawiązujące do czasów kolumbijskich
– biżuterię stylizowana na prekolumbijską
– kawę (kolumbijska kawa należy do jednych z najlepszych na świecie)
– cygara
– aromatyczne przyprawy
– alkohole

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją
 • 3 lokalne przeloty: Bogota-Armenia; Armenia-Medellin; Medellin-Santa Marta
 • Przeprawa łodzią

Specyfikacja wyjazdu

Nasza wyprawa do Kolumbii to coś innego niż proponują biura podróży. Zwiedzamy oczywiście najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Kolumbii, ale zaglądamy też w zakątki, gdzie trudno o turystów. W naszej wyprawie zawsze jest także czas na spokojne delektowanie się filiżanką pysznej kawy, rozmowę z mieszkańcami Kolumbii czy zabawę w lokalnych klubach do białego rana.

Zobacz podobne wyjazdy