Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

Laos – kraj poza szlakiem

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz przepiękny Laos, a na koniec wyprawy wyskoczysz do Tajlandii
 • Poznasz kulturę oraz tradycje lokalnych mieszkańców
 • Spróbujesz pysznej, miejscowej kuchni
 • Zobaczysz na własne oczy tradycyjną, poranną ceremonię mnichów
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego tour leadera

Laos to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie w którym rozpoczniemy naszą niezapomnianą podróż. To kraj Azji Południowo-Wschodniej, który słynie z zabytkowych buddyjskich świątyń, gwarnych miast, kolorowych bazarów i spokojnych wiosek. To tutaj podejrzymy codzienność mieszkańców, poznamy ich zwyczaje i kuchnię. Zbliżymy się także do miejscowej kultury i na własne oczy zobaczymy jak wygląda tradycyjna ceremonia mnichów. Jakby tego było mało to na koniec wyprawy wyskoczymy jeszcze do Tajlandii, by przed powrotną podróżą złapać głęboki oddech w Parku Narodowym Pha Taem. Czy to wszystko razem wzięte nie brzmi interesująco?
Azja to niesamowity kawałek świata – wyrusz z nami w tą wyprawę, a obiecujemy, że wrócisz z niej z bagażem takich wspomnień, które towarzyszyć będą Ci już na zawsze!

Program

1

Dzień

Wylot z lotniska w Warszawie do Luang Prabang.

2

Dzień

LUANG PRABANG

Przylot do Luang Prabang. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie (od godziny 14.00). Czas wolny. Nocleg w Luang Prabang.

3

Dzień

LUANG PRABANG

Wczesnym rankiem udamy się do jednej ze świątyń, by zobaczyć ceremonię Tak Bath czyli procesję mnichów ubranych w tradycyjne, pomarańczowe stroje (to właśnie im mieszkańcy składają wtedy ofiary w atmosferze pełnej szacunku i spokoju). Obiecujemy, że udział w takiej uroczystości nie tylko pozwoli nam zagłębić się w tradycje i kulturę Luang Prabang, ale także będzie niesamowicie ciekawym, wzbogacającym doświadczeniem. Po ceremonii udamy się na targ, a następnie do lokalnej knajpki, by spróbować pysznej zupy, napić się aromatycznej kawy i podejrzeć codzienną rutynę mieszkańców. Następnie rozpoczynamy zwiedzanie Luang Prabang – jednego z najbardziej urokliwych laotańskich miast. Podziwiać będziemy niektóre z ponad 100 imponujących świątyń, między innymi świątynię Złotego Miasta (Vat Xieng Thong) czy Wat Wisunarat – najstarszą świątynię w mieście z charakterystycznymi, drewnianymi oknami. Następnie tradycyjną łodzią popłyniemy w górę rzeki Mekong, by zobaczyć kompleks jaskiń Pak Ou, zwanych „jaskiniami tysiąca Buddów”. Będzie okazja, by podziwiać wspaniały zachód słońca. Powrót do Luang Prabang. Nocleg w Luang Prabang. (Ś)

4

Dzień

LUANG PRABANG – KUANG SI – LUANG PRABANG

Śniadanie. Dzisiaj zobaczymy między innymi słynny Pałac Królewski (który obecnie jest Muzeum Miejskim) i znajdującą się nieopodal Wat Mai – największą i najbardziej bogato zdobioną buddyjską świątynię w całym Luang Prabang. Budowla ta powstała pod koniec XVIII wieku i zachwyca znajdującymi się wewnątrz posągami Buddy, lśniącymi ścianami i kolumnami. Po zwiedzaniu ruszymy w okolice malowniczego wodospadu Kuang Si, uznawanego przez wielu podróżników za najładniejszy w tej części Azji. Trasa przebiega wzdłuż malowniczych pól ryżowych. Zatrzymamy się w jednej z wiosek i zjemy obiad nieopodal wodospadu. Lokalni mieszkańcy często spędzają tam czas, więc będzie okazja by ich poznać. Jeśli pogoda pozwoli chętni będą mieć możliwość skorzystania z orzeźwiającej kąpieli. Powrót do hotelu. Nocleg w Luang Prabang. (Ś, O)

5

Dzień

LUANG PRABANG – VANG VIENG

Po śniadaniu ruszymy w drogę do spokojnego miasteczka Vang Vieng. Trasa niezwykle malownicza wiodąca wśród pięknych, górskich scenerii. Po przyjeździe do Vang Vieng zakwaterowanie w hotelu. Następnie udamy się w rejs łodzią po rzece Nam Song. Czas na relaks i odpoczynek. Nocleg w Vang Vieng. (Ś)

6

Dzień

VANG VIENG – WODOSPAD HEOUYSAN – VANG VIENG

Po śniadaniu czeka nas podróż w stronę malowniczej wioski położonej nieopodal Vang Vieng. Tam rozpoczniemy trekking po ścieżkach wijących się wśród zapierających dech krajobrazów (między innymi wśród wzniesień czy pól ryżowych). Wejdziemy na jedno z wzgórz, gdzie czekać będzie na nas nagroda – zachwycający wodospad Heouysan usytuowany w zacisznej dżungli. Obiad (w formie pikniku) w przepięknym otoczeniu. Po posiłku wrócimy do doliny, skąd ruszymy w drogę powrotną do Vang Vieng. Nocleg w Vang Vieng. (Ś, O)

7

Dzień

VANG VIENG – WIENTIAN

Po śniadaniu ruszymy w podróż do Wientian. Po zakwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie malowniczo usytuowanej nad rzeką Mekong stolicy Laosu. Zobaczymy między innymi świątynię Haw Phra Kaew ze Szmaragdowym Buddą i pięknym ogrodem. Świątynia ta zbudowana została w 1565 roku, po czym niestety uległa zniszczeniu. W 1942 roku odbudowano ją w sposób identyczny jak pierwotnie. Ujrzymy też pokrytą złotem buddyjską stupę Pha That Luang. Miejsce to uważane jest nie tylko za symbol Laosu, ale i arcydzieło architektury laotańskiej. Na koniec dnia zobaczymy pomnik Patuxai poświęcony pamięci ofiar wojny z Francją i pospacerujemy wzdłuż rzeki Mekong. Nocleg w Wientian. (Ś)

8

Dzień

WIENTIAN – HINBOUN

Dzisiaj opuszczamy Wientian i ruszamy w podróż w kierunku jednej z najbardziej malowniczych prowincji Laosu – Khammouane. Po drodze zatrzymamy się, by zobaczyć między innymi zabytkową świątynię. Późnym popołudniem dotrzemy do Hinboun, gdzie spędzimy noc. Przed snem weźmiemy udział w tradycyjnej ceremonii Baci. Zgodnie z wierzeniami mieszkańców Laosu każdy z nas posiada 32 dusze, a ten rytuał przynosi każdej z nich szczęście. Po ceremonii będzie okazja, by porozmawiać z Laotańczykami. Nocleg w Hinboun. (Ś, K)

9

Dzień

JASKINIA KONG LOR

Dziś czeka nas dzień pełen wrażeń. Na początek ruszymy łodzią w podróż po słynnej jaskini Kong Lor, gdzie podziwiać będziemy naturalną sztukę w postaci zjawiskowych rzeźb skalnych. Następnie dotrzemy na sam jej koniec i poznamy jedne z wielu znajdujących się tam maleńkich wiosek, gdzie życie toczy się własnym, spokojnym rytmem. Jedną z nich będzie wioska Tan Khankeo w większości zamieszkiwana jest przez rolników i rybaków. Obiad w formie pikniku (z widokiem na malowniczą dolinę). Chwila relaksu. Powrót przez jaskinię. Nocleg w Hinboun. (Ś, O)

10

Dzień

HINBOUN – THAKHEK

Rano spacer wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Mijać będziemy pola ryżowe, pola tytoniowe, pracujących mieszkańców czy dzieci wędrujące do szkoły. Następnie wyruszamy do Tkakhek – stolicy prowincji Khammouane. W mieście podziwiać będziemy dawne, kolonialne domy i pospacerujemy niektórymi z charakterystycznych, szerokich alejek. Nocleg w Thakhek. (Ś, O)

11

Dzień

THAKHEK – PAKSE

Śniadanie, po którym ruszamy na południe Laosu. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Pakse. Na trasie zatrzymamy się między innymi przy zabytkowej stupie uważanej za jedno z najświętszych miejsc kraju. Przyjazd do Pakse. Nocleg w Pakse. (Ś, O)

12

Dzień

PAKSE – CHAMPASAK – SI PHAN DONE

Po śniadaniu opuścimy gwarne Pakse i udamy się do znajdującej się niedaleko wioski Champasak malowniczo położonej na lewym brzegu rzeki Mekong. Kilka kilometrów od Champasak zobaczyć można wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątynię Wat Phu. Po przyjeździe oddamy się odkrywaniu okolic, gdyż czeka nas ok. 2 godzinna przejażdżka rowerowa wśród wspaniałych, górzystych krajobrazów i pól ryżowych. Odwiedzimy też wioski (między innymi Ban Tai czy Ban Houay Khor) malowniczo położone w kwitnącej scenerii. Poobserwujemy też codzienne życie mieszkańców. Następnie udamy się do świątyni Wat Phu. Późnym popołudniem dotrzemy do Si Phan Done. Nocleg w Si Phan Done. (Ś, O)

13

Dzień

SI PHAN DONE I OKOLICE

Po śniadaniu rejs po rzece Mekong. Dotrzemy na wyspę Don Det położoną niedaleko granicy z Kambodżą. Stamtąd kajakami ruszymy w podróż pomiędzy 4000 wysp. Odpoczniemy w jednej z lokalnych wiosek. Będzie czas na spacer i relaks przy imponującym wodospadzie Hue Etu. Następnie udamy się do Ban Hang Khone, gdzie zobaczymy jeden z zagrożonych gatunków delfinów w jego naturalnym środowisku. Nocleg. (Ś, O)

14

Dzień

SI PHAN DONE – UBON RATCHATHANI

Po śniadaniu opuszczamy Laos i ruszamy w stronę Tajlandii. Po formalnościach wizowych przekraczamy granicę. Czas wolny. Nocleg w Ubon Ratchathani. (Ś)

15

Dzień

UBON RATCHATHANI – BANGKOK

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Parku Narodowym Pha Taem, gdzie zjemy śniadanie oświetleni promieniami wschodzącego słońca. Będzie też okazja, by podziwiać malowniczą okolicę. Podczas zwiedzania parku mijać będziemy między innymi tajemnicze jaskinie z malunkami na ścianach przedstawiającymi codzienne życie ludzie zamieszkujących ten obszar 3000 lat temu. Ujrzymy też przepiękne wodospady. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Po przylocie czas wolny. Nocleg w Bangkoku. (Ś)

16

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Bangkoku. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Luang Prabang, Bangkok-Warszawa to ok. 3000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • E-VISA do Laosu – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

Cena obejmuje

 • Przelot lokalny na trasie Ubon Ratchathani – Bangkok
 • 14 noclegów zgodnie z programem (hotele 3* – pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, 7 obiadów, 1 kolacja)
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie, 1 przelot lokalny, przeprawy łodziami, rowery
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę lokalnych przewodników (w j. angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Luang Prabang, Bangkok-Warszawa (ok. 3000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • E-visy do Laosu – ok. 300 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 10-25 USD/os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1660 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
 • hotele 3* (pokoje 2-osobowe)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Wjazd do Laosu na podstawie paszportu (ważnego min. 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) i ważnej wizy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Wjazd do Tajlandii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy).

Opis transportu

 • wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie
 • lokalny przelot na trasie Ubon Ratchathani – Bangkok
 • przeprawy łodziami
 • rowery
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy