Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 536 906 666

Wiosenna Japonia

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz między innymi Tokio, Hiroszimę czy Kanazawę
 • Poznasz kulturę, zwyczaje i tradycje Japończyków
 • Spróbujesz pysznej, japońskiej kuchni
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będziesz pod opieką polskiego tour leadera

Japonia… kraj w którym ceni się harmonię i tradycje, a jedną z najważniejszych wartości jest szacunek. Kraj, który słynie z gwarnych uliczek, kolorowych dzielnic i wspaniałych świątyń. To właśnie tam spróbować można jednej z najzdrowszych, a zarazem najpyszniejszych kuchni na świecie i zobaczyć kolorowo ubrane gejsze. Miejsce, które słynie z herbaty, sztuki, anime, ulic handlowych, strzelistych wieżowców i tradycyjnych pawilonów.
Jeśli chcesz zasmakować w oryginalnej, zaskakującej i niezwykłej japońskiej kulturze, poznać życzliwych Japończyków i przeżyć przygodę życia to wiedz, że ta podróż pozwoli doświadczyć Ci wszystkiego, o czym marzysz. Wyjedź z nami do Kraju Kwitnącej Wiśni, a obiecujemy, że nie pożałujesz.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy do Tokio.

2

Dzień

TOKIO

Przylot do Tokio. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Czas wolny na odpoczynek po locie. Nocleg w Tokio.

3

Dzień

TOKIO

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Tokio – stolicy i największego miasta Japonii. Słynie ono z imponujących, zabytkowych budowli czy kolorowych dzielnic po których z pewnością pospacerujemy podczas tej podróży. Na początek zobaczymy Skytree czyli najwyższą wieżę świata (jej wysokości to ponad 630 metrów). Następnie udamy się w kierunku dzielnicy Asakusa, będącej jednym z najstarszych japońskich dystryktów gejsz. Zobaczymy tam buddyjską świątynię Sensō-ji będącą najstarszą budowlą w mieście (jej początki sięgają już VII wieku, a przez wielu uważana jest ona za symbol kraju). Po zwiedzaniu czeka nas rejs po rzece Sumida. Po rejsie kontynuujemy zwiedzanie, w trakcie którego ruszamy w stronę słynnego „podwójnego mostu” Nijubashi. Znajduje się on nieopodal słynnego Pałacu Cesarskiego czyli rezydencji cesarza Japonii (wraz z pałacem w skład kompleksu wchodzą jeszcze inne budowle, a całość zajmuje bardzo rozległy obszar). Na koniec dnia pospacerujemy jeszcze po handlowej dzielnicy Ginza, co pozwoli nam się jeszcze głębiej wczuć w klimat kraju w którym jesteśmy. Dzięki temu podejrzymy też codzienność i zajęcia mieszkańców tego zróżnicowanego pod wieloma względami miasta. Nocleg w Tokio.

4

Dzień

TOKIO – HAKONE – TOKIO

Śniadanie. Celem naszej dzisiejszej podróży jest słynny japoński region Hakone, położony na obszarze wyspy Honsiu. Miejsce to jest niezwykle malownicze, będzie więc okazja by odpocząć w przepięknym otoczeniu. Podziwiać stamtąd można między innymi majestatyczną górę Fudżi czyli najwyższy szczyt kraju będący jednocześnie czynnym starowulkanem. Nie bez powodu górę wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego, gdyż widok ten zapiera dech w piersiach i stanowi źródło inspiracji nie tylko artystycznej, ale i duchowej. Tam zobaczymy kraterowe jezioro Ashi (znane też jako jezioro Hakone lub jezioro Ashinoko). Jeśli pogoda pozwoli rejs po jeziorze. Otaczające scenerie są niesamowite, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Następnie powrót do Tokio. Nocleg w Tokio. (w przypadku jakiejkolwiek aktywności wulkanu plan tego dnia może ulec zmianie)

5

Dzień

TOKIO – KANAZAWA

Po śniadaniu transfer na stację, gdzie wsiądziemy w pociąg do Kanazawy – miasta leżącego na wybrzeżu Morza Japońskiego. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie. Na początek udamy się w stronę jednego z największych placów handlowych okolicy. Spacer wśród niezliczonej ilości straganów na których można kupić nie tylko tradycyjne przysmaki. Następnie zobaczymy słynny ogród Kenroku-en (uznawanym przez wielu za jeden z najpiękniejszych ogrodów całego kraju). Jako że Kanazawa kojarzy się z wszystkim tym, co „tradycyjnie japońskie” tego dnia udamy się też do Shima House – zabytkowego domu gejszy, gdzie dowiemy się więcej na temat codzienności gejsz oraz ich życia. Zobaczymy też dom Nomura Samurai, który niegdyś należał do bardzo zamożnej rodziny samurajów. Nocleg w Kanazawa.

6

Dzień

KANAZAWA – SHIRAKAWAGO – TAKAYAMA – KIOTO

Śniadanie. Dzisiaj poznamy Japonię od nieco innej strony, gdyż celem naszej dzisiejszej podróży będzie Shirakawa-go. Jest to położona w niezwykle malowniczej scenerii wioska – przepiękna przyroda, lokalny klimat, rozwijany od pokoleń styl architektoniczny. Podejrzymy codzienność mieszkańców oraz ich domy – tradycyjne gassho-zukuri czyli drewniane domki z charakterystycznymi, stromymi dachami przypominającymi ręce złożone do modlitwy. Następnie udamy się do Takayama, gdzie na początek pospacerujemy po jednej z tradycyjnych ulic. Będzie też czas na poznanie innych ważnych miejsc okolicy. Stamtąd ruszamy na stację, skąd pociągiem rozpoczniemy podróż do Kioto uważanego przez wielu za kulturalne centrum Japonii. Miasto słynie z z niezliczonej ilości pałaców, ogrodów i chramów. Nocleg w Kioto.

7

Dzień

KIOTO

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Kioto. Na początek zobaczymy słynną świątynię Fushimi Inari oraz wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO świątynię Złotego Pawilonu. Tego dnia zobaczymy też zbudowany w 1603 roku zamek Nijo i odwiedzimy dzielnicę Gion czyli dzielnicę gejsz. Trudno wyobrazić sobie japońską kulturę bez postaci jakimi są tradycyjnie ubrane, umalowane i uczesane gejsze. Nocleg w Kioto.

8

Dzień

KIOTO – HIROSZIMA - MIYAJIMA

Śniadanie. Następnie udamy się na stację, skąd wyruszymy pociągiem do Hiroszimy – japońskiego miasta na które podczas II wojny światowej została zrzucona bomba atomowa. Po wojnie starano się je odbudować, dzięki czemu współcześnie Hiroszima jest miastem odgrywającym bardzo ważną rolę na arenie międzynarodowej (niektórzy wręcz uważają miasto za Symbol Pokoju). Po przyjeździe pospacerujemy po mieście i zobaczymy najważniejsze symbole upamiętniające wydarzenia, który miały miejsce w 1945 roku. Ujrzymy między innymi Pomnik Pokoju (lub inaczej Kopułę Bomby Atomowej) – zabytek ukończony w 1915 roku czy miejscowe muzeum. Następnie udamy się w stronę Miyajimaguchi, gdzie wsiądziemy w prom który zabierze nas na wyspę Miyajima. Jest to miejsce znajdujące się na Wewnętrznym Morzu Japońskim, znane potocznie jako wyspa Itsukushima. Nocleg.

9

Dzień

MIYAJIMA – HIROSZIMA - TOKIO

Po śniadaniu zobaczymy jeden z najsłynniejszych japońskich chramów, którego początki sięgają już VI wieku. Obiekt ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tego dnia będzie też czas na ostatnie zakupy na jednym z najbardziej klimatycznych placów handlowych okolicy. Następnie czeka nas szybka przeprawa promem do Miyajimaguchi. Stamtąd ruszamy na stację w Hiroszimie, skąd pociągiem udamy się w drogę powrotną do Tokio. Nocleg w Tokio.

10

Dzień

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów przejazd na lotnisko i wylot z Tokio. Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może nastąpić o 1 dzień później w zależności od godzin wylotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa to ok. 3000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 8 noclegów zgodnie z programem w pokojach dwuosobowych (hotele 3*)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, 1 obiad (dzień 4)
 • Transport zgodnie z programem – pociągi ekspresowe (Shinkansen), pociągi, metro, autobusy miejskie, samochód/bus, prom
 • Wycieczkę do Shirakawago
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika (zgodnie z programem)
 • Opiekę polskiego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa (ok. 3000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 30-50 USD/dzień/osoba)
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 3360 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe). Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 3360 PLN.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Japonii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy).

Opis transportu

 • pociągi ekspresowe (Shinkansen), pociągi, metro, autobusy miejskie, samochód/bus, prom
Zobacz podobne wyjazdy