Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Weekend w Jordanii

Dlaczego warto?
 • Poznasz bajkową Jordanię
 • Zwiedzisz Petrę – imponujące miasto wykute w skale
 • Udasz się nad Morze Martwe
 • Spróbujesz miejscowej kuchni
 • Start grupy już od 2 osób!

Jordania to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. W trakcie tej podróży zagłębimy się w jej zakątki. Podejrzymy codzienność mieszkańców i spróbujemy miejscowej kuchni. Oprócz tego zwiedzimy jedne z najważniejszych zabytków, w tym słynną Petrę czyli imponujące miasto wykute w skale. Udamy się też nad Morze Martwe i pospacerujemy po jednym z najlepiej zachowanych miast rzymskich całego Bliskiego Wschodu. Czy nie brzmi to jak dobry plan na weekend?

Daj się porwać w niezwykłą podróż do Jordanii, a wrócisz z bagażem niesamowitych wspomnień!

Program

1

Dzień

WARSZAWA/KRAKÓW- AMMAN

Wylot z Polski (możliwe wyloty z Warszawy lub Krakowa). Przylot do Ammanu. Powitanie na lotnisku. Po załatwieniu formalności na lotnisku przejazd do Dżarasz – zwanego Pompejami Wschodu. Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Zobaczymy między innymi słynny łuk triumfalny, liczne świątynie czy owalne forum. Następnie czas na panoramiczne zwiedzanie Ammanu, co z pewnością pozwoli wtopić się w klimat kraju w którym jesteśmy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Ammanie.

2

Dzień

AMMAN – PETRA - AMMAN

Po śniadaniu przejazd do Petry – miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu. Jest to jeden z najsłynniejszych zabytków Jordanii, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie. Drogę do Petry pokonuje się wąskim wąwozem Siq. W trakcie ponad kilometrowej pieszej wędrówki wąwozem podziwiać można liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto, którego głównym punktem jest przepiękny Skarbiec (El Khaznah). Następnie zwiedzanie pozostałych zabytków imponującej Petry: teatru, świątyń czy grobowców. Powrót do Ammanu. Nocleg w Ammanie.

3

Dzień

AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO – MORZE MARTWE - AMMAN

Po śniadaniu ruszamy do Madaby – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w Kościele św. Jerzego. Znajduje się tam Mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnie udamy się na Górę Nebo, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Niesamowite widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Stamtąd ruszamy nad Morze Martwe położone w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m p.p.m. Będzie tu okazja do skorzystania z jedynej w swoim rodzaju kąpieli – ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) wody morza wypychają pływającego na powierzchnię. Można więc prawie „chodzić po wodzie”. Powrót do Ammanu. Nocleg w Ammanie.

4

Dzień

POŻEGNANIE

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Ammanu. Przylot do Warszawy/Krakowa.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Program został stworzony w oparciu o siatkę przelotów linii lotniczych Ryanair. Możliwe wyloty z Warszawy lub z Krakowa. Wylot z Polski zaplanowany jest na piątek, a przylot do Polski na poniedziałek.

Terminy/ceny
Termin

Wyjazd realizowany na zamówienie

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Start grupy już od 2 osób.

*Program został stworzony w oparciu o siatkę przelotów linii Ryanair. Termin może być samodzielnie wybrany przez Klienta (lub zaproponowany przez nasze biuro podróży). W celu uzgodnienia terminu prosimy o kontakt.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Program został stworzony w oparciu o siatkę przelotów linii lotniczych Ryanair. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa/Kraków – Amman – Warszawa/Kraków to ok. 100 PLN – 1000 PLN (im wcześniej zakup, tym niższa cena).

CENA OBEJMUJE

 • 3 noclegi zgodnie z programem (hotel 3*)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i kolacje
 • Wizę do Jordanii
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • Przy grupie minimum 8 osób cena obejmuje przewodnika w j. angielskim lub j. polskim (w zależności od dostępności). W mniejszej grupie cena obejmuje kierowcę w j. angielskim.
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa/Kraków-Amman-Warszawa/Kraków (przelot liniami lotniczymi Ryanair)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Kosztu testu na COVID-19 po przylocie do Jordanii – ok. 40 USD/1 os.
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych wycieczki fakultatywnej w dn. 2: Wadi Rum – 2 godzinna wyprawa terenowa na pustyni – 40 USD/ 1 os. (przy grupie min. 2 osób)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
 • 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Jordanii na podstawie paszportu (ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami, a Państwa wiza zostanie wklejona na lotnisku w Ammanie.

POGODA
Klimat w Jordanii jest dość zróżnicowany. Pogoda w różnych częściach kraju zależy głównie od wysokości nad poziomem morza. Obszary położone nisko są dość gorące przez cały rok, natomiast obszary położone wyżej cechują się gorącym latem, ale nieco chłodniejsza zimą. Pogoda sprzyja podróżującym najbardziej od lutego do maja oraz od września do listopada. W okresie wakacyjnym (czerwiec-sierpień) jest także przyjemnie, ale dużo cieplej.

CZAS
+1 godzina w czasie letnim, +2 godziny w czasie zimowym.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Z młodszym pokoleniem można porozumieć się po angielsku.

RELIGIA
W Jordanii przeważa islam, jest on religią państwową. Zwiedzając obiekty sakralne (meczety, synagogi) należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

STRÓJ
Kobiety przyjeżdżające do Jordanii na co dzień nie muszą zakrywać chustami ciała, włosów czy twarzy. Ważne jednak, by nie ubierać się zbyt wyzywająco i unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne do cen w Polsce lub nieco wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dinar jordański (JOD).  Polecamy zabrać ze sobą DOLARY, które można wymieniać w bankach lub w kantorach. Bankomaty, z których można wypłacać pieniądze są dostępne w większych miastach. Używanie kart kredytowych nie jest zbyt popularne.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu i wi-fi jest powszechny jedynie w większych miastach i hotelach. Dodatkowo telefoniczne startery jordańskie często mają w pakiecie internet.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

RUCH DROGOWY
Jak prawie wszędzie piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – miejscowi użytkownicy dróg dość swobodnie traktują przepisy ruchu drogowego. Podczas przechodzenia przez jezdnię należy uzbroić się w cierpliwość.

JEDZENIE
Jordańska kuchnia jest nietypową mieszanką kuchni tureckiej i arabskiej. Tradycyjny jordański posiłek zaczyna się od tzw. mezze czyli od przystawek. Mogą to być paszteciki, pasty (np. hummus) czy sałatki. Następnie czas na danie główne, które może być zarówno mięsne jak i bezmięsne. Daniem głównym często jest kofte czyli kiełbaski z mięsa mielonego lub falafel (smażone kulki z ciecierzycy). Na koniec oczywiście czas na niesamowicie smaczny deser. Jordańskie słodycze przygotowywane są najczęściej na bazie miodu lub orzechów i podawane są z aromatyczną kawą.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Jordanii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej
w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do meczetu, cerkwi, synagogi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie, przed wejściem do meczetu należy bezwarunkowo ściągnąć buty
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, buty wodoodporne (przydadzą się podczas trekkingu w Wadi Mujib), sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– uwielbiający fotografowanie mogą zaopatrzyć się w wodoodporny aparat (który może się przydać podczas trekkingu w Wadi Mujib)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jordańskie słodycze, herbatę, kawę, przyprawy, suszone owoce, orzechy
– ubrania, biżuterię, ozdoby
– wyroby ceramiczne

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją zgodnie z programem
Zobacz podobne wyjazdy