Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

JEMEN POŁUDNIOWY

Odkryj Zapomniany Skarb: Jemen Południowy

Czy jesteś gotowy na przygodę życia? Zapraszamy Cię na wyjątkową wycieczkę do Jemenu Południowego – sekretnego klejnotu, który przez lata pozostawał ukryty przed oczami podróżników. Z nami masz szansę odkryć tajemnice kraju, który pomimo wyzwań historii, powoli otwiera się na świat i zaprasza śmiałków, by poznali jego niezgłębione piękno.

Jemen: Kraina na krańcu świata, gdzie historie ożywają
Położony na południowym krańcu Półwyspu Arabskiego, Jemen to miejsce, które od wieków inspiruje podróżników i poszukiwaczy przygód. Otoczony wodami Morza Czerwonego i Morza Arabskiego, Jemen to kraina, którą starożytni Grecy i Rzymianie ochrzcili mianem Arabia Felix – Szczęśliwa Arabia. Bogata historia, cudowne krajobrazy i urodzajne ziemie sprawiają, że Jemen wciąż jest miejscem, gdzie magia i rzeczywistość splatają się w jedno.
Zapomniane Miasta i Przepiękne Krajobrazy: Co czeka na Ciebie w Jemenie Południowym?
Nasza wyprawa zabierze Cię w podróż do niezwykłych zakątków Jemenu Południowego, począwszy od tajemniczej Sokotry, przez zielony Park Narodowy Hauf aż po niesamowity wąwóz Wadi Doan. Odwiedzimy Haid Al-Jizil, wioskę na szczycie klifu, która przeniesie Cię w czasie, oraz Szibam – najstarsze miasto wieżowców, nazywane Manhattanem Pustyni. Te widoki zapierają dech w piersiach.

Spotkania, które Zmieniają Perspektywę
Poza niezapomnianymi widokami, nasza wyprawa to również spotkania z niezwykłymi ludźmi. W Tarim, miasteczku słynącym z islamskich sufich, odkryjemy tajemnice 23-metrowego minaretu meczetu al-Muhdar. To właśnie tutaj, wśród malowniczych kanionów i wiosek, uczepionych klifów, będziemy gościć u lokalnych społeczności, które z radością podzielą się z nami swoimi tradycjami i zwyczajami.

Dołącz do Naszej Wyprawy!
Jemen Południowy to nie tylko podróż – to ekspedycja w nieznane, szansa na przeżycie przygody, której nie zapomnisz do końca życia. Odkryj z nami Jemen – kraj, który mimo przeciwności losu, wciąż zachwyca swoją niezwykłą historią, kulturą i krajobrazami. Czy jesteś gotowy na przygodę w szczęśliwym kraju po prawicy Allaha? Przyłącz się do nas i odkryj Jemen Południowy jakiego nie zna świat.

Z nami każda podróż staje się legendą.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy do Salala w Omanie.

8

Dzień

Al-Hawtah (Hawta) / Aynat / Qabr Nabi Hood / Sajun (Seiyun) / Al-Hawtah (Hawta)

Po zakończeniu śniadania rozpoczynamy wycieczkę do antycznej nekropolii Aynat, słynącej z grobów sufickich imamów. Kontynuujemy eksplorację tego miejsca, a następnie udajemy się do Qabr Nabi Hood – sanktuarium uznawanego za pochówek proroka Huda, postaci znanej z Koranu. W okolicy grobowca oraz w przyległych terenach odkryto wiele inskrypcji i zabytków starożytnych. To miejsce przyciąga liczne grupy muzułmańskich pielgrzymów. Dalej podróżujemy do Sajun (Seiyun), gdzie przewidziany jest czas na krótki odpoczynek. Potem odwiedzamy Souq Al-Nesa, gdzie można nabyć lokalne produkty oraz pamiątki. Powracamy do hotelu w Al-Hawtah, gdzie mamy czas na relaks. Noc spędzamy w hotelu w Al-Hawtah.

9

Dzień

Al-Hawtah (Hawta) / Sajun (Seiyun) / Kair

Wcześnie rano transfer na lotnisko w Sajun (Seiyun) zgodnie z godzinami lotów. Na lotnisku pożegnanie grupy z lokalnym pilotem / przewodnikiem w Jemenie. Wylot z Sajun (Seiyun) do Kairu. Przylot do Kairu. Kontynuacja podróży. Wylot z Kairu do Warszawy zgodnie z godzinami lotów.

10

Dzień

Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Należy pamiętać, że przedstawiony program ma charakter orientacyjny. Może dojść do zmiany kolejności realizowanych atrakcji ze względu na kwestie logistyczne, lokalne warunki, pogodę czy zmiany w sytuacji politycznej.

Terminy/ceny
Termin Cena (grupa min. 8 osób)

04.12.2024-13.12.2024
potwierdzony

3700 USD + bilety lotnicze ok. 2900 PLN

Wyślij zapytanie

08.04.2025-17.04.2025

3700 USD + bilety lotnicze ok. 2900 PLN

Wyślij zapytanie

Cena obejmuje

 • Bilety lotnicze Warszawa – Salalah (Oman) – Kair – Warszawa
 • Noclegi w hotelach 4, 3* (lokalna standaryzacja) klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Trzy posiłki dziennie: śniadania, lunche i kolacje (bez napojów do posiłków)
 • Transfer z Salalah do granicy Oman – Jemen
 • Transfery i transport w Jemenie Południowym zgodnie z opisem w programie, na całej trasie z odpowiednią ochroną w konwoju
 • Wizę Jemen on arrival (ok. 150 USD)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnych pilotów angielskojęzycznych
 • Wszelkie dokumenty i permity na wjazdy do miejsc tam gdzie są wymagane
 • Usługi miejscowych przewodników angielskojęzycznych
 • Zgody na zwiedzanie i bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • Wszelkie opłaty lokalne wymagane na trasie
 • Miejscowy podatek turystyczny
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Ubezpieczenie KL/NW podróżne (Koszty leczenia: 500.000 PLN )
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 •  

Cena nie obejmuje

 • Biletów lotniczych Sajun (Seiyun) – Kair (ok. 520 USD)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 70 USD)
 • Innych atrakcji fakultatywnych i innych wydatków osobistych jak: tradycyjne stroje jemeńskie, karta telefoniczna, internet, pranie itp.
 • Kosztów testów PCR (o ile wymagane)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Galeria
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy