Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Jordania w letniej odsłonie

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Jordanii
 • Spędzisz noc na pustyni pod milionem gwiazd
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3*, 4* i 5*
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny pilot, który zna Jordanię jak własną kieszeń
 • Spędzisz 4 dni nad Morzem Czerwonym nurkując w niesamowicie krystalicznych wodach
 • Wyżywienie w cenie

Wyobraź sobie, że możesz cofnąć się w czasie do epoki biblijnej, że możesz zobaczyć dawne miasta w pełnej okazałości.
Wyobraź sobie noc w hotelu o milionie gwiazd i będą to gwiazdy nad Twoją głową, a wokół jedynie piach pustyni.
Wyobraź sobie, że po nocy na gorącej pustyni możesz ponurkować w niesamowitych rafach koralowych lub po prostu „pochodzić” po wodzie w Morzu Martwym.
Tego wszystkiego i o wiele więcej możesz doświadczyć w Jordanii. Kraj ten, mimo swojego otoczenia i łatki Bliskiego Wschodu z otwartymi ramionami wita turystów.
Daj się porwać w niezwykłą podróż do Jordanii!

Program

1

Dzień

AMMAN – JERASH - AJLUN - AMMAN

Wylot z Warszawy. Przylot do Ammanu. Po przylocie ruszamy do Jerash – miasta zwanego Pompejami Wschodu. Jest to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Zwiedzanie. Spacer po mieście wzdłuż Cardo (głównej ulicy z czasów rzymskich) rozpocznie się od okazałego Łuku Triumfalnego Hadriana. Następnie zobaczymy hipodrom, świątynię Zeusa, dwa rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i okazałą Bramę Północną. Po drodze zatrzymamy się nieopodal zamku Ajlun, który pełnił funkcję fortecy w okresie wojen krzyżowych. Zamek jest wspaniałym przykładem obronnej architektury islamu. Nocleg w Ammanie.

2

Dzień

AMMAN – ZAMKI PUSTYNI - AMMAN

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Jordanii – Ammanu, który wymieniany był już w Starym Testamencie pod nazwą Rabbat Ammon (Rabba). Zobaczymy między innymi teatr rzymski oraz cytadelę, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów. Ta pochodząca z VII lub VIII wieku budowla została niestety częściowo zniszczona przez trzęsienie ziemi. Nieopodal niej znajduje się unikalna świątynia Herkulesa oraz wieża Abbasydów. Następnie przejazd w kierunku wschodnim, gdzie wśród piasków pustyni znajdują się zamki z czasów Umajjadów. Zwiedzanie Kasr Al-Charana, najlepiej zachowanego zamku w Jordanii. Następnie wizyta w Kusajir Amra. Największą atrakcją zamku są doskonale zachowane kolorowe freski pochodzące jeszcze z czasów bizantyjskich. Ostatnim pustynnym zamkiem na trasie zwiedzania jest Kasr Al-Azrak. Nocleg w Ammanie.

3

Dzień

AMMAN – MADABA – NEBO - WADI MUJIB – KERAK - PETRA

Śniadanie. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tys. lat. do Madaby – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tam Mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnie udamy się na Górę Nebo, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Stamtąd ruszamy do Wadi Mujib, najniżej położonego rezerwatu na Ziemi, który leży na wybrzeżu Morza Martwego. Rozpoczniemy trekking w rezerwacie. Będzie to dość niezwykła forma trekkingu, ponieważ przez większość czasu będziemy poruszać się po przepięknych wodnistych ciekach. Pod stopami poczujemy nieco rwący strumień, natomiast nad naszymi głowami widzieć będziemy otaczające nas zjawiskowe i strzeliste ściany kanionu. Gwarantujemy, że będzie to nadzwyczajne przeżycie, które wspominać będziemy przez bardzo długi czas. Po trekkingu Droga Królewska poprowadzi nas dalej do Kerak, gdzie zwiedzimy ruiny kościoła krzyżowców: między innymi salę recepcyjną i sanktuarium Abu Sulejmana oraz jeden z najsłynniejszych zamków krzyżowców – Kerak, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do Petry, słynącej z wyjątkowych budowli wykutych w skałach, między innymi z Al-Chazna („Skarbiec Faraona), Ad-Dajr („Klasztor”) czy z tak zwanego Pałacu Córki Faraona. Nocleg w Petrze.

4

Dzień

PETRA

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie niesamowitej Petry – miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu – najsłynniejszego zabytku Jordanii, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Petra położona jest na szlaku karawan między dwoma morzami Martwym i Czerwonym. Drogę do niej pokonuje się wąskim wąwozem Siq na którego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto. Można zobaczyć: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Bramę Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielką Świątynię i Miejsce Ofiarne. Nocleg w Petrze.

5

Dzień

MAŁA PETRA - WADI RUM

Po śniadaniu zwiedzanie „małej Petry” pełnej bezcennych zabytków, a następnie przejazd do Wadi Rum, unikatowego w skali światowej wąwozu. 4-godzinne safari jeepami, wśród jednego z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata. Kolacja i nocleg w obozie pod milionem gwiazd.

6

Dzień

WADI RUM - AKABA

Po śniadaniu przejazd nad Morze Czerwone do Akaby, miasta będącego jedynym portem morskim całej Jordanii. Podobno właśnie z tego miejsca można dostrzec równocześnie aż trzy kraje: Egipt, Izrael i Arabię Saudyjską. Akaba słynie też z zabytków, między innymi ze słynnych ruin jednego z kościołów bizantyjskich czy ruin Fortu Memeluków. Po przyjeździe czas wolny na zakupy i kąpiel. Nocleg w Akabie.

7

Dzień

AKABA

Odpoczynek nad Morzem Czerwonym. Możliwość skorzystania z aktywności fakultatywnych (nurkowanie, sporty wodne, snorkeling). Nocleg w Akabie.

8

Dzień

AKABA

Odpoczynek nad Morzem Czerwonym. Możliwość skorzystania z aktywności fakultatywnych (nurkowanie, sporty wodne, snorkeling). Nocleg w Akabie.

9

Dzień

AKABA

Odpoczynek nad Morzem Czerwonym. Możliwość skorzystania z aktywności fakultatywnych (nurkowanie, sporty wodne, snorkeling). Nocleg w Akabie.

10

Dzień

AKABA – MORZE MARTWE

Po śniadaniu ruszamy nad Morze Martwe położone w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m p.p.m. Będzie tu okazja do skorzystania z jedynej w swoim rodzaju kąpieli – ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) wody morza wypychają pływającego na powierzchnię. Można więc prawie „chodzić po wodzie”. Nocleg w hotelu nad Morzem Martwym.

11

Dzień

MORZE MARTWE – BETANIA - AMMAN

Po śniadaniu zwiedzanie Betanii. Ewangelia według św. Jana mówi o Betanii za Jordanem, gdzie Jan udzielał Chrztu. To jedno z niewielu obszarów na świecie w którym sakralno-historyczny charakter miejsca pozostał prawie nienaruszony przez władze czy turystów. Po powrocie do Ammanu czas na ostatnie zakupy i odpoczynek. Nocleg w Ammanie.

12

Dzień

POŻEGNANIE

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Program został przygotowany pod przelot liniami lotniczymi Ryanair.

Aktywności fakultatywne dla chętnych w Akabie (ceny mogą ulec zmianie):

 • Jazda na nartach wodnych – ok. 26 USD
 • Skok ze spadochronem – ok. 60 USD
 • Jazda skuterem wodnym – ok. 45 USD
 • Nurkowanie – ok. 50-65 USD
 • Snorkeling – ok. 25-35 USD
Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (1500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa/Kraków-Amman-Warszawa/Kraków to koszt od 300-500 PLN (linie lotnicze Ryanair),  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 11 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 4* i 5*, 1 noc na pustyni)
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Wizę do Jordanii
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • Atrakcje zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie  Warszawa/Kraków-Amman-Warszawa/Kraków (koszt od 300-500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Biletów wstępu (ok. 135 USD)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1260 PLN
 • Aktywności fakultatywnych
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi: hotele 3*, 4* i 5* (pokoje dwuosobowe), 1 nocleg w obozie na pustyni.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Jordanii na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami, a Państwa wiza zostanie wklejona na lotnisku w Ammanie.

POGODA
Klimat w Jordanii jest dość zróżnicowany. Pogoda w różnych częściach kraju zależy głównie od wysokości nad poziomem morza. Obszary położone nisko są dość gorące przez cały rok, natomiast obszary położone wyżej cechują się gorącym latem, ale nieco chłodniejsza zimą. Pogoda sprzyja podróżującym najbardziej od lutego do maja oraz od września do listopada. W okresie wakacyjnym (czerwiec-sierpień) jest także przyjemnie, ale dużo cieplej.

CZAS
+1 godzina w czasie letnim, +2 godziny w czasie zimowym.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Z młodszym pokoleniem można porozumieć się po angielsku.

RELIGIA
W Jordanii przeważa islam, jest on religią państwową. Zwiedzając obiekty sakralne (meczety, synagogi) należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

STRÓJ
Kobiety przyjeżdżające do Jordanii na co dzień nie muszą zakrywać chustami ciała, włosów czy twarzy. Ważne jednak, by nie ubierać się zbyt wyzywająco i unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne do cen w Polsce lub nieco wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dinar jordański (JOD).  Polecamy zabrać ze sobą DOLARY, które można wymieniać w bankach lub w kantorach. Bankomaty, z których można wypłacać pieniądze są dostępne w większych miastach. Używanie kart kredytowych nie jest zbyt popularne.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu i wi-fi jest powszechny jedynie w większych miastach i hotelach. Dodatkowo telefoniczne startery jordańskie często mają w pakiecie internet.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

RUCH DROGOWY
Jak prawie wszędzie piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – miejscowi użytkownicy dróg dość swobodnie traktują przepisy ruchu drogowego. Podczas przechodzenia przez jezdnię należy uzbroić się w cierpliwość.

JEDZENIE
Jordańska kuchnia jest nietypową mieszanką kuchni tureckiej i arabskiej. Tradycyjny jordański posiłek zaczyna się od tzw. mezze czyli od przystawek. Mogą to być paszteciki, pasty (np. hummus) czy sałatki. Następnie czas na danie główne, które może być zarówno mięsne jak i bezmięsne. Daniem głównym często jest kofte czyli kiełbaski z mięsa mielonego lub falafel (smażone kulki z ciecierzycy). Na koniec oczywiście czas na niesamowicie smaczny deser. Jordańskie słodycze przygotowywane są najczęściej na bazie miodu lub orzechów i podawane są z aromatyczną kawą.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Jordanii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej
w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do meczetu, cerkwi, synagogi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie, przed wejściem do meczetu należy bezwarunkowo ściągnąć buty
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, buty wodoodporne (przydadzą się podczas trekkingu w Wadi Mujib), sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– uwielbiający fotografowanie mogą zaopatrzyć się w wodoodporny aparat (który może się przydać podczas trekkingu w Wadi Mujib)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jordańskie słodycze, herbatę, kawę, przyprawy, suszone owoce, orzechy
– ubrania, biżuterię, ozdoby
– wyroby ceramiczne

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie
Zobacz podobne wyjazdy