Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz nieodkrytą Mongolię – kraj bezkresnych stepów
 • Zachwycisz się przepięknymi pejzażami
 • Odpoczniesz w relaksującym otoczeniu
 • Dowiesz się więcej o mongolskich zwyczajach i spróbujesz miejscowej kuchni
 • Będziesz podróżował w małej grupie (4-12 osób)

Mongolia to jeden z krajów Azji. Miejsce niejako jeszcze nieodkryte, a pod wieloma względami niezwykle zachwycające. To tutaj podziwiać można górskie scenerie, przepiękne doliny czy liczne parki. To kraj bezkresnych stepów i zabytków niejednokrotnie przypominających o niełatwej historii tego państwa. Ale to nie wszystko… bo czym byłoby odkrywanie nieznanego świata gdyby nie serdeczni i gościnni mieszkańcy, którzy traktują przyjezdnych niemalże jak swoich najlepszych przyjaciół? I tacy właśnie są Mongołowie – ludzie, którzy z otwartymi ramionami zapraszają do swojego świata oferując tak wiele, jak tylko mogą. Wyjedź więc z nami w podróż do Mongolii, a obiecujemy, że będzie to jeden z tych wyjazdów, które pamięta się bardzo długo.

 

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy.

2 dzień: UŁAN BATOR
Wczesnoporanny przylot do Ułan Bator – stolicy i jednocześnie największego miasta całej Mongolii. Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono nad rzeką Tuul gol w dolinie otoczonej imponującymi górami. Po załatwieniu formalności wizowych nastąpi transfer do hotelu, śniadanie, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku czeka nas pierwszy spacer po mieście. Odwiedzimy muzeum, gdzie dowiemy się więcej o kraju w którym jesteśmy. Pospacerujemy też po głównym placu miasta. Wieczorem obejrzymy tradycyjny pokaz, dzięki któremu już pierwszego dnia po przylocie będziemy mogli zagłębić się w miejscową kulturę. Czeka nas też powitalna, uroczysta kolacja w trakcie której nie zabraknie lokalnych specjałów. Nocleg w Ułan Bator.

3 dzień: BAGA GAZRIIN CHULUU
Po śniadaniu ruszamy w stronę imponującego obszaru jakim jest Baga Gazriin Chuluu. Widoki zapierają dech w piersiach, więc będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe czas na delektowanie się okolicą podczas około 2-3 godzinnego spaceru wśród imponujących pejzaży. Nocleg w jurcie.

4 dzień: TSAGAAN SUVARGA
Dzisiaj ruszamy w stronę kolejnego zachwycającego miejsca na mapie Mongolii. Celem naszej podróży będzie stanowisko skalne Tsagaan Suvarga. Formacje te swoją oryginalną budowę zawdzięczają podmuchom wiatru, które na przestrzeni tysięcy lat „wyrzeźbiły” w skałach taki, a nie inny kształt. Czas na delektowanie się okolicą podczas trwającego około 2 godziny spaceru. Otaczające nas krajobrazy zapierają dech w piersiach nawet tym, którzy wiele już widzieli. Zdjęcia, które zrobimy będą niepowtarzalne! Nocleg w jurcie.

5 dzień: YOL VALLEY
Po śniadaniu ruszamy w stronę przepięknej doliny Yol. Nazwa tego wąwozu odnosi się do jednego z gatunku sępów (który w Mongolii nazywa się właśnie Yol), dlatego miejsce to czasem nazywa się Doliną Sępów. Obszar znajduje się na terenie Parku Narodowego Gobi Gurvansaikhan i zachwyca swoją wyjątkowością, którą będziemy mogli poczuć podczas spaceru. Nocleg w jurcie.

6 dzień: WYDMY KHONGOR
Dzisiaj ruszamy w stronę słynnych wydm Khongor będących częścią jednego z największych piaszczystych obszarów Mongolii czyli pustyni Gobi. Ciągną się one na długości około 180 km, a przy wystarczającym podmuchu wiatru mogą osiągać wysokość od 100 do 300 metrów. Przez miejscowych nazywane są „śpiewającymi wydmami” ze względu na hałas, które wydają, gdy wiatr porusza piasek. Uroku wydmom dodaje ich kolor co sprawia, że nie sposób oderwać od nich wzroku. „Wspinaczka” na wydmę i podziwianie okolicy – widok będzie niezapomniany. Nocleg w jurcie.

7 dzień: GOBI
Dzisiaj udamy się z wizytą do jednej z koczowniczych rodzin. Będzie okazja, by podejrzeć codzienność ludzi zamieszkujących obszar Gobi i spróbować ich przysmaków – między innymi produktów mlecznych. Oczywiście pozwoli to nam jeszcze bardziej poznać miejscowe zwyczaje i wtopić się w lokalną atmosferę. Jeśli będzie możliwość chętni będą mogli odbyć przejażdżkę na wielbłądach (cena – ok. 10 EUR/godzina). Nocleg w jurcie.

8 dzień: BAYANZAG
Po śniadaniu ruszamy w stronę Bayanzag – znanego na całym świecie stanowiska paleontologicznego, które słynie z odnalezionych tu skamieniałych szczątków dinozaurów (już w 1922 roku jeden z paleontologów odkrył tu kości i jaja dinozaura). Na miejscu zobaczymy słynne, czerwone „płonące klify”, które powstawały w wyniku erozji piasku i skał przez wiele tysięcy lat. Swój kolor zawdzięczają piaskowcowi z którego są zbudowane (i który w zależności od pory dnia mieni się odcieniami czerwieni i pomarańczu). Nocleg w jurcie.

9 dzień: KOMPLEKS ONGI
Dzisiaj ruszamy w stronę zabytkowego klasztornego kompleksu Ongi znajdującego się na brzegu rzeki o tej samej nazwie (jest to jedna z najdłuższych rzek kraju, która wpada do słynnego Czerwonego Jeziora). Klasztor założono w 1660 roku i składał się on z dwóch części. W czasach swojej świetności w skład całego kompleksu wchodziło 28 mniejszych świątyń, w których mogło praktykować ponad 2000 mnichów (znajdowały się na tym obszarze też uniwersytety, które kształcić mogły jednocześnie ponad 1000 uczniów). Niestety w latach 30 X wieku kompleks całkowicie został zniszczony. Po upadku Związku Radzieckiego studenci wrócili do klasztoru i ponownie rozpoczęli praktykowanie tam buddyzmu. Po przyjeździe lekki trekking. Nocleg w jurcie.

10 dzień: DOLINA ORKHON
Celem naszej dzisiejszej podróży będzie malownicza dolina Orkhon. Ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz kulturowe miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w jurcie.

11 dzień: GORĄCE ŹRÓDŁA TSENKHER
Celem naszej dzisiejszej podróży będą gorące źródła Tsenkher. Czas na odpoczynek wśród przepięknych okoliczności przyrody i kąpiele w wodzie o temperaturze około 80 stopni Celsjusza. Uważa się, że wody te leczniczo działają zwłaszcza na dolegliwości stawów czy choroby układu nerwowego. Nocleg w jurcie.

12 dzień: KHARAKHORUM
Dzisiaj ruszamy w stronę leżącego nad rzeką Orchon gol Kharakhorum. Zobaczymy tam między innymi zabytkowy klasztor Erdene Zuu – jeden z najstarszych i największych klasztorów buddyzmu tybetańskiego w Mongolii. Wieczorem weźmiemy udział w warsztatach w trakcie których dowiemy się więcej o wytwarzaniu rzeczy z filcu. Nocleg w jurcie.

13 dzień: PARK NARODOWY CHUSTAJN NURUU
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Chustajn Nuruu. Jego powierzchnia to około 506 km kwadratowych, a sam park zachwyca niezwykłym bogactwem fauny i flory. To właśnie tutaj zobaczymy słynny gatunek konia o nazwie koń Przewalskiego (znanego też jako gatunek Takhi). Dowiemy się oczywiście więcej o jego pochodzeniu i nie tylko. Oprócz tego obszar ten upodobały sobie zwierzęta takie jak świstaki, gazele, lisy czy liczne gatunki ptaków (bociany, kuropatwy i wiele, wiele innych). Nocleg w jurcie.

14 dzień: UŁAN BATOR
Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Ułan Bator. Wcześniej jednak odwiedzimy miejscową rodzinę, gdzie podejrzymy codzienność tej społeczności. Dowiemy się też nieco o ich lokalnych tradycjach, wytwarzaniu rzeczy z filcu i miejscowej muzyce (oczywiście będzie okazja, by wsłuchać się w jej dźwięki!). Następnie ruszamy do Ułan Bator, po przyjeździe zakwaterowanie. Czas wolny. Wieczorem czeka nas ostatnia, pożegnalna kolacja. Oczywiście nie zabraknie typowo lokalnych specjałów. Nocleg w Ułan Bator.

15 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może nastąpić 1 dzień później w zależności od godzin wylotów.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)
29.05-12.06.2021
PROMOCJA
(ważna do 18.12.2020)
18660 PLN
17960 PLN
17660 PLN
16960 PLN
14.08-28.08.2021
PROMOCJA
(ważna do 18.12.2020)
18660 PLN
17960 PLN
17660 PLN
16960 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (7000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem (hotel 3*, jurta)
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad i kolacja
 • Transport zgodnie z programem (w Ułan Bator – bus; w pozostałe dni samochody 4×4)
 • Bilety wstępu
 • Wizę do Mongolii
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego – 1560 PLN (dot. również noclegów w jurtach)
 • Uznaniowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • hotel 3* (pokoje 2-osobowe)
 • jurty (2-osobowe; łazienka w oddzielnym budynku)

Przykładowe noclegi:

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Mongolii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a wiza wliczona jest w cenę wyjazdu.

Opis transportu

 • w Ułan Bator – wynajęty, komfortowy bus; w pozostałe dni – samochody 4×4

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.