Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz dwa malownicze kraje Azji Centralnej podczas jednej wyprawy
 • Będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach górskie krajobrazybarwne doliny
 • Pospacerujesz po maleńkich tadżyckich wioskach
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-9 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Wyżywienie w cenie

Ta wyprawa pozwoli Ci poznać dwa przepiękne kraje Azji Centralnej. Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty w malowniczym Kirgistanie zwanym nie przypadkowo Szwajcarią Azji Centralnej. Przejedziemy przez imponujące przełęcze, zobaczymy wysokogórskie jeziora, zapierające dech w piersiach wąwozy i zielone doliny. Pospacerujemy też po lokalnym bazarze pachnącym aromatycznymi przyprawami. Po Kirgistanie zagościmy w dość niewielkim, może nieco zapomnianym Tadżykistanie. Podróż przebiegać będzie wśród wysokich pasm górskich Pamiru, jezior, wąwozów i rzek. Odwiedzimy wioski zamieszkałe przez życzliwych ludzi, którzy nadal pielęgnują dawne tradycje, poznamy ich kulturę i zwyczaje. Dzięki tej podróży zobaczysz więc nie tylko najważniejsze miejsca tych dwóch krajów, ale i podejrzysz codzienność mieszkańców. To wszystko razem wzięte sprawi, że wrócisz z tej podróży z bagażem pełnym wrażeń i wspomnień, które na długo zagoszczą w Twojej pamięci!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Biszkeku.

2 dzień: BISZKEK – ALA ARCHA – BISZKEK
Przylot do Biszkeku. W zależności od godzin przylotu odpoczynek lub zwiedzanie stolicy i największego miasta Kirgistanu – Biszkeku. Zobaczymy między innymi stare miasto, Plac Zwycięstwa czy zabytkową Filharmonię. Pospacerujemy też po Parku Dębowym i Placu Centralnym Ala-Too. Następnie wyruszamy do Parku Narodowego Ala Archa leżącego w górach Tien Szan, gdzie będziemy mogli delektować się niesamowitymi, górskimi krajobrazami. Co ciekawe, w czasach sowieckich tylko wysoko postawieni urzędnicy mieli dostęp do tego miejsca. Odpoczynek w malowniczym otoczeniu. Powrót do Biszkeku. Na koniec dnia udamy się na tradycyjną obiadokolację – nie zabraknie oczywiście typowo lokalnych przysmaków. Nocleg w Biszkeku.

3 dzień: BISZKEK – ISSYK KUL
Po śniadaniu opuszczamy Biszkek i ruszamy w stronę drugiego co do wielkości alpejskiego jeziora na świecie – jeziora Issyk Kul (położonego na wysokości ponad 1600 m.n.p.m). Nie przypadkowo zbiornik nazwano Perłą Azji Centralnej, gdyż widoki, które można podziwiać z jego okolicy zachwycają. Przez ponad 1500 lat mieszkańcy uważali jezioro za święte, co miało związek z właściwościami leczniczymi słonej wody. Po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć piękny minaret z XI w. – zwany wieżą Burana. Przystaniemy również przy znajdującym się na wolnym powietrzu skansenie Balbans. Nocleg w hotelu nieopodal jeziora.

4 dzień: ISSYK KUL – WĄWÓZ GRIGORIEVSKOYE – KARAKOŁ
Celem naszej dzisiejszej podróży będzie miasto Karakoł. Zanim jednak do niego dotrzemy zobaczymy zabytkowe, wyryte najprawdopodobniej przez szamanów w kamieniach inskrypcje. Następnie udamy się też w stronę wąwozu Grigorievskoye, będącego częścią narodowego parku. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po odpoczynku ruszamy do Karakoł, po drodze zatrzymując się między innymi przy meczecie Dungan, zbudowanym w stylu chińskim. Ciekawostką jest, że przy budowie meczetu nie użyto ani jednego gwoździa. Zwiedzimy także drewnianą Cerkiew Prawosławną. Nocleg w pensjonacie w Karakoł.

5 dzień: KARAKOŁ – JETI OGUZ – KOCZKOR
Po śniadaniu opuszczamy Karakoł i ruszymy w kierunku wąwozu Jeti Oguz, zwanego wąwozem Siedmiu Byków. Miejsce to słynie z czerwonych skał. Zobaczymy tam między innymi formację skalną „Złamane serce”. Jeśli będą chęci możemy zrobić lekki trekking (około 20 minut) w górę, skąd podziwiać można zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Po przyjeździe do Koczkor spotkamy się z rodziną, która zaprezentuje nam techniki tkania filcowych dywanów – tego dnia poznamy więc lepiej nie tylko samych Kirgizów, ale ich kulturę i sztukę. Nocleg w kwaterze prywatnej w Koczkor.

6 dzień: KOCZKOR – JEZIORO SON KUL
Tego dnia ruszamy w drogę, aby zobaczyć drugie największe jezioro w Kirgistanie – Son Kul. Jezioro położone jest u stóp monumentalnych gór na wysokości ponad 3000 m.n.p.m. Trasa będzie niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe czas wolny na rozkoszowanie się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Po obiadokolacji pełnej lokalnych przysmaków czeka na nas nocleg w tradycyjnych namiotach czyli w jurtach. Gwarantujemy, że będzie to niesamowite i jednocześnie niezapomniane doświadczenie. Nocleg w jurtach.

7 dzień: JEZIORO SON KUL – BISZKEK
Po śniadaniu wracamy do Biszkeku – stolicy Kirgistanu. Przejedziemy między innymi słynną przełęczą Tue Ashu – trasa ta bywa nazywana jedną z piękniejszych szos Kirgistanu (dlatego po drodze zatrzymamy się kilka razy, by podziwiać imponujące pejzaże). Czas wolny po przyjeździe do miasta. Nocleg w Biszkeku.

8 dzień: BISZKEK – OSZ
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Osz – drugiego pod względem liczby ludności miasta w Kirgistanie. Spacer po mieście. Następnie zobaczymy słynną górę Sułajman Too (wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Miejsce to otoczone jest czcią między innymi przez wielu wyznawców, a na jej zboczach i szczytach znajduje się wiele miejsc kultu. Po południu udamy się na miejscowy bazar, by poczuć to, co w każdym kraju jest najważniejsze – lokalny klimat. Będzie okazja, by spróbować lokalnych przysmaków i kupić pamiątki. Nocleg w Osz.

9 dzień: OSZ – GULISTON – CHODŻENT
Po śniadaniu ruszamy w stronę granicy z Tadżykistanem (trasa przebiega wzdłuż masywnych gór i imponujących przełęczy). Po załatwieniu formalności udamy się do miasta Chodżent – drugiego co do wielkości miasta kraju, malowniczo położonego nad rzeką Syr Daria. Tego dnia zobaczymy między innymi miejscowy Pałac Kultury oraz zabytkowy meczet. Nocleg w Chodżent.

10 dzień: CHODŻENT – JEZIORO ISKANDARKUL
Po śniadaniu podróż w stronę przepięknego polodowcowego jeziora Iskandarkul. Leży ono na wysokości około 2200 m n.p.m. w sercu Gór Fan i uważane jest przez wielu za najpiękniejsze miejsce całej Azji Centralnej. Co ciekawe, jego nazwa oznacza Jezioro Aleksandra (w domyśle Aleksandra Wielkiego), a z jego powstaniem związane jest wiele legend. Po dotarciu na miejsce spacer po okolicy, wycieczka pod jeden z najpiękniejszych wodospadów i odpoczynek z widokiem na przepiękne pejzaże. Nocleg w kwaterze prywatnej.

11 dzień: JEZIORO ISKANDARKUL – DUSZANBE
Po śniadaniu przełęczą Anzob (prawie 3400 m.n.p.m) ruszamy w stronę stolicy Tadżykistanu – Duszanbe. Po przyjeździe zwiedzanie. Pospacerujemy między innymi po przepięknym parku Rudaki i zobaczymy niektóre z budynków rządowych – między innymi siedzibę prezydenta Tadżykistanu (czyli słynny Biały Dom) czy budynek parlamentu. Ujrzymy też zabytkową Bibliotekę Narodową i najwyższy na świecie maszt flagowy mierzący 165 metrów. Co ciekawe, zawieszona na nim flaga waży aż 350 kilogramów, dlatego tylko dość silny podmuch wiatru jest w stanie wprawić ją w ruch. Tego dnia odwiedzimy też Muzeum Instrumentów Muzycznych powstałe w 1990 roku (większość eksponatów pochodzi z kolekcji słynnego tadżyckiego artysty Gurminja Zavqibekova). Nocleg w Duszanbe.

12 dzień: DUSZANBE – HISSOR – DUSZANBE
Dzisiaj udamy się do znajdującego się nieopodal Duszanbe miasta Hissor, gdzie znajduje się starożytna twierdza – jeden z najcenniejszych zabytków całego Tadżykistanu. W czasach swojej świetności miejsce to zachwycało i jednocześnie przerażało swoim ogromem. Po zwiedzaniu powrót do Duszanbe. Na koniec dnia (jeśli czas pozwoli) wizyta na lokalnym, klimatycznym bazarze, który słynie ze świeżych owoców i warzyw oraz aromatycznych, miejscowych przypraw (obok zapachu których nie sposób przejść obojętnie!). Nocleg w Duszanbe.

13 dzień: DUSZANBE – NORAK – KALAI KHUM
Po śniadaniu wyruszymy do położonego przy granicy z Afganistanem niewielkiego miasteczka Kalai Khum. Po drodze zobaczymy słynny zbiornik wodny Norak nazywany Morzem Tadżyckim. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Tego dnia dotrzemy do słynnego Terytorium Pamirskiego, które zachwyca wyjątkowymi, górskimi krajobrazami. Nocleg w Kalai Khum.

14 dzień: KALAI KHUM – KHOBURUBOT – DUSZANBE
Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Duszanbe. Przejedziemy imponującą przełęczą Khoburubot (3252 m.n.p.m). Podziwiać będziemy przepiękne doliny, rwące rzeki i wąwozy. Oczywiście zatrzymamy się kilkukrotnie, by odpocząć w tym spokojnym otoczeniu. Przejedziemy też przez maleńkie, lokalne wioski, gdzie spotkamy lokalnych mieszkańców – otwartych, pracowitych i życzliwych Tadżyków, którzy bardzo często żyją zgodnie z tradycjami przekazywanymi przez lata. Na nocleg dojedziemy do Duszanbe. Nocleg w hotelu w Duszanbe.

15 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od lotów transfer na lotnisko i wylot z Duszanbe. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

TERMINY/CENY

TERMIN CENA (4-9 osób)
10.07-24.07.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
16 660 PLN
15 960 PLN
07.08-21.08.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
16 660 PLN
15 960 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie  Warszawa-Biszkek, Duszanbe-Warszawa to ok. 2800 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2800 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Biszkek, Duszanbe-Warszawa (do kwoty 2800 PLN)
 • Przelot lokalny na trasie Biszkek – Osz
 • 13 noclegów zgodnie z programem: hotele 3*, 4*, jurta, pensjonaty, kwatery prywatne
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (klimatyzowany, wynajęty samochód/minivan/bus, samochód 4×4)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Wizę do Tadżykistanu (w tym z pozwoleniem GBAO)
 • Opiekę lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. –1460 PLN (nie dot. noclegu w jurcie)

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, 4*, pensjonatach, kwaterach prywatnych i jurcie. W hotelach i pensjonatach pokoje 2-osobowe z łazienkami. W kwaterach prywatnych pokoje 2-osobowe, łazienka jest wspólna. Jurty są 4-osobowe. Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. –1460 PLN (nie dot. noclegu w jurcie).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Tadżykistanu na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem. Jeżeli chodzi o wjazd do Kirgistanu to obowiązek wizowy dla Polaków został zniesiony (obywatele RP wjeżdżają tam na podstawie ważnego paszportu – min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).

Opis transportu

 • Wynajęty samochód/minivan/bus z klimatyzacją
 • Samochody 4×4
 • Przelot lokalny na trasie Biszkek – Osz (bagaż do 15 kg, powyżej 15 kg dodatkowo płatny)

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.