Dlaczego warto?

 • Będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach górskie krajobrazybarwne doliny
 • Zwiedzisz maleńkie tadżyckie wioski
 • Podejrzysz codzienność serdecznych Tadżyków
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika
 • Wyżywienie w cenie
 • Wszystkie atrakcje w cenie

Tadżykistan to jedno z państw Azji Środkowej. Kraj niewielki, może nieco zapomniany, lecz pod wieloma względami zachwycający. Słynie z wysokich pasm górskich, malowniczo położonych jezior, wąwozów i rzek. To miejsce pełne pachnących aromatycznymi przyprawami miast i wiosek (zamieszkałych przez jakże życzliwych ludzi, którzy nadal pielęgnują dawne zwyczaje i żyją zgodnie ze tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie).
W kraju w tym zobaczymy miejsca, gdzie natura i to, co lokalne będzie na wyciągnięcie ręki. Obiecujemy, że wrócisz z tej podróży z bagażem pełnym wrażeń i wspomnień, które na długo zagoszczą w Twojej pamięci!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Duszanbe.

2 dzień: DUSZANBE
Przylot do Duszanbe. W zależności od godziny przylotu odpoczynek po locie lub zwiedzanie. Duszanbe to stolica i największe miasto Tadżykistanu. Tego dnia pospacerujemy po przepięknym parku Rudaki i zobaczymy niektóre z budynków rządowych – między innymi siedzibę prezydenta Tadżykistanu (czyli słynny Biały Dom) czy budynek parlamentu. Ujrzymy też zabytkową Bibliotekę Narodową i najwyższy na świecie maszt flagowy mierzący 165 metrów. Co ciekawe, zawieszona na nim flaga waży aż 350 kilogramów, dlatego tylko dość silny podmuch wiatru jest w stanie wprawić ją w ruch. Tego dnia odwiedzimy też Muzeum Instrumentów Muzycznych powstałe w 1990 roku (większość eksponatów pochodzi z kolekcji słynnego tadżyckiego artysty Gurminja Zavqibekova). Na koniec dnia wizyta na lokalnym, klimatycznym bazarze, który słynie ze świeżych owoców i warzyw oraz aromatycznych, miejscowych przypraw (obok zapachu których nie sposób przejść obojętnie!). Nocleg w hotelu w Duszanbe.

3 dzień: DUSZANBE – NORAK – KALAI KHUM
Po śniadaniu wyruszymy do położonego przy granicy z Afganistanem niewielkiego miasteczka Kalai Khumb. Po drodze zobaczymy słynny zbiornik wodny Norak nazywany Morzem Tadżyckim. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Przejedziemy między innymi przełęczą Shuraba położoną na wysokości prawie 2300 m.n.p.m., aby dotrzeć do słynnego Terytorium Pamirskiego, które zachwyca wyjątkowymi, górskimi krajobrazami. Nocleg spędzimy w uroczej kwaterze prywatnej, co pozwoli nam podejrzeć codzienność mieszkańców miasteczka. Nocleg w Kalai Khum.

4 dzień: KALAI KHUM – CHOROG
Dzisiaj wyruszymy do Chorog – prawdopodobnie jednego z najmniejszych miast świata. Znajduje się ono na wysokości około 2200 m.n.p.m wśród imponujących gór Pamiru. Po drodze podziwiać będziemy więc zapierające dech w piersiach pejzaże, podejrzymy również codzienne zajęcia mieszkańców. Co ciekawe, miejsce to jest drugim (zaraz po Himalajach w Tybecie) najwyżej położonym zamieszkałym miejscem na świecie. Po dotarciu do Chorog z pewnością zauważymy, że tradycje ludów zamieszkujących górskie miejscowości różnią się od zwyczajów Tadżyków, którzy żyją w miastach, dlatego będzie to niesamowite doświadczenie, które pozwoli nam jeszcze bardziej zagłębić się w różnorodność tego wielobarwnego kraju. Po przyjeździe czas wolny, który spędzić można na niesamowicie kolorowym lokalnym bazarze pełnym tradycyjnego rękodzieła. Nocleg w pensjonacie w Chorog.

5 dzień: CHOROG – LANGAR
Po śniadaniu opuszczamy Chorog i dalej wzdłuż granicy tadżycko-afgańskiej jedziemy do uroczej wioski Langar. Po drodze podziwiać będziemy imponująco prezentujące się szczyty, monumentalne pasma górskie, przejrzyste jeziorka czy szerokie doliny. Nocleg w kwaterze prywatnej w Langar.

6 dzień: LANGAR – MURGAB
Dzisiaj opuszczamy Langar i ruszamy w stronę najwyżej położonego miasta Tadżykistanu – Murgabu, otoczonego imponującymi, masywnymi górami. Z pewnością przekonamy się, dlaczego miejsce to nazywane bywa „Dachem Świata”. Przejedziemy między innymi nad przełęczą Naizatash (4137 m.n.p.m.), a następnie dotrzemy do miasta o nieco pustynnym krajobrazie (porównywanym do krajobrazu, jaki podziwiać można na powierzchni.. Księżyca!). Nocleg w pensjonacie w Murgab.

7 dzień: MURGAB – CHOROG
Dzisiaj zobaczymy jedne z najpiękniejszych jezior świata – jezioro Yashil Kul i Bulunkul. Zmieniające się kolory, odbijające się w tafli jeziora – zachwycają. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć odpoczywające w okolicy zbiorników jaki (jest to dość specyficzny gatunek zwierzęcia domowego, który łączy w sobie cechy krów i owiec). Po południu powrót do Chorog. Część trasy przejedziemy słynną Szosą Pamirską (Pamir Highway) będącą drugą, najwyżej położoną szosą na świecie (spektakularne widoki gwarantowane!). Nocleg w pensjonacie w Chorog.

8 dzień: CHOROG – KALAI KHUM
Po śniadaniu zwiedzanie Chorog. Będąc w tym mieście nie sposób nie zauważyć specyficznej kultury i stylu życia mieszkańców. Spacerując spotkać można ludzi w tradycyjnych strojach, z tradycyjnymi instrumentami muzycznymi (którzy najczęściej zajmują się wytwarzaniem skarpet i rękawiczek). Architektura miasta również nie jest przypadkowa i jednoznacznie nawiązuje do folkloru, kolorytu i kultury ludowej tego miejsca. Po zwiedzaniu ruszamy do Kalai Khum, po drodze zatrzymując się w niektórych z miejscowych wiosek. Nocleg w kwaterze prywatnej w Kalai Khum.

9 dzień: KALAI KHUM – KHOBURUBOT – DUSZANBE
Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Duszanbe. Przejedziemy imponującą przełęczą Khoburubot (3252 m.n.p.m). Podziwiać będziemy przepiękne doliny, rwące rzeki i wąwozy. Oczywiście zatrzymamy się kilkukrotnie, by odpocząć w tym spokojnym otoczeniu. Przejedziemy też przez maleńkie, lokalne wioski, gdzie spotkamy lokalnych mieszkańców – otwartych, pracowitych i życzliwych Tadżyków, którzy bardzo często żyją zgodnie z tradycjami przekazywanymi przez lata. Na nocleg dojedziemy do Duszanbe. Nocleg w hotelu w Duszanbe.

10 dzień: DUSZANBE – JEZIORO ISKANDARKUL
Po śniadaniu podróż w stronę przepięknego polodowcowego jeziora Iskandarkul. Leży ono na wysokości około 2200 m n.p.m. w sercu Gór Fan i uważane jest przez wielu za najpiękniejsze miejsce całej Azji Centralnej. Co ciekawe, jego nazwa oznacza Jezioro Aleksandra (w domyśle Aleksandra Wielkiego), a z jego powstaniem związane jest wiele legend. Po dotarciu na miejsce spacer po okolicy i odpoczynek z widokiem na przepiękne pejzaże. Nocleg w kwaterze prywatnej.

11 dzień: JEZIORO ISKANDARKUL – DUSZANBE
Po śniadaniu lekki trekking w stronę wodospadu nazywanego Niagarą Gór Fan (czas trwania trekkingu: około 40 minut). Niesamowite widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia niesamowitych zdjęć. Następnie powrót do Duszanbe. Nocleg w Duszanbe.

12 dzień: DUSZANBE – HISSOR – DUSZANBE
Po śniadaniu udamy się do znajdującego się nieopodal miasta Hissor, gdzie znajduje się starożytna twierdza – jeden z najcenniejszych zabytków całego Tadżykistanu. Zobaczymy tam między innymi słynną bramę, która w czasach świetności zachwycała i jednocześnie przerażała swoim ogromem. Ujrzymy medresę Kuhna powstałą około XVI wieku w której wnętrzu znajduje się obecnie muzeum oraz mauzoleum Makhduma Azama (świętego, słynnego nauczyciela koranicznego). Powrót do Duszanbe. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym i Parku Zwycięstwa. Nocleg w Duszanbe.

13 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od lotów transfer na lotnisko i wylot z Duszanbe. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy na rok 2020 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu.Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Duszanbe-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Duszanbe-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 11 noclegów zgodnie z programem: hotele 3*, pensjonaty, kwatery prywatne
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, klimatyzowany minivan/bus)
 • Bilety wstępu do miejsc wspomnianych w programie
 • Wizę do Tadżykistanu (w tym z pozwoleniem GBAO)
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 670 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, kwaterach prywatnych i pensjonatach. W hotelach i pensjonatach pokoje 2-osobowe z łazienkami. W kwaterach prywatnych pokoje 2-osobowe, łazienka jest wspólna. Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 670 PLN.

Galeria

 

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Tadżykistanu na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy minivan/bus z klimatyzacją

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.