Dlaczego warto?

 • Zobaczysz nieznane szlaki północnych Indii
 • Odwiedzisz himalajskie wioski
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-14 osób)
 • Będziesz spać w 3* i 4* hotelach
 • Razem z Tobą będzie polski pilot lokalny przewodnik, który doskonale zna Indie

Zapraszamy na wyprawę do Sikkim – indyjskiego stanu położonego w Himalajach. Nasza podróż będzie usłana atrakcjami i emocjami, a każdy dzień będzie nowym odkryciem. W czasie wyjazdu będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniałe dziedzictwo indyjskiej kultury oraz poznać życie w himalajskich wioskach. Będziemy bardzo blisko Parku Narodowego Kanczendzonga, leżącego w samym sercu Himalajów. W trakcie wyprawy zobaczymy kilka ośmiotysięczników i zapierające dech w piersiach himalajskie krajobrazy. Chcesz spędzić wakacje inaczej niż wszyscy? Dołącz do nas, bo ten wyjazd z pewnością zostanie na długo w Twojej pamięci!

Więcej o Indiach na naszym blogu:

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych. Przylot wieczorem lub nocą do Delhi. Nocleg w Delhi.

2 dzień: DELHI – BAGDOGRA – GANGTOK
Po śniadaniu zwiedzanie Delhi, w trakcie którego zobaczymy między innymi monumentalną Bramę Indii. Jest to znajdująca się w samym sercu stolicy budowla mierząca 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Później nastąpi przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Bagdogra, skąd ruszymy w kierunku Gangtok – stolicy stanu Sikkim. Przejazd zajmie nam ok. 5 godz. Nocleg w Gangtok.

3 dzień: GANGTOK
Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie Gangtok, w trakcie którego zobaczymy stupę Do Drul Chorten, czyli buddyjską budowlę sakralną powstałą na zlecenie Trulszika Rinpocze – mistrza jednej z buddyjskich szkół (Tybetańczycy nazywają go „oświeconym”, ponieważ uważają, że potrafi on zajrzeć w głąb ludzkiej świadomości). Stupy są dość popularnymi budowlami w Indiach, ponieważ pełnią funkcję relikwiarzy (wewnątrz nich znajdują się księgi, relikwie i inne obiekty religijne). Dodatkowo są zaprojektowane tak, by pozostać nienaruszonymi podczas jakichkolwiek katastrof, np. trzęsień ziemi. Następnie odwiedzimy klasztor Rumtek, tak zwane Centrum Dharmaczakry, będące największym buddyjskim kompleksem świątynnym w Indiach. Zbudowany on został w XVI wieku, obecnie praktykują w nim mnisi buddyjscy. Zobaczymy też Instytut Tybetański, posiadający jeden z największych zbiorów utworów tybetańskich na świecie (poza Tybetem). Znajduje się w nim także muzeum ikonografii tybetańskiej i sztuki religijnej. Następnie odwiedzimy miejsce, w którym wytwarza się lokalne rękodzieło. Na koniec będzie okazja, by zobaczyć położony na wzgórzu wyjątkowy klasztor Enchey, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Klasztor Samotny”. Wypełniony jest on obrazami, malowidłami i.. maskami, wykorzystywanymi do corocznych rytualnych tańców. Nocleg w Gangtok.

4 dzień: GANGTOK
Tego dnia udamy się do otoczonego imponującymi wzgórzami jeziora Tsomgo – jeziora polodowcowego położonego na wysokości 3753 m n.p.m. Znane jest ono także jako jezioro Changu. Widoki w pobliżu są niesamowite, szczyty otaczające jezioro efektownie odbijają się w jego tafli. Uważa się, że wody Tsomgo uzdrawiają, dlatego też wokół niego odbywa się jedno z hinduskich świąt – Raksza Bandhan. Na jego brzegu znajduje się niewielka świątynia Śiwy. Nocleg w Gangtok.

5 dzień: GANGTOK – LACHUNG
Po śniadaniu przejazd do położonego na wysokości 2700 m.n.p.m. Lachung. Podróż ta zajmie nam około 6 godzin. Lachung uważany jest za jedną z najbardziej malowniczych górskich miejscowości. Po dotarciu czas wolny. Można pospacerować, zapoznać się z przyjaznymi mieszkańcami i delektować się spokojną, otaczającą nas scenerią oraz malowniczymi, górskimi krajobrazami. Nocleg w Lachung.

6 dzień: LACHUNG
Tego dnia wyruszymy na wyprawę do Doliny Yumthang, położonej na północ od Gangtok, w pobliżu chińskiej granicy. Będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki, himalajskie wioski, rzeki, pastwiska, łąki. Miejsce to znane jest jako „Dolina Kwiatów”, ponieważ w okresie kwitnienia rosną i dojrzewają tam niezliczone ilości różnorodnych kwiatów, które tworzą wielobarwne dywany. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy gorących źródłach, z których słynie ta dolina. Nocleg w Lachung.

7 dzień: LACHUNG – GANGTOK
Po śniadaniu powrót do Gangtok – stolicy i największego miasta indyjskiego stanu Sikkim, uchodzącego za centrum nauki i kultury buddyjskiej. Podróż zajmie nam około 6 godzin, jednak podczas jej trwania z pewnością będzie co podziwiać, ponieważ trasa jest niezwykle malownicza. Nocleg w Gangtok.

8 dzień: GANGTOK – YUKSOM
Przejazd do Yuksom – miejscowości będącej pierwszą stolicą stanu Sikkim. Znajduje się w niej wiele ważnych klasztorów buddyjskich (klasztor Dubdi czy mniejszy klasztor Mallu) i zabytków. Oprócz tego położona jest ona pośród górskich lasów pełnych dębów, brzóz, kasztanów i klonów. Przejazd widokową trasą zajmie nam około 7 godzin. Nocleg w Yuksom.

9 dzień: YUKSOM
Tego dnia zobaczymy dwa miejsca, które znajdują się na słynnym buddyjskim szlaku pielgrzymkowym: stupę Norbugang Chorten oraz buddyjski klasztor Dubdi, który został zbudowany w 1701 roku i uchodzi za najstarszy klasztor w Sikkim. Wnętrze tej położonej na wzgórzu świątyni wypełniają wymyślne malunki oraz obrazy bożków i świętych. Znajdują się w niej także rękopisy, manuskrypty oraz zbiory innych tekstów rytualnych. Umieszczono tam także posagi trzech lamów buddyjskich (duchowych nauczycieli), którzy prawdopodobnie przyczynili się do założenia Yuksom. Nocleg w Yuksom.

10 dzień: YUKSOM – PELLING
Czas na przejazd do Pelling – miejscowości znajdującej się w zachodniej części Sikkim, położonej na wysokości 2150 m n.p.m. Przejazd zajmie nam około 3 godziny. Z Pelling przy dobrej pogodzie dojrzeć można Kanczendzongę – ośmiotysięcznik, będący drugim co do wielkości szczytem w Himalajach oraz trzecim co do wielkości szczytem na Ziemi (jego wysokość wynosi 8586 m n.p.m). Miasto to słynie też z licznych klasztorów, imponujących wodospadów i świętego jeziora Khecheopalri. Nocleg w Pelling.

11 dzień: PELLING
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Pelling i okolic, w trakcie którego zobaczymy między innymi Jezioro Khecheopalri, które uważane jest za święte zarówno w buddyzmie, jak i hinduizmie (wierzy się, że spełnia ono życzenia). Ciekawostką z nim związaną jest to, że wszystkie liście które wpadają do jeziora są zbierane przez ptaki, ponieważ niedopuszczalnym jest, aby cokolwiek pływało po tafli świętego jeziora. Mieszkańcy nazywają je Sho Dzo Sho co oznacza: „ Och proszę, usiądź, tutaj”. Następnie ujrzymy Wodospady Rimbi i Kanchenjunga. Na koniec dnia zobaczymy kolejne miejsca znajdujące się słynnym buddyjskim szlaku pielgrzymkowym: imponujące ruiny Rabdentse (drugiej stolicy Sikkim, zniszczonej przez wojska Gurkhów) oraz buddyjski klasztor Pemayangtse zbudowany prawdopodobnie w XVIII wieku. Nocleg w Pelling.

12 dzień: PELLING – KALIMPONG
Po śniadaniu pora na zmianę stanu – z Sikkim przejedziemy do Bengalu Zachodniego, do miejscowości Kalimpong – przejazd zajmie nam około 4 godziny. Kalimpong słynie z prestiżowych szkół oraz… mieczyków i storczyków, które eksportowane są z tego miejsca do wielu krajów na świecie. Na miejscu odwiedzimy buddyjskie klasztory: klasztor Tharpa Choeling z wieloma oryginalnymi kaplicami oraz Zong Dog Palri Fo-Brang (nazywany też klasztorem Durpin), w którego wnętrzu znajduje się sala modlitewna z niebywałą mandalą, która wygląda jakby była trójwymiarowa. Klasztory te są kolejnymi przykładami buddyjskiej, wyjątkowej, kolorowej i zarazem prostej architektury. Nocleg w Kalimpong.

13 dzień: KALIMPONG – BAGDOGRA – DELHI
Po śniadaniu powrót do Bagdogra – przejazd zajmie nam około 3 godziny. W południe nastąpi przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Delhi. Czas na zwiedzanie Delhi w zależności od godziny wylotu do Polski. Nocleg w Delhi.

14 dzień: POŻEGNANIE
Wylot z Delhi do Polski przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Cena

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa to ok. 2500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa z przesiadką (do kwoty 2500 PLN)
 • Lokalne przeloty na trasie Delhi – Bagdogra,  Bagdogra – Delhi
 • 13 noclegów zgodnie z programem
 • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem
 • Opłatę wizową
 • Zezwolenie na wjazd do Sikkim
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Opiekę polskiego pilota i anglojęzycznego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Zwyczajowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi: pokoje 2-osobowe w hotelach 3* i 4*.

 

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest  też wiza turystyczna, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują wysokie temperatury, które nieco utrudniają podróżowanie.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.

RELIGIA
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok. 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 miliony bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne, a prowizje zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi.
W północnych Indiach właściwie nie ma problemu malarii, zwłaszcza w porze zimowej, która jest jednocześnie porą suchą. Problemem może być inne flora bakteryjna, dlatego dobrze mieć z sobą leki żołądkowe lub nawet antybiotyk. W razie kłopotu bardzo łatwo dostać antybiotyk w aptece.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ:
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

Opis transportu

 • Samochody Tata Sumo

Potrzebne dokumenty

Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest też wiza turystyczna, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.