Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca Pakistanu – te znane i te poza szlakiem
 • Zwiedzisz największe pakistańskie miasto – Karaczi
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Wyżywienie w cenie

Pakistan – tajemniczy, nieco nieodkryty kraj, który zachwyca, inspiruje, zaskakuje. Kraj z wielomilionowymi miastami, klimatycznymi miasteczkami i maleńkimi wioskami, który przypadnie do gustu każdemu podróżnikowi otwartemu na inne kultury. W czasie pobytu niejednokrotnie doświadczymy gościnności i serdeczności ze strony mieszkańców. Odwiedzimy nie tylko Lahaur i Karaczi czyli jedne z najważniejszych miast kraju, ale podejrzymy też życie pakistańskiej prowincji i dotrzemy do miejsc poza utartym szlakiem. Przystaniemy w miejscach mniej znanych, by delektować się otaczającymi nas krajobrazami. Oprócz tego zobaczymy najważniejsze zabytki czy świątynie, z bliska przyjrzymy się kulturze, zwyczajom czy tradycjom. Każdy dzień będzie usłany emocjami, dlatego jeśli chcesz przeżyć przygodę życia to nie wahaj się – wyjedź z nami do Pakistanu, a my sprawimy, że podróży tej nie zapomnisz bardzo długo.

 

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Lahaur (z przesiadkami).

2 dzień: LAHAUR
Wczesnoporanny przylot do Lahaur. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku ruszamy na zwiedzanie. Lahaur to stolica prowincji Pendżab i kulturalna stolica kraju. Miasto przez ponad 200 lat było pod panowaniem Imperium Wielkich Mogołów, w trakcie którego w mieście powstało wiele pałaców, ogrodów i meczetów. Zabytki te podziwiać można do dziś. Na początek pospacerujemy po ogrodach Szalimar (nazywanych ogrodami miłości), pochodzących z okresu największej świetności Imperium Mogołów. Następnie odwiedzimy meczet Badshahi, który jest drugim w Pakistanie meczetem pod względem wielkości, a także udamy się do fortu o tej samej nazwie (niektórzy są zdania, że pewne części fortu nawiązują do słynnego hinduskiego Tadź Mahal). Na koniec dnia wizyta w muzeum – dowiemy się tam nieco na temat kraju w którym jesteśmy, zobaczymy znany na całym świecie mural Sadequaina, podziwiać będziemy kolekcje rzeźb buddyjskich. Nocleg w Lahaur.

3 dzień: LAHAUR
Po śniadaniu odwiedzimy bogato zdobione Mauzoleum Dżahangira, który władał Imperium Mogołów na początku XVII wieku. Następnie udamy się do Mauzoleum Noor Jehan – charyzmatycznej i przywódczej żony Dżanhangira, uważanej za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w XVII-wiecznym Imperum (co ciekawe, była ona 20! żoną wspomnianego wcześniej władcy). Po zwiedzaniu dowiemy się więcej o meczecie Wazir Khan, w którym znajdują się jedne z najpiękniejszych mozaik w całym kraju. Tego dnia zobaczymy również niezwykle kolorową ceremonię na granicy pomiędzy Pakistanem, a Indiami – będzie to niesamowita okazja, by podejrzeć zarówno Pakistańczyków, jak i mieszkańców Indii. Gwarantujemy, że będzie to nadzwyczajne doświadczenie. Nocleg w Lahaur.

4 dzień: LAHAUR – HARAPPA – MULTAN
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Multan – miasta malowniczo położonego w dolinie rzeki Ćenab. Po drodze zatrzymamy się w Harappa, by zobaczyć starożytną osadę pochodzącą najprawdopodobniej z II połowy III wieku p.n.e. (a odkrytą podczas wykopalisk dopiero w XX wieku). Na uwagę zasługują tu między innymi zabytkowa cytadela oraz muzeum, w którym przechowuje się artefakty znalezione na terenie Harappy w trakcie wykopalisk archeologicznych. Na nocleg dotrzemy do Multan.

5 dzień: MULTAN – BAHAWALPUR
Po śniadaniu zwiedzanie Multan, które słynie między innymi z zabytkowego fortu z dobrze zachowanymi i bogato zdobionymi kaplicami: Bahad-ud-din Zakriya, Shah Shams Tabriz and Shah Rukn-e-Alam. Z najwyższego punktu budowli – Damdama – podziwiać można imponującą panoramę miasta. Następnie udamy się na zwiedzanie najpiękniejszych mauzoleów i świątyń tego miasta. Po zwiedzaniu ruszamy w stronę Bahawalpur. Nocleg w Bahawalpur.

6 dzień: BAHAWALPUR – FORT DERAWAR – UCH SHARIF – BAHAWALPUR
Śniadanie. Następnie ruszamy w drogę, by zobaczyć słynny fort Derawar. Ta imponująca budowla pochodząca z XIII wieku leży wśród piasków pustyni Cholistan i powstała na zlecenie monarchy hinduistycznego Raja Dahir. Wizyta w tym miejscu pozwoli nam również podejrzeć codzienność mieszkańców oraz ich kolorowe, tradycyjne stroje. Stamtąd ruszamy w kierunku Uch Sharif, gdzie zobaczymy między innymi Mauzoleum Bibi Juwandi. Na nocleg wrócimy do Bahawalpur.

7 dzień: BAHAWALPUR – SUKKUR
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Sukkur – miasta położonego w pakistańskiej prowincji Sindh (jest to trzecie co do wielkości miasto prowincji – zaraz po Karaczi i Hyderabad). Sukkur leży na prawym brzegu rzeki Indus, podziwiać tam można liczne świątynie (nie tylko muzułmańskie, ale i hinduistyczne). Niedaleko Sukkur znajdują się zabytkowe miasteczka – Rohri i Shikarpur. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Sukkur.

8 dzień: SUKKUR – MOHENDŻO DARO – LARKANA
Celem naszej dzisiejszej podróży jest Larkana – jedno z miast środkowego Pakistanu. To właśnie tu urodził się jeden z najbardziej znaczących pakistańskich polityków, były prezydent i premier – Zulfiqar Ali Bhutto. Po drodze przystanek w Mohendżo Daro, gdzie znajdują się wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ruiny jednego z najważniejszych kiedyś miast kraju. Osadę tą najprawdopodobniej wybudowano w II połowie III tysiąclecia p.n.e., natomiast odkryto ją dopiero w XX wieku (i wtedy to archeolodzy rozpoczęli jej badania). Zajmuje ona obszar około 250 ha, a najważniejsze jej obiekty to Wielka Łaźnia, Dom Wodza, Dom Zgromadzeń czy imponujący Wielki Spichlerz. Osada otoczona była murem, który miał zabezpieczać przed wylewami rzeki Indus (i to pewnie z tego też powodu, miasto wyróżniało się doskonale rozbudowaną siecią wodno-kanalizacyjną, która miała chronić mieszkańców przed niespodziewanym atakiem żywiołu jakim jest woda). Nocleg w Larkana.

9 dzień: LARKANA – HYDERABAD
Po śniadaniu przejazd do Hyderabad – jednego z najstarszych miast całej południowej Azji. To klimatyczne miasto z przepiękną architekturą zamieszkałe jest przez przedstawicieli różnorodnych mniejszości etnicznych, którzy kultywując swoje tradycje od pokoleń i wyznając różne religie żyją wspólnie od wieków. Otwartość i tolerancyjność tych ludzi jest niesamowita, a spokój tego miejsca sprawia, że nie chce się go opuszczać. Nocleg w Hyderabad.

10 dzień: HYDERABAD – KARACZI
Po śniadaniu opuszczamy Hyderabad, by ruszyć do największego pakistańskiego miasta położonego nad Morzem Arabskim – Karaczi. Po drodze zatrzymamy się między innymi w zabytkowym mieście Thatta. Słynie ono z przepięknego, bogato zdobionego meczetu Shah Jahan (znanego również jako meczet Jamia Masid), który powstał już w XVII na zlecenie ówczesnego cesarza. Przystaniemy też nieopodal wzgórza Makli na który znajduje się największa na świecie nekropolia z niezliczoną ilością cennych grobów i mauzoleów (w 1981 roku wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Tego dnia zatrzymamy się w też w okolicy fortu Pacco Qillo. Na nocleg dotrzemy do Karaczi.

11 dzień: KARACZI
Karaczi to największe miasto Pakistanu, stolica prowincji Sindh. Zwiedzanie. Tego dnia zobaczymy między innymi mauzoleum Mazar-e-Quaid – miejsce spoczynku Muhammada Ali Jinnah, pakistańskiego „Wielkiego Przywódcy”, „Ojca Narodu”, bohatera narodowego. Budowę jego mauzoleum ukończono w 1970 roku i wielu uważa go za symbol miasta. Następnie udamy się do w kierunku słynnego Frere Hall, który w czasach rządów brytyjskich służył jako ratusz i centrum społeczno-kulturalnej działalności. Obecnie w budynku mieści się piękna biblioteka – jedna z największych bibliotek kraju. Znajduje się tam ponad 70 tysięcy książek (rzadkich wydań, ręcznie pisanych manuskryptów, słowników, atlasów). Na piętrze budynku znajduje się natomiast galeria sztuki w której podziwiać można dzieła pakistańskiego artysty Sadequaina. Na koniec dnia wizyta w Mohatta Palace. Pałac ten powstał jako letnia rezydencja dla rodziny Mohatta, następnie przebudowano go na muzeum. Na zewnątrz tego pięknego budynku znajduje się ogród, w którym można odpocząć. Nocleg w Karaczi.

12 dzień: POŻEGNANIE
Wylot do Polski w godzinach wczesnoporannych. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-5 osób) CENA (6-12 osób)
10.02-21.02.2021 15270 PLN 14270 PLN
17.03-28.03.2021
PROMOCJA (ważna do 04.01.2021)
15270 PLN
14770 PLN
14270 PLN
13770 PLN
06.10-17.10.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
15270 PLN
14770 PLN
14270 PLN
13770 PLN
03.11-14.11.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
15270 PLN
14770 PLN
14270 PLN
13770 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (7000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Lahaur, Karaczi-Warszawa to ok. 4800 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4800 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Lahaur, Karaczi-Warszawa (do kwoty 4800 PLN)
 • 11 noclegów zgodnie z programem – hotele turystyczne, hotele 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus)
 • Wizę wjazdową
 • Opiekę miejscowego przewodnika (w j. angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Bilety wstępu
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1760 PLN
 • Uznaniowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach turystycznych, hotelach 3* i 4* (dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 1760 PLN).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Pakistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami, a wiza wliczona jest w cenę wyjazdu.

POGODA
Pakistan to kraj w którym temperatura jest bardzo zróżnicowana. Generalnie występuje tam mała ilość opadów. Tereny znajdujące się na południu kraju są ciepłe, północ kraju natomiast jest chłodniejsza.

CZAS
+3 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +4 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są urdu i angielski, jednak w niektórych rejonach kraju znajomość angielskiego nie jest powszechna.

RELIGIA
W Pakistanie przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Pakistanu jest rupia pakistańska (PKR). 1 rupia = 100 pajs. Bankomaty w Pakistanie występują jedynie w stolicy i kilku większych miastach, nie należy więc na nie za bardzo liczyć. Gotówka jest najbardziej sprawdzonym środkiem płatniczym w Pakistanie. Zabieramy więc ze sobą gotówkę i na bieżąco wymieniamy na miejscu. Zaleca się zabranie ze sobą dolarów amerykańskich.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi nie jest niestety powszechny. Kawiarenki internetowe bywają dostępne w większych miastach.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrą opcją jest też zakup karty SIM lokalnego operatora. Proszę jednak pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach/pensjonatach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Pakistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ/CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
– Pakistan to państwo w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu codziennym, należy więc przestrzegać pewnych zasad co do ubioru. Należy zachować umiar – unikać roznegliżowania. Nie trzeba obowiązkowo nosić chusty i przykrywać włosów, ale bardzo krótkie spodenki, czy duże dekolty nie będą dobrze widziane. Przed wejściem do meczetu należy obowiązkowo zdjąć buty.
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– polar/bluza na chłodniejsze wieczory, kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie robioną biżuterię
– przyprawy (chilli, kurkumę, anyż, cynamon)
– wyroby skórzane
– szale, odzież

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.