Dlaczego warto?

 • Odwiedzisz jeden z najbardziej niedostępnych krajów świata
 • Weźmiesz udział w wiosennym festiwalu Kalaszy
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Wyżywienie, bilety wstępu i dodatkowe atrakcje w cenie

Zapraszamy na wyjazd do Pakistanu – gościnnego kraju u stóp Himalajów. Każdy dzień naszej podróży będzie nowym odkryciem. Pokażemy Wam jak bardzo doniesienia prasowe różnią się od klimatu jaki zastaniecie na miejscu. Na własnej skórze odczujecie gościnność mieszkańców. Będziecie podróżować po szlakach, które niezadeptane są jeszcze przez ruch turystyczny. Ośmiotysięczne szczyty będą na wyciągnięcie ręki.
Podczas naszej wyprawy odwiedzimy zarówno Islamabad, jak i mniejsze, zapomniane przez świat wioski górskie. Będziemy nocować z widokiem na Nanga Parbat i przetańczymy całą noc na festiwalu u Kalaszy. Skosztujemy lokalnej kuchni i zaprzyjaźnimy się z mieszkańcami Pakistanu.
Szukasz wyprawy innej niż to, co oferuje rynek turystyczny? Pakistan to kraj dla Ciebie!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Islamabadu z przesiadką.

2 dzień: ISLAMABAD – BESHAM
Przylot do Islamabadu w godzinach nocnych/wczesnoporannych, przejazd do hotelu na nocleg. Po śniadaniu ruszamy w podróż do Besham. Część trasy przejedziemy po słynnej „Karakoram Highway”, która jest najwyżej położoną drogą na świecie o utwardzonej nawierzchni. Trasa będzie niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Wieczorem dojazd do Besham na nocleg.

3 dzień: BESHAM – CHILAS
Po śniadaniu wyruszymy w stronę Chilas. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Shatyal, by zobaczyć tamtejsze napisy wykute w skałach, utworzone przez kupców i pielgrzymów zmierzających na Daleki Wschód. Oczywiście nasza trasa będzie biegła wzdłuż niesamowitych krajobrazów. Nocleg w Chilas.

4 dzień: CHILAS – TATO – FAIRY MEADOWS
Po śniadaniu ruszamy w 2-godzinny przejazd do Raikot, by zobaczyć tamtejszy most. Następnie przesiądziemy się do samochodów terenowych, którymi po ok. 2 godzinach dotrzemy do wioski Tato. Trasa do Tato biegnie wzdłuż skał i momentami mrozi krew w żyłach. Ale bez obaw, nasi kierowcy to specjaliści. Z Tato czeka nas trekking (ok. 3 godzinny) do Fairy Meadows, położonej na wysokości 3300 m n.p.m u stóp Nanga Parbat. Po drodze lasy sosnowe, rwące strumienie, widok na lodowiec w oddali. Na końcu wędrówki czekać będzie nagroda. Widok na Nanga Parbat w całej okazałości (jeśli tylko pogoda nie spłata nam figla). Dzisiejszą noc spędzimy w schronisku, a rano obudzi nas „zapalanie szczytu” Nangi.

5 dzień: FAIRY MEADOWS
Dzisiaj będziemy mieli okazję podziwiać piękno wysokogórskiej Fairy Meadows. Dla chętnych całodzienny trekking do pierwszego obozu pod Nanga Parbat (3967m. n.p.m.). Oczywiście widok na Nanga Parbat będzie nam towarzyszyć cały czas. Przejdziemy ścieżką wzdłuż lodowca Raikot i Ganalo. Ten dzień zabierze nas w śnieżny świat, który czeka tylko na nielicznych. Na nocleg wrócimy do schroniska.

6 dzień: FAIRY MEADOWS – TATO – GILGIT – KARIMABAD
Po śniadaniu wyruszymy pieszo w drogę powrotną do Tato, skąd samochodami terenowymi wrócimy do Raikot. Następnie przejedziemy do Gilgit, miasta leżącego nad rzeką o tej samej nazwie, skąd wyruszymy w stronę celu naszej dzisiejszej podróży czyli do Karimabad – dawnej stolicy Doliny Hunza. Cała dolina to feria barw rosnących tam kwiatów i drzew owocowych. Nocleg w Karimabad.

7 dzień: KARIMABAD i okolice
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Forcie Baltit, którego wieża ma ponad 900 lat. Sam Fort był niegdyś siedzibą Mira Hunzy. Dziś odrestaurowany i wykorzystywany jako muzeum. Następnie udamy się na spacer po okolicy, aby być bliżej lokalnego życia mieszkańców Hunzy. Kobiety w tym regionie cieszą się większą swobodą niż w pozostałych częściach Pakistanu. Zapewne zobaczymy rolników pracujących na swych polach czy dzieci wracające ze szkoły. Po południu odwiedzimy jeszcze fort Altit. Zachód słońca obejrzymy z punktu widokowego (na prawie 3000m.n.p.m), skąd widać całą Dolinę Hunza. Na nocleg wrócimy do Karimabad.

8 dzień: KARIMABAD – GILGIT – PHANDER
Po śniadaniu ruszamy w stronę malowniczej doliny Phander nazywanej przez wielu „Małym Kaszmirem”. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Kargah. Zobaczymy tam tamtejsze stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się wykuty w skale wizerunek Buddy. Został on wyrzeźbiony już około VII wieku, ma ponad 3 metry wysokości, a jego zadaniem jest opieka nad okolicą Gilgit. Wieczorem dojedziemy do doliny Phander, której najbardziej znanym punktem jest jezioro o tej samej nazwie. Nocleg w Phander.

9 dzień: PHANDER – CHITRAL
Po śniadaniu malowniczą przełęczą Shandur (3734 m n.p.m.) ruszymy w stronę Chitral. Przełęcz ta słynie z rozgrywanych tutaj mistrzostw polo, w których głównymi przeciwnikami są Gilgit Baltistan i Chitral. Trasa będzie niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Na nocleg dotrzemy do Chitral. Raczej nie spotkamy tu wielu turystów, więc będziemy mieć go dla siebie.

10 dzień: CHITRAL – KALASH
Po śniadaniu zwiedzanie położonego na wysokości 1500 m n.p.m miasta Chitral. Słynie ono z zabytkowego fortu, meczetu malowniczo usytuowanego nad rzeką i tętniącego życiem bazaru. Z Chitral udamy się w podróż do starożytnych dolin Kalash zamieszkałych przez lokalne plemiona (historia niektórych z nich po dzień dzisiejszy owiana jest tajemnicą). Najsłynniejsze z dolin to Bumburet, Birir i Rumbur. Gęsta roślinność, olbrzymie drzewa orzechowe, winorośle i rwące strumienie dolin zachwycają. Już dziś weźmiemy udział w wiosennym festiwalu. Nocleg w dolinie Kalash.

11 dzień: KALASH
Dzisiaj będziemy uczestnikami jednego z najsłynniejszych lokalnych festiwali KalaszyChilim Josht. Festiwal ten trwa 4 dni i obchodzi się go w trzech dolinach Kalash: Bumburet, Birir i Rumbur. W czasie jego trwania lokalni mieszkańcy modlą się o bezpieczeństwo swoje, swoich pól i zwierząt. Zewsząd dobiega muzyka, a tradycyjnie ubrani mieszkańcy tańczą w jej rytm. Stroje są niezwykle wyszukane – kobiety najczęściej ubierają się w suknie o żywych kolorach (a na głowę nakładają okrycia ze złotymi dodatkami), mężczyźni noszą natomiast wełniane kamizelki. Razem z Kalaszami zatańczymy w rytm wybijany przez bębny. Nocleg w dolinie Kalash.

12 dzień: KALASH – MINGORA SWAT
Po śniadaniu ruszamy w drogę do Mingora Swat. Niektórzy obszar ten porównują do szwajcarskich Alp – i rzeczywiście, podobieństwo jest zauważalne. Czarująca dolina otoczona przez potężne i wysokie łańcuchy górskie robi niesamowite wrażenie. Miejsce to jest rajem dla wszystkich miłośników przyrody, którzy właśnie tutaj będą mogli rozkoszować się otoczeniem: gęsto zalesionymi górami i rwącymi potokami. Nocleg w Swat.

13 dzień: MINGORA SWAT – PESZAWAR
Śniadanie, po którym zobaczymy między innymi pozostałości archeologiczne po stanowisku Buddy Kary i muzeum, gdzie dowiemy się więcej o historii miejsca w którym jesteśmy. Po zwiedzaniu przejazd do Peszawaru. Po drodze zatrzymamy się, by zobaczyć klasztor buddyjski i stanowisko archeologiczne Takht-i-Bahi uważane za jedno z najbardziej imponujących i wyjątkowo dobrze zachowanych relikwii buddyzmu dzielnicy Ghandara (nie bez powodu obiekt ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Wspaniała architektura i spokój, którego można doświadczyć w tym miejscu zapada w pamięci na bardzo długo. Przyjazd do Peszawaru – miasta będącego niegdyś niesamowicie kwitnącym centrum handlu. Peszawar zamieszkiwany jest obecnie głównie przez Pasztunów. Nocleg w Peszawar.

14 dzień: PESZAWAR – ISLAMABAD
Peszawar to najstarsze miasto Pakistanu i jedno z najstarszych miast całej Azji Południowej (niegdyś stolica starożytnego imperium Kushan, obecnie stolica pakistańskiej prowincji Khyber Pakhtunkhwa). Po śniadaniu rozpoczniemy jego zwiedzanie w trakcie którego zobaczymy między innymi muzeum czy meczet Mohabat Khan. Pospacerujemy też po lokalnym bazarze, co będzie dobrą okazją, by nabyć ostatnie pamiątki. Po zwiedzaniu ruszymy do Islamabadu – stolicy Pakistanu w której rozpoczęliśmy naszą podróż. Nocleg w Islamabadzie.

15 dzień: ISLAMABAD – RAWALPINDI – TAXILA – ISLAMABAD
Śniadanie. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Islamabadu – stolicy Pakistanu wybudowanej w latach 60 XX wieku (wtedy też zastąpiła ówczesną stolicę, tj. Karaczi). Zobaczymy między innymi znajdujący się u stóp wzgórza Margala Meczet Króla Fajsala (będący jednym z największych meczetów całej Azji Południowej). Będzie też okazja, by ze słynnego punktu widokowego podziwiać panoramę okolicy a przy okazji zjeść pyszne lody. Po zwiedzaniu przejedziemy do oddalonego o niecałe 15 km Rawalpindi, gdzie zobaczymy zabytkowe targowisko Raja. Tego dnia zatrzymamy się też w miejscowości Taxila. Uważa się, że to właśnie w Taxila narodziły się najbardziej interesujące cywilizacje świata. Na miejscu odwiedzimy Muzeum Miejskie oraz zabytkowe ruiny buddyjskiego klasztoru Jaulian. Choć ruiny pochodzą sprzed 2500 lat, to w dobrym stanie zachowały się płaskorzeźby przedstawiające życie i nauki Buddy. Powrót do Islamabadu. Nocleg w Islamabadzie.

16 dzień: POŻEGNANIE
Wylot do Polski w godzinach wczesnoporannych. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych/wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)
05.05-20.05.2021

PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)

15370 PLN

14770 PLN

14570 PLN

13970 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Islamabad-Warszawa to ok. 3600 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3600 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Islamabad-Warszawa (do kwoty 3600 PLN)
 • 15 noclegów zgodnie z programem
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus, jeepy)
 • Wizę wjazdową
 • Bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1460 PLN
 • Uznaniowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • w hotelach, pensjonatach (pokoje 2-osobowe)
 • w schronisku (możliwy 1 wspólny pokój wieloosobowy)

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Pakistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

POGODA
Pakistan to kraj w którym temperatura jest bardzo zróżnicowana. Generalnie występuje tam mała ilość opadów. Tereny znajdujące się na południu kraju są ciepłe, północ kraju natomiast jest chłodniejsza. Najlepiej w podróż do Pakistanu wybrać się od kwietnia do maja oraz od października do listopada.

CZAS
+3 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +4 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są urdu i angielski, jednak w niektórych rejonach kraju znajomość angielskiego nie jest powszechna.

RELIGIA
W Pakistanie przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Pakistanu jest rupia pakistańska (PKR). 1 rupia = 100 pajs. Bankomaty w Pakistanie występują jedynie w stolicy i kilku większych miastach, nie należy więc na nie za bardzo liczyć. Gotówka jest najbardziej sprawdzonym środkiem płatniczym w Pakistanie. Zabieramy więc ze sobą gotówkę i na bieżąco wymieniamy na miejscu. Zaleca się zabranie ze sobą dolarów amerykańskich.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi nie jest niestety powszechny. Kawiarenki internetowe bywają dostępne w większych miastach.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrą opcją jest też zakup karty SIM lokalnego operatora. Proszę jednak pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach/pensjonatach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Pakistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ/CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
– Pakistan to państwo w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu codziennym, należy więc przestrzegać pewnych zasad co do ubioru. Należy zachować umiar – unikać roznegliżowania. Nie trzeba obowiązkowo nosić chusty i przykrywać włosów, ale bardzo krótkie spodenki, czy duże dekolty nie będą dobrze widziane. Przed wejściem do meczetu należy obowiązkowo zdjąć buty.
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– polar/bluza na chłodniejsze wieczory, kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie robioną biżuterię
– przyprawy (chilli, kurkumę, anyż, cynamon)
– wyroby skórzane
– szale, odzież

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • jeepy (samochody terenowe Willy Jeeps lub Toyota Land Cruisers)
  – dzień 4: Raikot – Tato
  – dzień 6: Tato – Raikot
  – dzień 9-poranek dnia 12

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.