Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz nieodkrytą Mongolię
 • Zachwycisz się przepięknymi pejzażami
 • Spróbujesz miejscowych przysmaków
 • Weźmiesz udział w lokalnym festiwalu Naadam, co pozwoli Ci poznać od podszewki miejscowe tradycje
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)

Mongolia to jeden z krajów Azji. Miejsce niejako jeszcze nieodkryte, a pod wieloma względami niezwykle zachwycające. To tutaj podziwiać można górskie scenerie, przepastne doliny, przepiękne parki czy zabytki upamiętniające nieraz niełatwą historię tego państwa. Ale to nie wszystko, bo w trakcie tej wyprawy nie tylko ujrzymy najpiękniejsze miejsca Mongolii, ale i weźmiemy udział w miejscowym festiwalu Naadam (odbywa się on raz do roku i jest jednym z głównych świąt państwowych kraju). Dowiemy się też więcej o zwyczajach oraz tradycjach, spróbujemy miejscowych przysmaków i poznamy lokalnych mieszkańców – serdecznych Mongołów, którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych pokazując im najbardziej wyjątkowe miejsca swojej ojczyzny. Wyjedź więc z nami w podróż do Mongolii, a obiecujemy, że będzie to jeden z tych wyjazdów, które pamięta się bardzo długo.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy.

2 dzień: UŁAN BATOR
Wczesnoporanny przylot do Ułan Bator – stolicy i jednocześnie największego miasta całej Mongolii. Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono nad rzeką Tuul gol w dolinie otoczonej imponującymi górami. Po załatwieniu formalności wizowych nastąpi transfer do hotelu, śniadanie, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku czeka nas pierwszy spacer po mieście. Odwiedzimy muzeum, gdzie dowiemy się więcej o kraju w którym jesteśmy. Pospacerujemy też po głównym placu miasta. Wieczorem obejrzymy tradycyjny pokaz, dzięki któremu już pierwszego dnia po przylocie będziemy mogli zagłębić się w miejscową kulturę. Czeka nas też powitalna, uroczysta kolacja w trakcie której nie zabraknie lokalnych specjałów. Nocleg w Ułan Bator.

3 dzień: UŁAN BATOR – PARK NARODOWY CHUSTAJN NURUU
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Chustajn Nuruu. Jego powierzchnia to około 506 km kwadratowych, a sam park zachwyca niezwykłym bogactwem fauny i flory. To właśnie tutaj zobaczymy słynny gatunek konia o nazwie koń Przewalskiego (znanego też jako gatunek Takhi). Dowiemy się oczywiście więcej o jego pochodzeniu i nie tylko. Oprócz tego obszar ten upodobały sobie zwierzęta takie jak świstaki, gazele, lisy czy liczne gatunki ptaków (bociany, kuropatwy i wiele, wiele innych). Nocleg w jurcie.

4 dzień: PARK NARODOWY CHUSTAJN NURUU – GURVANBULAG
Po śniadaniu ruszamy w stronę jednej z mongolskich prowincji – Bulgan (zatrzymamy się dokładniej w okolicy Gurvanbulag). Tego dnia jeszcze bardziej wtopimy się w miejscową atmosferę i odpoczniemy wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Po południu dowiemy się więcej o typowych mongolskich rozrywkach i grach. Gwarantujemy, że ten dzień będzie pełen wrażeń i dobrej zabawy! Nocleg w jurcie.

5 dzień: GURVANBULAG
Dzisiaj odwiedzimy jedną z miejscowych rodzin – dowiemy się więcej o lokalnych tradycjach, miejscowej kulturze i niektórych specjałach mongolskiej kuchni. Na własnej skórze przekonamy się też czym jest prawdziwa mongolska gościnność. Późnym popołudniem zobaczymy jak utalentowani mongolscy „kowboje” posługują się „uurgą” czyli tradycyjnym, drewnianym lasso. Po pokazie kolacja pełna lokalnych specjałów. Nocleg w jurcie.

6 dzień: GURVANBULAG – KHARAKHORUM
Dzisiaj ruszamy w stronę leżącego nad rzeką Orchon gol Kharakhorum. Zobaczymy tam między innymi zabytkowy klasztor Erdene Zuu – jeden z najstarszych i największych klasztorów buddyzmu tybetańskiego w Mongolii. Wieczorem weźmiemy udział w warsztatach w trakcie których dowiemy się więcej o wytwarzaniu rzeczy z filcu. Nocleg w jurcie.

7 dzień: KHARAKHORUM – UŁAN BATOR
Dzisiaj ruszamy w drogę powrotną do Ułan Bator. Po przyjeździe czas wolny, który można wykorzystać na odpoczynek lub zakupy. Nocleg w Ułan Bator.

8 dzień: FESTIWAL NAADAM
Dzisiaj czeka nas nie lada atrakcja, gdyż będziemy uczestnikami festiwalu Naadam – jednego z najważniejszych festiwalów całej Mongolii (jednocześnie festiwal jest jednym z najważniejszych świąt państwowych kraju). Jego nazwa pochodzi od słowa naadach, co dokładnie oznacza „bawić się”. Festiwal wpisano na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO i obejmuje on 3 najważniejsze konkurencje: zapasy, wyścig konny czy łucznictwo. Całemu świętu towarzyszy dobra zabawa. W trakcie świętowania oczywiście będzie okazja, by podejrzeć mieszkańców i poznać dogłębniej ich zwyczaje. Nocleg w Ułan Bator.

9 dzień: UŁAN BATOR – KHUI DOLOON KHUDAG – UŁAN BATOR
Poranny transfer do Khui Doloon Khudag, gdzie dowiemy się więcej o kolejnej mongolskiej tradycji. Wyścigi konne (bo o tym zwyczaju mowa) są częścią żywego dziedzictwa kulturowego Mongolii (a w zależności od wieku konia wyścigi dzieli się nawet na 7 kategorii). Tego dnia na własne oczy zobaczymy jak wygląda konna rywalizacja. Po powrocie do Ułan Bator czeka nas niestety pożegnalna kolacja. Nocleg w Ułan Bator.

10 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może nastąpić jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)
04.07-13.07.2021

PROMOCJA
(ważna do 18.12.2020)

15460 PLN

14660 PLN

14460 PLN

13660 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (7000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 8 noclegów zgodnie z programem (hotel 3*, jurta)
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad i kolacja
 • Transport zgodnie z programem (w Ułan Bator – bus; w pozostałe dni samochody 4×4)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Bilet wstępu na festiwal Naadam
 • Wizę do Mongolii
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego (zapytaj o możliwość w biurze)
 • Uznaniowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • hotel 3* (pokoje 2-osobowe)
 • jurty (2-osobowe; łazienka w oddzielnym budynku)

Przykładowe noclegi:

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Mongolii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a wiza wliczona jest w cenę wyjazdu.

Opis transportu

 • w Ułan Bator – wynajęty, komfortowy bus; w pozostałe dni – samochody 4×4

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.