Poznajcie jedną z najstarszych kultur i tradycji świata!
Indie to prawdopodobnie najbardziej zróżnicowany kraj w Azji: zarówno, jeśli chodzi o kulturę, architekturę, jak i klimat. Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. W czasie wyjazdu będziemy obcowali ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury nie tylko podróżując od zabytku do zabytku, ale i biorąc udział w zajęciach jogi czy korzystając z zabiegów ajurwedy. Będzie okazja, by podziwiać zatrważające swym ogromem forty i pałace, spędzić noc na mieszkalnej barce, wziąć udział w przejażdżce rowerowej czy spróbować tego, co w hinduskiej kuchni najpyszniejsze.
Nie czekaj, zapisz się już dziś i ruszaj z nami na podbój Indii.
Więcej o Indiach na naszym blogu:
1 dzień: Wylot z Warszawy.
2 dzień: KOCZIN
Przylot do Koczin – jednego z miast w południowej części Indii, które leży w indyjskim stanie Kerala. W zależności od godzin przylotów: zakwaterowanie w hotelu i czas wolny lub nocleg. Koczin ze względu na swoje położenie nad Morzem Arabskim jest jednym z najważniejszych portów całego kraju. Dodatkowo już od XIV wieku miasto to znane jest jako centrum handlu przyprawami (i nie tylko) o czym z pewnością przekonamy się w trakcie podróży. Nocleg w Koczin.
3 dzień: KOCZIN
Po wczesnym śniadaniu ruszamy na wycieczkę rowerową. Będzie to niezwykła okazja, by przyjrzeć się codziennym zajęciom i poznać najważniejsze miejsca kultu dla mieszkańców. Dowiemy się też więcej na temat słynnego, zabytkowego fortu i zobaczymy jak wygląda codzienność różnych społeczności Koczin (które pomimo różnorodności, wielu ścierających się ze sobą zwyczajów, tradycji, stylów życia, a nawet religii współistnieją w zgodzie i niesamowitej harmonii). Powrót do hotelu. Po odświeżeniu się ruszamy na zwiedzanie miasta w trakcie którego zobaczymy między innymi Pałac Holenderski znany również jako Pałac Mattancherry (zamknięty w piątki i święta żydowskie). Został on wybudowany przez Portugalczyków już w XVI wieku, a następnie rozbudowany przy udziale Holendrów w XVII wieku. Jeśli będzie możliwość tego dnia zobaczymy też żydowską synagogę (zamknięty w piątki, soboty i święta żydowskie). Nocleg w Koczin.
4 dzień: KOCZIN – DEWALOKAM
Po śniadaniu transfer do Dewalokam. Po przyjeździe zakwaterowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania z darmowych atrakcji fakultatywnych.
Atrakcje dla chętnych:
Wieczorem do wyboru jeden z poniższych zabiegów ajurwedy:
Nocleg w Dewalokam.
5 dzień: DEWALOKAM
Zajęci jogi z lokalnym, profesjonalnym nauczycielem jogi w języku angielskim (godzina 07.30-08.30). Następnie czas wolny. Dla chętnych możliwość skorzystania z darmowych atrakcji fakultatywnych (wspomnianych w dniu wcześniejszym).
Wieczorny zabieg ajurwedy: do wyboru jeden z zabiegów wspomnianych dnia poprzedniego.
Nocleg w Dewalokam.
6 dzień: DEWALOKAM – MUNNAR
Celem naszej dzisiejszej podróży będzie znana stacja górska – Munnar, która słynie ze swego bajecznego klimatu. Podziwiać tam można liczne plantacje herbaty (dlatego Munnar nazywany jest Keralską Stolicą Herbaty), które niesamowicie zjawiskowo pokrywają wzgórza. Munnar słynie też z wielości plantacji przypraw (pieprzu, kardamonu, wanilii). Będzie oczywiście czas na spacer. Otaczająca zieleń i spokojna atmosfera z pewnością pozwoli zrelaksować się i zregenerować siły przed dalszą podróżą. Po południu odwiedzimy Muzeum Herbaty, gdzie nie tylko dowiemy się więcej na jej temat, ale i spróbujemy jednej z najpyszniejszych herbat świata. Tego smaku nie sposób zapomnieć na długo. Nocleg w Munnar.
7 dzień: MUNNAR
Zajęcia jogi z lokalnym, profesjonalnym nauczycielem jogi w języku angielskim (godzina 08.00-09.00). Następnie czeka nas trekking na wzgórze Letchmi. Trekking rozpoczniemy na wysokości około 1420 m.n.p.m, a zakończymy go na wysokości około 1950 m.n.p.m. Droga wiedzie przez liczne plantacje (kawy, kardamonu, herbaty) wśród zapierających dech w piersiach widoków. Zdjęcia, które ustrzelimy będą więc niesamowite. Po dotarciu na wzgórze odpoczynek i delektowanie się panoramą okolicy. Powrót do hotelu. Nocleg w Munnar.
8 dzień: MUNNAR – THEKKADY
Zajęci jogi z lokalnym, profesjonalnym nauczycielem w języku angielskim (godzina 08.00-09.00). Następnie ruszamy w drogę do Thekaddy. Po przyjeździe odwiedzimy jedną z plantacji przypraw i ziół pełną niezwykle przyjemnych dla nosa zapachów (kardamonu, pieprzu, cynamonu, wanilii i wielu innych), które rozbudzą nie tylko nasze zmysły, ale i smaki. Oczywiście dowiemy się więcej o samych ziołach i całym procesie ich hodowania.
Wieczorem do wyboru jeden z poniższych zabiegów ajurwedy:
Nocleg w Thekaddy.
9 dzień: THEKKADY
Zajęci jogi z lokalnym, profesjonalnym nauczycielem jogi (w języku angielskim). Dzisiaj czeka nas nie lada atrakcja – ruszamy w stronę zajmującego niezwykle rozległy obszar Narodowego Parku Periyar (nazywanego też Rezerwatem Przyrody Periyar). Miejsce to objęte jest ochroną, a jego teren zamieszkują słonie, czarne wiewiórki czy bizony. Tego dnia odbędziemy rejs łodzią, podczas którego na pewno zobaczymy któreś z dzikich gatunków zwierząt. Poznamy też najbardziej ukryte zakamarki parku i zachwycimy się bujną, lokalną roślinnością. Gwarantujemy, że będzie to niezapomniane przeżycie. Wieczorem będzie okazja, by zobaczyć pokaz Kalaripayattu – sztuki walki związanej z medycyną hinduską, ajurwedą oraz ziołolecznictwem. Jej początki sięgają początków samych Indii. Nocleg w Thekaddy.
10 dzień: THEKKADY – ALLEPPEY
Zajęci jogi z lokalnym, profesjonalnym nauczycielem jogi (w języku angielskim). Następnie ruszamy w stronę Alleppey – miasta z bardzo starą i bogatą historią, znanego również jako Alappuzha. Słynie ono z przepięknych plaż, lagun oraz… instytucji naukowych (znajduje się w nim wiele szkół artystycznych czy akademia muzyczna). Po przyjeździe zakwaterowanie na tradycyjnej mieszkalnej barce, na której zaplanowany jest nocleg. Następnie wyprawa wzdłuż wąskich kanałów wśród zachwycającej, bujnej roślinności – gwarantujemy, że miejscowa przyroda będzie na wyciągnięcie naszej ręki. Obiecujemy też, że noc spędzona na barce z pewnością będzie wyjątkową i niezapomnianą przygodą. Nocleg.
11 dzień: ALLEPPEY – KUMARAKOM
Poranny przejazd do Kumarakom, kolejnego malowniczego regionu Indii. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Kumarakom znane jest między innymi z jeziora Vembanad nad którym zobaczyć i usłyszeć można różnorodne i egzotyczne gatunki ptaków: kormorany, rybitwy, kukułki, dzikie kaczki i wiele innych. Z tego powodu obszar ten nazywany bywa Sanktuarium Ptaków lub po prostu rajem dla ornitologów i wszystkich wielbicieli natury.
Wieczorem czas na relaks przy zabiegach ajurwedyjskich. Do wyboru jeden z poniższych zabiegów ajurwedy:
Nocleg w Kumarakom.
12 dzień: KUMARAKOM – KOCZIN – GOA
Zajęci jogi z lokalnym, profesjonalnym nauczycielem jogi w języku angielskim. Po śniadaniu ruszamy w stronę lotniska w Koczin. Stamtąd przelot lokalny (z przesiadką) na Goa – jednego z najbardziej niezwykłych regionów Indii. Obok przejrzystej, turkusowej wody znajdują się tam dziewicze, piaszczyste plaże na których można odpocząć i się zrelaksować. Goa słynie także z malowniczych pól ryżowych, lasów, parków oraz rezerwatów. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg na Goa.
13 dzień: GOA
Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne, relaks i podziwianie rajskich krajobrazów. Nocleg w Goa.
14 dzień: GOA
Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne, relaks i podziwianie rajskich krajobrazów. Nocleg w Goa.
15 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin przelotów: wczesnoporanny lub popołudniowy wylot do Polski.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.
TERMIN | CENA (4-7 osób) | CENA (8-12 osób) |
13.02-27.02.2021 | 15560 PLN | 14560 PLN |
20.03-03.04.2021 PROMOCJA (ważna do 29.01.2021) |
14960 PLN |
13960 PLN |
Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.
Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.
UWAGA:
Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Koczin; Goa-Warszawa to ok. 3300 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.
1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.
DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest e-visa, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.
POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują dość wysokie temperatury.
CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.
JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.
RELIGIA
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.
CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.
WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco
w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne a prowizję zależą od banku.
INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.
TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.
WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.
RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.
JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.
WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.
CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi.
W północnych Indiach właściwie nie ma problemu malarii, zwłaszcza w porze zimowej, która jest jednocześnie porą suchą. Problemem może być inne flora bakteryjna, dlatego dobrze mieć z sobą leki żołądkowe lub nawet antybiotyk. W razie kłopotu bardzo łatwo dostać antybiotyk w aptece.
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła