Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze zabytki Kerali
 • Poznasz kulturową mozaikę południowych Indii
 • Będziesz spać w 4* hotelach
 • Spędzisz noc na tradycyjnej mieszkalnej barce
 • Zrelaksujesz się na piaszczystej, porośniętej palmami plaży
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-14 osób)
 • Razem z Tobą będzie polski pilotlokalny przewodnik, który doskonale zna Indie
 • Wyżywienie w cenie

Poznajcie jedną z najstarszych kultur i tradycji świata! Indie to prawdopodobnie najbardziej zróżnicowany kraj w Azji. Zarówno, jeśli chodzi o kulturę, architekturę, jak i klimat. Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. W czasie wyjazdu będziemy obcowali ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury. Podróżując od zabytku do zabytku, podziwiając zatrważające swym ogromem forty i pałace, mijamy po drodze prawdziwe Indie, równie ciekawe i zdumiewające, co unikatowe w swej formie pozostałości budownictwa dawnych władców.

Nie czekaj, zapisz się już dziś i ruszaj z nami na podbój Indii.

Więcej o Indiach na naszym blogu:

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych. Przylot do Delhi wieczorem lub nocą. Nocleg w Delhi.

2 dzień: DELHI
Po śniadaniu przejdziemy się po Starym Delhi, dzielnicy powstałej za czasów panowania Szach Dżachana (XVII w.), która do dziś zachowała swój orientalny klimat. Tego dnia zobaczymy między innymi Raj Ghat – miejsce kremacji słynnego przywódcy hinduskiego Mahatmy Gandhiego, uważanego poniekąd za twórcę niepodległości Indii. Był to człowiek, który chciał zjednoczyć całe Indie, pragnął zlikwidowania kastowości i spędzał jeden dzień w tygodniu na milczeniu. Następnie będziemy mieć okazję zobaczyć wpisany na listę UNESCO Czerwony Fort (jego nazwa wzięła się od koloru ścian tej budowli). Współcześnie uznawany jest on za symbol uzyskania niepodległości. Przespacerujemy się też po głównej handlowej ulicy starego Delhi Chandni Chowk na której można kupić niemalże wszystko (nie tylko indyjskie jedzenie czy pamiątki, ale także odzież, elektronikę i książki). Zatłoczenie tego miejsca nie powinno jednak odstraszać, ponieważ typowy indyjski klimat znajdziemy właśnie tam. Nocleg w Delhi.

3 dzień: DELHI
Po śniadaniu pora na zwiedzanie nowej części miasta. Na początek przyjrzymy się budowlom rządowym, m.in. Pałacowi Prezydenckiemu. Następnie naszym oczom ukaże się słynna Brama Indii – znajdująca się w samym sercu stolicy budowla mierząca 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Zobaczymy również Grobowiec Humajuna z XVI w. – przykład indosaraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym parkowym otoczeniu oraz Kutb Minar – minaret zbudowany w XIII w. z czerwonego piaskowca ozdobiony wyjątkowymi żłobieniami. Tego dnia będzie też okazja by zobaczyć jeden z najsłynniejszych skarbów światowej architektury – Świątynię Lotosu, która z zewnątrz przypomina ogromny, biały kwiat lotosu. Co ciekawe, w jej wnętrzu może modlić się każdy niezależnie od wyznawanej wiary, ponieważ nie ma w niej żadnych symboli religijnych. Nocleg w Delhi.

4 dzień: DELHI – GOA
Po śniadaniu przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Goa – jednego z najbardziej niezwykłych regionów Indii. W Goa obok przejrzystej, turkusowej wody znajdują się dziewicze, piaszczyste plaże na których można odpocząć i się zrelaksować. Goa słynie także z malowniczych pól ryżowych, lasów, parków oraz rezerwatów. Czas wolny po zakwaterowaniu w hotelu. Nocleg w Goa.

5 dzień: GOA
Rano wyruszymy na zwiedzanie Starego Goa, które słynie też z wyjątkowych zabytków, m.in z zespołu kościołów i klasztorów Goa, wpisanych na listę UNESCO. Do najważniejszych obiektów tego kompleksu należą: Bazylika Bom Jesus czy Kaplica św. Katarzyny Aleksandryjskiej, będąca najstarszym wśród zabytków. Znajduje się tam także kościół i klasztor św. Franciszka z Asyżu, w którym mieści się obecnie muzeum archeologiczne. Tego dnia odwiedzimy też plantację przypraw pełną niezwykle przyjemnych dla nosa zapachów, które rozbudzą nie tylko nasze zmysły, ale i smaki. Po południu czas wolny. Nocleg w Goa.

6 dzień: GOA
Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne, relaks i podziwianie rajskich krajobrazów. Nocleg w Goa.

7 dzień: GOA
Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne, relaks i podziwianie rajskich krajobrazów. Nocleg w Goa.

8 dzień: GOA – KOCZIN – MUNNAR
Po śniadaniu przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Koczin – miasta w południowej części Indii, w stanie Kerala. Na miejscu zwiedzanie miasta, w tym chińskich sieci i starego miasta, gdzie będzie możliwość zobaczenia synagogi, jedynej pozostałości po osadnictwie żydowskim w Kerali. W Koczin zobaczymy też słynny XVI-wieczny Pałac Holenderski (co ciekawe, wybudowany przez Portugalczyków) słynący z wyjątkowych, kolorowych malowideł ściennych przedstawiających sceny z mitologii hinduskiej. Następnie ruszymy w kierunku Ghatów Zachodnich (pasma górskiego wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), by dotrzeć do znanej stacji górskiej – Munnar, słynącej ze swego bajecznego klimatu. Podziwiać tam można liczne plantacje herbaty (dlatego Munnar nazywany jest Keralską Stolicą Herbaty), które niesamowicie zjawiskowo pokrywają wzgórza. Przejazd zajmie nam ok. 5 godz. Nocleg w Munnar.

9 dzień: MUNNAR
Tego dnia będziemy mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Herbaty oraz jednego z kościołów. Odwiedzimy też Park Narodowy Eravikulam, który znajduje się w łańcuchu Ghatów Zachodnich. Zachwyci on swoim pięknem każdego miłośnika przyrody. Zobaczyć w nim można nie tylko unikalne okazy roślin, ale także dzikie zwierzęta (np. kozy). Niesamowity krajobraz tego parku z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Nocleg w Munnar.

10 dzień: MUNNAR – THEKKADY
Przejazd do Thekkady, który zajmie nam około 6 godzin. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu – czas wolny. Teren Thekkady nazywany bywa też Parkiem Narodowym Periyar czy Rezerwatem Przyrody Periyar. Obszar ten (zajmujący ponad 700 kilometrów kwadratowych) jest chroniony, a jego teren zamieszkują słonie, czarne wiewiórki czy bizony. Tego dnia odbędziemy rejs łodzią, podczas którego na pewno zobaczymy któreś z dzikich gatunków zwierząt. Nocleg w Thekkady.

11 dzień: THEKKADY – ALLEPPEY
Po śniadaniu wyruszymy w stronę Alleppey – miasta nad Morzem Arabskim. Znane jest ono też jako Alappuzha i słynie z wyjątkowych plaż, lagun oraz… instytucji naukowych (znajduje się w nim wiele szkół artystycznych czy akademia muzyczna). Przejazd zajmie nam około 4 godziny. Po przyjeździe zakwaterowanie na tradycyjnej mieszkalnej barce, na której zaplanowany jest nocleg. Noc spędzona na barce z pewnością będzie wyjątkową i niezapomnianą przygodą.

12 dzień: ALLEPPEY – KUMARAKOM
Poranny przejazd do Kumarakom, kolejnego malowniczego regionu Indii. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Kumarakom znane jest między innymi z jeziora Vembanad nad którym zobaczyć i usłyszeć można różnorodne i egzotyczne gatunki ptaków: kormorany, rybitwy, kukułki, dzikie kaczki i wiele innych. Z tego powodu ten obszar nazywany bywa Sanktuarium Ptaków lub po prostu rajem dla ornitologów i wszystkich wielbicieli natury. Nocleg w Kumarakom.

13 dzień: KUMARAKOM –TRIVANDRUM – KOVALAM
Poranny przejazd do Kovalam. Po drodze zatrzymamy się w Trivandrum (lub jak kto woli w Thiruvananthapuram) czyli w mieście, w którym handluje się pieprzem i…kauczukiem. Na początek zwiedzimy tam Muzeum Napiera pełne niesamowitych wyrobów z brązu, biżuterii oraz rzeźb keralskich. Odwiedzimy też zbudowany w 1601 roku Pałac Padmanabhapuram, w pobliżu którego płynie rzeka Valli. Stanowi on wyjątkowo oryginalny przykład tradycyjnej, keralskiej architektury. Przyjazd do Kovalam. Kovalam dosłownie oznacza „gaj palm kokosowych” i właśnie palmy z tym owocem są cechą charakterystyczną tego miejsca. Nocleg w Kovalam.

14 dzień: KOVALAM
Po śniadaniu wyprawa do Kanyakumari, będącego najdalej wysuniętym na południe miastem w Indiach. Na miejscu zobaczymy Pomnik Vivekanand, położony na dwóch skałach oddalonych od około 400 m od brzegu. Swami Vivekananda to hinduski mistrz duchowny, założyciel ważnych indyjskich organizacji duchownych i to właśnie ku jego czci powstała ta budowla. Powrót do Kovalam, gdzie czas wolny, który można spędzić na plaży relaksując się pod palmą kokosową. Na plaży można jednak tylko odpocząć, ale i zobaczyć jak miejscowi rybacy zarzucają sieci. Nocleg w Kovalam.

15 dzień: KOVALAM – TRIVANDRUM – DELHI
Czas wolny, który można spędzić na lokalnym targowisku kupując ostatnie pamiątki. Z Indii warto przywieźć sarong (bawełnianą tkaninę, która może służyć jako chusta), różnego rodzaju rękodzieła czy biżuterię. Lubiącym nieco inne, bardziej „pachnące” zakupy proponujemy wizytę na tradycyjnym rynku rybnym. Z racji tego, że Kovalam położone jest niedaleko Morza Arabskiego zawsze możemy liczyć tu na świeże ryby i owoce morze. Po czasie wolnym przejazd do Trivandrum, skąd nastąpi przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Delhi. Nocleg w Delhi.

16 dzień: DELHI
W zależności od godzin przelotów czas wolny. Następnie wylot do Polski przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy na rok 2019 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa to ok. 2500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa z przesiadką (do kwoty 2500 PLN)
 • Lokalne przeloty na trasie Delhi – Goa, Goa – Koczin,  Trivandrum – Delhi (do łącznej kwoty 1200 PLN)
 • 15 noclegów (pokoje 2-osobowe w hotelach 4*, 1 noc na mieszkalnej barce)
 • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje
 • Opłatę wizową
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Transport zgodnie z programem (klimatyzowany samochód/bus)
 • Opiekę polskiego pilota i lokalnego anglojęzycznego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Wydatków na pamiątki
 • Zwyczajowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • pokoje 2-osobowe w hotelach 4*
 • 1 nocleg na tradycyjnej mieszkalnej barce

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest wiza turystyczna, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury, które bardzo utrudniają podróżowanie.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.

RELIGIA
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco
w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne a prowizję zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi.
W północnych Indiach właściwie nie ma problemu malarii, zwłaszcza w porze zimowej, która jest jednocześnie porą suchą. Problemem może być inne flora bakteryjna, dlatego dobrze mieć z sobą leki żołądkowe lub nawet antybiotyk. W razie kłopotu bardzo łatwo dostać antybiotyk w aptece.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła

Opis transportu

 • Samochody/busy z klimatyzacją
 • Lokalne przeloty na trasie Delhi – Goa, Goa – Koczin,  Trivandrum – Delhi

Potrzebne dokumenty

Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest wiza turystyczna, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.