Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Pakistanie
 • Zobaczysz niezwykłą Dolinę Hunza
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny pilot
 • Wyżywienie w cenie

Zapraszamy na wyjazd do Pakistanu, czyli gościnnego kraju u stóp Himalajów. Każdy dzień naszej podróży będzie nowym odkryciem. Odwiedzimy wielkie, wielomilionowe miasta, jak również małe miejscowości, a w czasie przejazdów między miastami zobaczymy życie pakistańskiej prowincji. Kraj ten z pewnością przypadnie do gustu doświadczonym podróżnikom, otwartym na inne kultury. Podczas podróży po Pakistanie doświadczymy niezwykłej gościnności i otwartości ze strony mieszkańców. Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. Odwiedzimy nie tylko Lahaur i Islamabad, ale dotrzemy także do Doliny Hunzy, która jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Pakistanie. Malowniczy krajobraz Doliny każdego roku przyciąga rzesze zarówno turystów, jak i artystów – malarzy, fotografów.

Więcej o Pakistanie na naszym blogu:

 

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Islamabadu (z przesiadkami).

2 dzień: ISLAMABAD – TAXILA – BESHAM
Przylot w godzinach nocnych, przejazd do hotelu na nocleg. Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Taxila, która położona jest niecałe 50 km od stolicy Pakistanu. Uważa się, że to właśnie w Taxila narodziły się najbardziej interesujące cywilizacje świata. Na miejscu odwiedzimy warsztat, w którym malowane są ciężarówki, Muzeum Miejskie oraz zabytkowe ruiny buddyjskiego klasztoru Jaulian. Choć ruiny pochodzą sprzed 2500 lat, to w dobrym stanie zachowały się płaskorzeźby przedstawiające życie i nauki Buddy. Tego dnia zobaczymy też Hassan Abdal, miejsce będące jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla wyznawców Sikhizmu. Potem przejedziemy do Mansehra, gdzie zobaczymy fragmenty filarów z edyktem Aśoki, pochodzące z III wieku p.n.e. Następnie wyruszymy w podróż do Besham. Cała trasa zajmie nam około 10 godzin, choć to niecałe 300 km. Nocleg w Besham.

3 dzień: BESHAM – CHILAS
Po śniadaniu wyruszymy w stronę Chilas. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Shatyal, by zobaczyć tamtejsze napisy wykute w skałach, utworzone przez kupców i pielgrzymów zmierzających na Bliski Wschód. Następnie będziemy kontynuować przejazd po słynnej „Karakoram Highway”, która jest najwyżej położoną drogą na świecie o utwardzonej nawierzchni. Nocleg w Chilas.

4 dzień: CHILAS – MOST RAIKOT – FAIRY MEADOWS
Tego dnia wyruszymy w 2-godzinny przejazd do Raikot, by zobaczyć tamtejszy most. Następnie przesiądziemy się do samochodów terenowych, którymi po 2 godzinach dotrzemy do Tato. Stamtąd wyruszymy w 3-godzinną wędrówkę do Fairy Meadows, czyli łąki położonej na wysokości 3300 m n.p.m u stóp Nanga Parbat, która jest jednocześnie parkiem narodowym. Nocleg w schronisku.

5 dzień: FAIRY MEADOWS
Tego dnia będziemy mieli okazję podziwiać piękno wysokogórskiej Fairy Meadows, która zapiera dech w piersiach. Po śniadaniu wyruszymy na całodniowy trekking do obozu u stóp Nanga Parbat, położonej na wysokości 3967 m n.p.m. Podczas trekkingu będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe himalajskie krajobrazy, lodowce, ośnieżone łańcuchy górskie. Powrót do schroniska na nocleg.

6 dzień: FAIRY MEADOWS – TATO – GILGIT – KARIMABAD HUNZA
Po śniadaniu wyruszymy w pieszą wędrówkę do Tato, skąd przejedziemy do Gilgit, miasta leżącego nad rzeką o tej samej nazwie. Następnie wyruszymy samochodami do Karimabad – dawnej stolicy Doliny Hunza. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Kargah, by zobaczyć tamtejsze stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się wykuty w skale wizerunek Buddy. Nocleg w Karimabad.

7 dzień: DOLINA HUNZA – GULMIT
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Zamku Baltit, który został zbudowany 900 lat temu, a od kilku lat znajduje się na liście UNESCO. Następnie przejdziemy wzdłuż kanału irygacyjnego, skąd będziemy podziwiać niesamowite panoramy Karakorum. Po tradycyjnym obiedzie zwiedzimy fort Altit. Tego dnia będziemy mieli także okazję podziwiać niezwykły zachód słońca z widokiem na Dolinę Hunza z punktu widokowego Duiker, który położony jest na wysokości 2935 m n.p.m. Nocleg w Gulmit.

8 dzień: GULMIT – PASSU – GILGIT
Po śniadaniu przespacerujemy się po niesamowicie klimatycznym Gulmit, zobaczymy tamtejsze muzeum pełne tradycyjnych pamiątek. Później pojedziemy do Passu, gdzie będziemy podziwiać tamtejszy lodowiec Batura. Przejazd do Gilgit na nocleg.

9 dzień: GILGIT – ISLAMABAD/BESHAM
Przelot lokalnymi liniami lotniczymi z Gilgit do Islamabad. Zwiedzanie Islamabad. Nocleg w Islamabad. (W przypadku odwołania lotu z powodu pogody nastąpi ośmiogodzinny przejazd do Besham i nocleg w Besham).

10 dzień: ISLAMABAD
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie okolic Islamabad (lub przejazd z Besham do Islamabad w przypadku odwołanego lotu dnia poprzedniego). Przejedziemy do oddalonego o niecałe 15 km Rawalpindi, gdzie zobaczymy zabytkowe targowisko Raja. Tego dnia dotrzemy również do Fortu Rohtas, który jest cennym przykładem muzułmańskiej architektury wojskowej. Nocleg w Islamabad.

11 dzień: ISLAMABAD – LAHAUR
Tego dnia wyruszymy do Lahaur, stolicy prowincji Pendżab i kulturalnej stolicy kraju. Lahaur przez ponad 200 lat było pod panowaniem Imperium Wielkich Mogołów, w trakcie którego w mieście powstało wiele pałaców, ogrodów i meczetów, a które wciąż można podziwiać. Po drodze zatrzymamy się w Katas, gdzie zobaczymy tamtejszą świątynię hinduistyczną poświęconą Śiwie. Następnie dotrzemy do kopalni soli Khewra, która jest drugą największą na świecie kopalnią soli. Przejazd do Lahaur na nocleg.

12 dzień: LAHAUR
Po śniadaniu odwiedzimy Mauzoleum Dżahangira, który władał Imperium Mogołów na początku XVII wieku. Tego dnia zobaczymy również niezwykle kolorową ceremonię na granicy pomiędzy Pakistanem, a Indiami. Nocleg w Lahaur.

13 dzień: LAHAUR
Po śniadaniu wyruszymy na dalsze zwiedzanie miasta. Tego dnia zobaczymy m.in. Pomnik Pakistański, Muzeum Miejskie, słynny fort i ogrody Szalimar, które pochodzą z okresu największej świetności Imperium Mogołów; meczet Badshahi, który jest drugim w Pakistanie meczetem pod względem wielkości, a także meczet Wazir Khan, w którym można znaleźć jedne z najpiękniejszych mozaik z czasów Imperium Mogołów. Nocleg w Lahaur.

14 dzień: POŻEGNANIE
Wylot do Polski w godzinach wczesnoporannych. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Terminy/Ceny

TERMINCENA (4-7 osób)CENA  (8-12 osób)
06.10-19.10.201914 970 PLN13 970 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Islamabad, Lahaur-Warszawa to ok. 3800 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3800 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie  Warszawa-Islamabad, Lahaur-Warszawa (do kwoty 3800 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty komfortowy i klimatyzowany bus, samochody 4×4)
 • Bilet lotniczy na przelot lokalny w Pakistanie
 • Wizę wjazdową
 • Opiekę polskiego pilota i miejscowego przewodnika
 • Bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1590 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach/pensjonatach/schronisku. Dla chętnych dopłata do pokoju 1-os. – 1590 PLN.

Galeria

 

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Pakistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

POGODA
Pakistan to kraj w którym temperatura jest bardzo zróżnicowana. Generalnie występuje tam mała ilość opadów. Tereny znajdujące się na południu kraju są ciepłe, północ kraju natomiast jest chłodniejsza. Najlepiej w podróż do Pakistanu wybrać się od kwietnia do maja oraz od października do listopada.

CZAS
+3 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +4 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są urdu i angielski, jednak w niektórych rejonach kraju znajomość angielskiego nie jest powszechna.

RELIGIA
W Pakistanie przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Pakistanu jest rupia pakistańska (PKR). 1 rupia = 100 pajs. Bankomaty w Pakistanie występują jedynie w stolicy i kilku większych miastach, nie należy więc na nie za bardzo liczyć. Gotówka jest najbardziej sprawdzonym środkiem płatniczym w Pakistanie. Zabieramy więc ze sobą gotówkę i na bieżąco wymieniamy na miejscu. Zaleca się zabranie ze sobą dolarów amerykańskich.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi nie jest niestety powszechny. Kawiarenki internetowe bywają dostępne w większych miastach.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrą opcją jest też zakup karty SIM lokalnego operatora. Proszę jednak pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach/pensjonatach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Pakistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ/CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
– Pakistan to państwo w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu codziennym, należy więc przestrzegać pewnych zasad co do ubioru. Należy zachować umiar – unikać roznegliżowania. Nie trzeba obowiązkowo nosić chusty i przykrywać włosów, ale bardzo krótkie spodenki, czy duże dekolty nie będą dobrze widziane. Przed wejściem do meczetu należy obowiązkowo zdjąć buty.
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– polar/bluza na chłodniejsze wieczory, kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie robioną biżuterię
– przyprawy (chilli, kurkumę, anyż, cynamon)
– wyroby skórzane
– szale, odzież

Opis transportu

 • wynajęty komfortowy i klimatyzowany bus
 • samochody terenowe 4×4

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.