Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze zabytki Indii
 • Podejrzysz codzienność mieszkańców i dowiesz się wiele o ich tradycjach oraz kulturze
 • Zobaczysz słynny Targ Wielbłądów
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz spać w 4* hotelach
 • Razem z Tobą będzie polski pilot i lokalny przewodnik, który doskonale zna Indie

Indie to prawdopodobnie najbardziej zróżnicowany kraj w Azji. Zarówno, jeśli chodzi o klimat, architekturę, jak i kulturę, o czym z pewnością będziemy mieli okazję przekonać się podczas tej podróży. W czasie wyjazdu zobaczymy nie tylko kolorowe, gwarne miasta z zatrważającymi swym ogromem fortami czy pałacami, ale weźmiemy też udział w corocznym Targu Wielbłądów (największym takim targu w całych Indiach!). Będzie to niesamowita okazja by nie tylko wtopić się w lokalną atmosferę czy podejrzeć codzienność mieszkańców, ale i dowiedzieć się jak handlują oraz jak spędzają czas wolny. Targom bowiem towarzyszą występy artystyczne, zawody i muzyka, co jeszcze bardziej pozwoli nam na obcowanie ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury.

Nie czekaj, zapisz się już dziś i ruszaj z nami na podbój orientalnych, kolorowych i gwarnych Indii.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Delhi (z przesiadką). Przylot wieczorem lub nocą do Delhi. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Delhi.

2 dzień: DELHI – AGRA
Po śniadaniu przejdziemy się po Starym Delhi, dzielnicy powstałej za czasów panowania Szach Dżachana (XVII w.), która do dziś zachowała swój orientalny klimat. Zobaczymy między innymi Wielki Meczet (inaczej Meczet Piątkowy) będący jedną z największych budowli sakralnych całych Indii. Następnie będziemy mieli okazję ujrzeć wiele budowli rządowych i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Czerwony Fort (jego nazwa wzięła się od koloru jego ścian). Udamy się też w kierunku Raj Ghat – miejsce kremacji słynnego przywódcy hinduskiego Mahatmy Gandhiego, uważanego poniekąd za twórcę niepodległości Indii. Był to człowiek, który chciał zjednoczyć całe Indie, pragnął zlikwidowania kastowości i spędzał jeden dzień w tygodniu na milczeniu. Następnie naszym oczom ukaże się słynna Brama Indii – znajdująca się w samym sercu stolicy budowla mierząca 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Zobaczymy również Grobowiec Humajuna z XVI w. – przykład indosaraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym parkowym otoczeniu. Po południu przejazd do Agry – miasta założonego już na przełomie V i VI wieku. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Agrze.

3 dzień: AGRA – JAIPUR
Śniadanie. Następnie zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – białej budowli będącej najważniejszym symbolem Indii. Świątynia ta wybudowana została przez Szah Dżahana w celu upamiętnienia jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, dlatego nazywana bywa „Pomnikiem Miłości”. Wspaniała architektura i otaczająca ją egzotyczna roślinność sprawiają, że wizyta w Tadź Mahal będzie czymś niezapomnianym nie tylko dla zakochanych. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort – dawną cesarską siedzibę. Po zwiedzaniu ruszymy w kierunku miasta Jaipur. Po drodze zobaczymy jeszcze wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Fatehpur Sikri. Jest to słynny zespół architektoniczny nazywany „miastem-widmo”. Określenie to nie jest przypadkowe, ponieważ w 1585 roku miejsce to niesamowicie opustoszało prawdopodobnie z powodu braku dostępu do wody pitnej. Kompleks Fatehpur Sikri obejmuje okazałe budynki: między innymi XVII- wieczny Meczet Piątkowy, Pałac Jodha Bai czy Pałac Panch Mahal. Do tego obiektu wejść można przez słynną Bramę Zwycięstwa (nazywaną Buland Darwaza). Przyjazd do Jaipur. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Jaipur.

4 dzień: JAIPUR
Jaipur to stolica półpustynnego, kolorowego stanu Radżastan. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta i okolic. Na słoniach udamy się w stronę pochodzącego z XVI wieku kompleksu budowli obronnych i pałacowych – Fortu Amber (znany także jako Fort Amer). Zbudowany jest on z marmuru i czerwonego piaskowca. Majestatyczne sale wypełnione są nie tylko malarskimi dziełami sztuki, ale i rzeźbami oraz lustrami. Następnie udamy się nad jezioro Man Sagar, pośrodku którego znajduje się nadzwyczajny, częściowo zatopiony w wodzie pałac Jal Mahal. Odwiedzimy też do Obserwatorium Królewskie Jantar Mantar – jedno z najlepiej zachowanych obserwatoriów astronomicznych, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium. Na koniec zobaczymy jeszcze niewiarygodnie czarujący Hawa Mahal – Pałac Wiatrów zbudowany z czerwonego piaskowca z niesamowitą, monumentalną, koronkową fasadą (przypominającą ul). Pospacerujemy też po klimatycznym bazarze. Czas wolny. Nocleg w Jaipur.

5 dzień: JAIPUR – PUSHKAR
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Pushkar – świętego miasta w stanie Radżastan, położonego na skraju pustyni Thar. Jest to jedyne miasto w Indiach, w którym czci się kult boga Brahmy – i to właśnie na jego cześć wzniesiono znajdującą się tam hinduistyczną świątynię. Budowla jest wyjątkowa – zbudowano ją głównie z marmuru i bloków kamiennych, a rozpoznać ją można po charakterystycznej (pomalowanej na czerwono) wieży. W jej wnętrzu znajdują się liczne posągi Brahmy oraz figury jednej z jego żon, co sprawiło, że miejsce to jest celem wielu pielgrzymek. Obok świątyni mieści się święte i cenne dla mieszkańców jezioro – niektórzy uważają, że posiada ono właściwości zdrowotne i lecznicze. Oprócz tego Pushkar słynie ze znanego na całym świecie kolorowego festiwalu i targu wielbłądziego (największego tego typu targu w Indiach odbywającego się raz do roku). Handluje się też wtedy rękodziełem, kolorowymi tkaninami czy biżuterią. Wszystkiemu towarzyszy muzyka, wystawy, występy artystyczne i zabawa (między innymi różnego rodzaju zawody), co sprawia, że wydarzenie to ma nie tylko charakter typowo handlowy, ale i kulturalny. Po przyjeździe pospacerujemy po okolicy. Nocleg w Pushkar.

6 dzień: PUSHKAR
Śniadanie. Następnie udamy się na słynny Targ Wielbłądów. Podejrzymy jak handluje się w Indiach, oddamy się zabawie, zatopimy się w typowej, gwarnej dla tego miejsca atmosferze i wtopimy się w lokalny klimat. Zobaczymy też jak odświętnie ubierają się kobiety – gwarantujemy, że od kolorów ich strojów można dostać niemalże zawrotów głowy, ale takie właśnie są Indie – kolorowe, różnorodne i wielobarwne. Nocleg w Pushkar.

7 dzień: PUSHKAR – DELHI

Po śniadaniu przejazd do Delhi. Jeśli czas pozwoli wizyta na lokalnym targu – będzie okazja, by kupić ostatnie pamiątki. Wieczorem czas wolny. Nocleg w Delhi.

8 dzień: POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot do Polski (z przesiadką).

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa to ok. 2500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa (do kwoty 2500 PLN)
 • 7 noclegów zgodnie z programem w pokojach dwuosobowych (hotele 4*)
 • Śniadania
 • Wyżywienie 3 razy dziennie podczas pobytu w Pushkar (dzień 5 i 6)
 • Transport zgodnie z programem (klimatyzowany samochód/bus)
 • Bilety wstępu
 • Formalności wizowe
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2270 PLN
 • Uznaniowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi: pokoje 2-osobowe w hotelach 4*.

Dla chętnych: możliwość zakwaterowania (za dopłatą) w luksusowych namiotach (dot. 2 nocy w Pushkar podczas Targu Wielbłądów). W razie zainteresowania prosimy o kontakt, abyśmy mogli sprawdzić dostępność miejsc w namiotach.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest wiza turystyczna, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury, które bardzo utrudniają podróżowanie. Nasz wyjazd odbędzie się w okresie, kiedy temperatury są umiarkowane, tzn. w okolicach 25-30 st. C.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.

RELIGIA
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne a prowizję zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi.
W północnych Indiach właściwie nie ma problemu malarii, zwłaszcza w porze zimowej, która jest jednocześnie porą suchą. Problemem może być inne flora bakteryjna, dlatego dobrze mieć z sobą leki żołądkowe lub nawet antybiotyk. W razie kłopotu bardzo łatwo dostać antybiotyk w aptece.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła

Opis transportu

 • samochody/busy z klimatyzacją

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.